Προς το περιεχόμενο

Το iOS 10 βρίσκεται στο 76% των φορητών συσκευών Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτείτε λιγο επισης το οτι συνεχεια σε καθε update του iOS ολο bugfixes ειναι και δεν κανουν σωστο optimization σε παλιότερα iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σκεφτείτε λιγο επισης το οτι συνεχεια σε καθε update του iOS ολο bugfixes ειναι και δεν κανουν σωστο optimization σε παλιότερα iphone

Το ότι γίνονται bug fixes δεν σημαίνει ότι το λειτουργικό είναι προβληματικό. Σημαίνει ότι προσπαθούν να το βελτιώσουν όσο μπορούν.

 

Σε λίγο θα μας πείτε ότι ο λόγος που δεν υπάρχουν τόσες πολλές ενημερώσεις στο android είναι επειδή είναι τέλειο και δεν υπάρχουν bugs. Πράγμα που σαφέστατα είναι γελοίο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι γίνονται bug fixes δεν σημαίνει ότι το λειτουργικό είναι προβληματικό. Σημαίνει ότι προσπαθούν να το βελτιώσουν όσο μπορούν.

 

Σε λίγο θα μας πείτε ότι ο λόγος που δεν υπάρχουν τόσες πολλές ενημερώσεις στο android είναι επειδή είναι τέλειο και δεν υπάρχουν bugs. Πράγμα που σαφέστατα είναι γελοίο.

 

Ναι αλλά για την Apple όταν δίνεις πολλά λεφτά και λένε ότι είναι σταθερό λειτουργικό τότε δεν υφίσταται να υπάρχουν bugs σε κάθε update.

 

Μία εταιρία με μεγάλο brand name και υψηλου κόστους δεν πρέπει να υπάρχουν λάθη - όταν βγαίνει μια αναβάθμιση σημαίνει ότι είναι καλύτερο και όχι να έχει κάποια bugs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά για την Apple όταν δίνεις πολλά λεφτά και λένε ότι είναι σταθερό λειτουργικό τότε δεν υφίσταται να υπάρχουν bugs σε κάθε update.

 

Μία εταιρία με μεγάλο brand name και υψηλου κόστους δεν πρέπει να υπάρχουν λάθη - όταν βγαίνει μια αναβάθμιση σημαίνει ότι είναι καλύτερο και όχι να έχει κάποια bugs

Με ποσά λεφτά γίνομαι θεός για σένα?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bugs θα υπάρχουν πάντα.Οσο πιο καινούριο το λειτουργικό,τόσο πιο πολλές απαιτήσεις,που σημαίνει πιο πολύ ζόρι και για τους developers.Κάνουν και αυτοί ότι μπορούν να βγάλουν όσο το δυνατόν πιο γρήγορα μια βελτίωση και σε ένα μικρό χρονικό διάστημα που έχουν δυστυχώς δεν τα διορθώνουν όλα είτε είναι iOS είτε android.Οταν πληρώνεις φυσικά και έχεις απαιτήσεις αλλα μην ξεχνάμε λάθη κάνουν όλοι ακόμα και οι πιο επώνυμοι...έπαιρναν φωτιά οι συσκευές κτλ.
Όπως και να έχει εγώ σε 7 και σε 5s που εκανα αναβάθμιση μια χαρά πάνε και τα 2 δεν εχω προβλήματα ως τωρα.Και επειδή εχω και ένα galaxy s3 που το εχω cyanogen mod με 6.1 android και πετάει,μην λέμε πως και τα android δεν παίρνουν αναβαθμίσεις,υπάρχει και 7 και 7.1 cyanogen mod απλά δεν την τελείωσαν ακόμα,και σε κινητό ποσά χρόνια πίσω....Όλα καλά είναι,τι θέλει ο καθένας ρε παιδιά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω εδώ για custom rom σε συσκευές...για να δω τι γίνεται με την κάθε κινεζίλα που δεν πέρνει κανένα ίχνος απο roms και πρέπει να περιμένω να βγει το επόμενο μοντέλο για να είμαι πρόσφατος.

 

Δεν είναι τα android όλα "flagship" να είναι στο έλεος του καθενός στο xda για να παραταθεί η ζωή του(Γιατί μόνο τα flagship έχουν προκοπή εκεί). Και ούτε ο καθένας είναι υποχρεωμένος να ψάχνεται για να μπαλώνει τρύπες ή για να πάρει νέα έκδοση.

