Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Μάρτιο έληξε η προπληρωμένη ΚΕΑ και ενώ έχει έρθει η καινούρια, στη διεύθυνση που δήλωσα, δε μπορώ να μεταβώ εκεί για να την ενεργοποιήσω. Στο ebanking πλέον δεν εμφανίζεται η κάρτα, ούτε το ποσό που είχα μέσα. Τι θα γίνει με τις δόσεις τώρα, γνωρίζει κάποιος; Σήμερα μπήκε το μισό στον κανονικό μου λογαριασμό, αλλά εφόσον δεν υπάρχει κάρτα, δε βλέπω κανένα άλλο ποσό. Θα ενημερωθεί αυτόματα το ποσό όταν ενεργοποιήσω την κάρτα; Θα παραμείνει το υπόλοιπο που υπήρχε ήδη μέσα ή χάνονται αυτά τα χρήματα; Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από wandersoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!έχω βγάλει κάρτα αλληλεγγύης του ΚΕΑ το 2018 και λήγει 2021..μου είχε κοπεί το κεα πριν ένα χρόνο και τώρα ξαναεκανα αίτηση και εγκρίθηκε..μου έχουν πιστωθεί μονο τα χρήματα στην πιστωτική μου και όχι στην προπληρωμενη της εθνικής..πρέπει να ξαναβγαλω προπληρωμενη;η θα φανούν πιο μετά τα χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις Wednesday, April 29, 2020 στις 6:47 ΜΜ, Bobcat1989 είπε

Καλησπέρα σας!έχω βγάλει κάρτα αλληλεγγύης του ΚΕΑ το 2018 και λήγει 2021..μου είχε κοπεί το κεα πριν ένα χρόνο και τώρα ξαναεκανα αίτηση και εγκρίθηκε..μου έχουν πιστωθεί μονο τα χρήματα στην πιστωτική μου και όχι στην προπληρωμενη της εθνικής..πρέπει να ξαναβγαλω προπληρωμενη;η θα φανούν πιο μετά τα χρήματα;

Που θα φανουν τα χρηματα? Αφου δεν υπαρχει συνδεδεμενη καρτα κεα για να μπουν τα 100ε

Στις Wednesday, April 29, 2020 στις 6:15 ΜΜ, wandersoul είπε

Το Μάρτιο έληξε η προπληρωμένη ΚΕΑ και ενώ έχει έρθει η καινούρια, στη διεύθυνση που δήλωσα, δε μπορώ να μεταβώ εκεί για να την ενεργοποιήσω. Στο ebanking πλέον δεν εμφανίζεται η κάρτα, ούτε το ποσό που είχα μέσα. Τι θα γίνει με τις δόσεις τώρα, γνωρίζει κάποιος; Σήμερα μπήκε το μισό στον κανονικό μου λογαριασμό, αλλά εφόσον δεν υπάρχει κάρτα, δε βλέπω κανένα άλλο ποσό. Θα ενημερωθεί αυτόματα το ποσό όταν ενεργοποιήσω την κάρτα; Θα παραμείνει το υπόλοιπο που υπήρχε ήδη μέσα ή χάνονται αυτά τα χρήματα; Ευχαριστώ.

Ποια τραπεζα ειναι αρμοδια για την πιστωση των δοσεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, George56 είπε

Που θα φανουν τα χρηματα? Αφου δεν υπαρχει συνδεδεμενη καρτα κεα για να μπουν τα 100ε

Ποια τραπεζα ειναι αρμοδια για την πιστωση των δοσεων?

Πειραιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΚΑΑΛΗΜΕΡΑ ,ΕΜΕΝΑ ΕΛΗΞΕ ΤΟ ΚΕΑ, ΤΟΝ  04/20. ΔΕΝ Μ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΕΓΓΕΚΡΙΜΕΝΗΣ  ΑΙΤΣΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ : +6 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΙΣΧΥΟΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Επεξ/σία από lampakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραγε θα το κανουν ποτε να μπορει ενα νοικοκυριο να κανει αιτηση χωρις εντυπο συναινεσης απο τα κεπ?Στο επιδομα στεγασης γινεται ευκολα ονλαιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τον μαιο ειναι ο 6ος μηνας που θα παρω το ΚΕΑ , πρεπει μετα να κανω νεα αιτηση για το επομενο 6μηνο? μου ηρθε μυνημα

 

"Λόγω εφαρμογής εκτάκτων μέτρων παρατείνεται αυτοδίκαια η ισχύς της αίτησης σας για δύο μήνες.
Δεν απαιτείται να μεταβείτε στο Δήμο ή στο Κέντρο Κοινότητας.
Σε περίπτωση που υπάρχει νέα εγκεκριμένη αίτηση, αυτή θα ισχύει για ένα εξάμηνο."

 

δλδ. τι εννοει ο ποιητης?

Επεξ/σία από MariaLog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MariaLog είπε

τον μαιο ειναι ο 6ος μηνας που θα παρω το ΚΕΑ , πρεπει μετα να κανω νεα αιτηση για το επομενο 6μηνο? μου ηρθε μυνημα

"Λόγω εφαρμογής εκτάκτων μέτρων παρατείνεται αυτοδίκαια η ισχύς της αίτησης σας για δύο μήνες.
Δεν απαιτείται να μεταβείτε στο Δήμο ή στο Κέντρο Κοινότητας.
Σε περίπτωση που υπάρχει νέα εγκεκριμένη αίτηση, αυτή θα ισχύει για ένα εξάμηνο."

δλδ. τι εννοει ο ποιητης?

Κι εμένα που έληξε τον Απρίλιο (δηλαδή θα έπρεπε να ξανακάνω αίτηση μέσα στο Μάιο), μου ήρθε το ίδιο μήνυμα. Παρ'όλα αυτά, η αίτηση εμφανίζεται ακύρωμένη στο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, wandersoul είπε

Κι εμένα που έληξε τον Απρίλιο (δηλαδή θα έπρεπε να ξανακάνω αίτηση μέσα στο Μάιο), μου ήρθε το ίδιο μήνυμα. Παρ'όλα αυτά, η αίτηση εμφανίζεται ακύρωμένη στο σύστημα.

ναι το ιδιο και εμενα. τι σημαινει αυτο? κανουμε νεα?

εχουμε "αερα" 2 μηνων ? δε κανουμε τπτ?

δεν καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια.. καποιος?

απο δευτερα δε μπορω να βρω καποιον δεναπαντανε καν το τηλεφωνο ??!? με βαζουν σε ατελειωτη αναμονη. το 15105 δεν ειναι ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...