Προς το περιεχόμενο

Το iOS 10 βρίσκεται στο 76% των φορητών συσκευών Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία που έδωσε η Apple στη δημοσιότητα, το πλέον σύγχρονο λειτουργικό σύστημα της Αμερικάνικης εταιρείας, iOS 10, βρίσκεται στο 76% των συμβατών συσκευών.

Αυτό σημαίνει αύξηση 13% σε σύγκριση με την τελευταία φορά που η Apple δημοσιοποίησε στοιχεία για την νέα έκδοση του iOS, κάτι που έγινε τον Νοέμβριο. Τον Οκτώβριο, το λειτουργικό σύστημα βρισκόταν στο 60%.

 

Όσον αφορά τις υπόλοιπες εκδόσεις του λειτουργικού συστήματος της εταιρείας για φορητές συσκευές, το iOS 9 βρίσκεται στο 18% των συσκευών ενώ παλαιότερες εκδόσεις του βρίσκονται στο 6% των φορητών συσκευών επίσης.

 

Πρόσφατα η εταιρεία που έχει την έδρα της στο Cupertino, στην California ξεκίνησε τη διάθεση της έκδοσης 10.2 του iOS και μαζί της διάφορες προσθήκες και αλλαγές, συμπεριλαμβανομένων 100 νέων emoji, νέων wallpapers και εφέ στην οθόνη του iMessage. Επιπροσθέτως υπήρχε το νέο TV app,αλλαγές στο χαρακτηριστικό Emergency SOS, στο app Music, στο app για την Camera κ.ά.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nougat αυτη την στιγμη παιζει να το χει το 1% των συσκευων android. Κακα τα ψεμματα αυτα πληρωνεις οταν αγοραζεις iphone.

το beta testing και την σταδιακη εξασθενιση των δυνατοτητων των παλαιων συσκευων λες?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το beta testing και την σταδιακη εξασθενιση των δυνατοτητων των παλαιων συσκευων λες?

 

Τρέξε και εσύ Nougat αν είναι, σε συσκευές 5ετίας και έλα να τα πούμε αν θα είναι το ίδιο αργές. Το hating όμως σας τυφλώνει. Αν δεν έδινε updates, πάλι θα κράζατε...

 

Είδαμε και τι κάνουν οι άλλοι μετά το εξάμηνο. Αφήνουν τις συσκευές στο έλεος του θεού. Μόνο αν έχεις Google συσκευή θα πάρεις updates...

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε και εσύ Nougat αν είναι, σε συσκευές 5ετίας και έλα να τα πούμε αν θα είναι το ίδιο αργές. Το hating όμως σας τυφλώνει. Αν δεν έδινε updates, πάλι θα κράζατε...

 

Είδαμε και τι κάνουν οι άλλοι μετά το εξάμηνο. Αφήνουν τις συσκευές στο έλεος του θεού. Μόνο αν έχεις Google συσκευή θα πάρεις updates...

lol hater εγω ,αγαπητε μου ειχα mac απο το 2008 ,απλα ξεφυγα απο το τριπακι του ios που για μενα ειναι ενα κουτσουρεμενο λογισμικο, να μην πω για το ιpad pro ,και δες και τα θεματα μου στο τοπικ με mac os συσκευες κλπ ,hater οταν αντιλαμβανεσαι οτι η εταιρια που στηριζες σε θυσιαζει καθε τοσο για περισοτερο κερδος ,μαλιστα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το beta testing και την σταδιακη εξασθενιση των δυνατοτητων των παλαιων συσκευων λες?

Το 5S καλά πάει πάντως....δεν έχω θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol hater εγω ,αγαπητε μου ειχα mac απο το 2008 ,απλα ξεφυγα απο το τριπακι του ios που για μενα ειναι ενα κουτσουρεμενο λογισμικο, να μην πω για το iPad Pro

Καλά το Pro άστο, χίλιες φορές Surface.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αν έχεις Google συσκευή θα πάρεις updates...

Το google pixel στο Πλαισιο μονο στα 850(και 999 το XL)για να λες στον αλλο οτι εχεις την τελευταια εκδοση του android.

 

Πανε οι εποχες που οι αναβαθμισεις οντως παιζανε πολυ σημαντικο ρολο ακομα και για τα δεδομενα της apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνουν αναβαθμίσεις οι παλιοτερες συσκευές, κράζετε γιατί δεν τις υποστηρίζουν.

Παίρνουν αναβαθμίσεις οι παλιότερες συσκευές, κράζετε πάλι επειδή γίνονται πιο αργές.

 

Εγώ κρατάω ότι τουλάχιστον υπάρχει η επιλογή αναβάθμισης και επιλέγει κάποιος αν θέλει να την κάνει η όχι. Δεν είναι υποχρεωτικό.

Σε πολλές android συσκευές από την άλλη, απλώς σταματάει η επίσημη υποστήριξη και πας υποχρεωτικά σε customιές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι τι έκδοση λειτουργικού έχει και αν είναι η τελευταία. Το θέμα είναι ότι το ios 10 παραμένει αρκετά πιο πίσω ακόμα και από GB σε θέμα παραμετροποίησης και ευχρηστίας. Επίσης στο Android πας σε custom μετά τα 2 χρόνια και έχεις αναβαθμίσεις για μια 5ετια στο νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...