 

Εκτός από το s4 που ήταν γεμάτο απο Roms σε 3 xperia που είχα μόνο root είχαν δώσει και όταν εγώ και άλλοι ρωτάγαμε γιατί δεν δίνουν έστω και stock based customized roms μας απαντούσαν με ένα υφάκι "αυτά δίνουμε και αν σας αρέσουν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να μην βρισκετε αφου καθε λιγο και λιγακι μ πεταει μνμ να κανω αναβαθμιση στο ios 10....πατας ενημερωση αργοτερα και αυτο παλι εκει στο ξαναβγαζει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι εσύ έχεις επιλέξει να φυλάγεσαι μόνος σου απ' τον λύκο, αντί να αφήσεις κάποιον άλλον να το κάνει, προκειμένου (π.χ.) να αλλάζεις εικονίδια και να στέλνεις φωτό με bluetooth δεν σε κάνει περισσότερο σχετικό απ' τους άλλους. Είναι απλώς μια επιλογή σου.

Τα παει καλυτερα στα κερδη οχι στις πωλησεις. Μη λεμε οτι θελουμε.. το 11% των πωλησεων εχει με πτωτικη ταση. Στο marketing ειναι κορυφαια.

 

Εικονιδια αλλαζω, φωτο με bluetooth εχω να στειλω 6 χρονια. Παντως προς ενημερωση σου μπορω να κανω πολλα πολλα περισσοτερα με android απ οτι με ios, εκτος αυτων  που ανεφερες (προφανως ειχα και ios γι αυτο μπορω να συγκρινω). Μην τα αναλυσω τωρα γιατι θελουμε μια σελιδα και ειμαστε και offtopic. Αλλη προτιμουν ελευθερια και απεριοριστες δυνατοτητες κι αλλοι προτιμουν τον εγκλεισμο προκειμενου να τους πουλαει προστασια και emoji η apple. Γουστα ειναι αυτα. Και επιλογες.

 

Ευχαριστω για τη πληροφορια με το reset. Θα του το προτεινω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εχουμε 2017 και κάποιοι ακομα συγκρινουν τα updates του ios με τα updates του android λες και το android το εχει μια εταιρια μονο στο κινητα της, με ξεπερναει...

2017 ε, καλη χρονια by the way και καλο μηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παει καλυτερα στα κερδη οχι στις πωλησεις. Μη λεμε οτι θελουμε.. το 11% των πωλησεων εχει με πτωτικη ταση. Στο marketing ειναι κορυφαια.

 

Ναι, αυτό εννοώ, στο κάτω-κάτω αυτός είναι ο σκοπός των εμπορικών εταιρειών και έχει κι αυτό τη σημασία του, δεν είναι τυχαίο.

 

Εικονιδια αλλαζω, φωτο με bluetooth εχω να στειλω 6 χρονια. Παντως προς ενημερωση σου μπορω να κανω πολλα πολλα περισσοτερα με android απ οτι με ios, εκτος αυτων  που ανεφερες (προφανως ειχα και ios γι αυτο μπορω να συγκρινω). Μην τα αναλυσω τωρα γιατι θελουμε μια σελιδα και ειμαστε και offtopic. Αλλη προτιμουν ελευθερια και απεριοριστες δυνατοτητες κι αλλοι προτιμουν τον εγκλεισμο προκειμενου να τους πουλαει προστασια και emoji η apple. Γουστα ειναι αυτα. Και επιλογες.

 

Το γνωρίζω, γι' αυτό έγραψα "π.χ."

Ευχαριστω για τη πληροφορια με το reset. Θα του το προτεινω.

 

Να 'σαι καλά.

Λογικό να βγαίνουμε offtopic, η ίδια η είδηση δεν έχει ιδιαίτερη σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 10.2 που έχω στο 5ς μια χαρά είναι κανένα θέμα μέχρι στιγμής και η μπαταρία με κανονική χρήση μου βγάζει Φούλ μια μέρα. Τα emoji έλεος απλά. Όπως γράφεται πολλοί με custom rom.... σε αντροιντ... δηλαδή αγοράζεις μια συσκευή με μηδενική υποστήριξη και υπόκεινται στις γνώσεις και τις αλχημείες του χρήστη αν θα πάρει αναβάθμιση ... και καμαρώνετε κιόλας !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα σοβαρευτείτε;

Αλήθεια τώρα, είναι σχόλια αυτά για τεχνολογικό φόρουμ;

 

Είναι δυνατόν ένα λογισμικό όπως το Android που απευθύνεται σε τέτοιο εύρος συσκευών να συγκρίνεται με το iOS;

 

Φυσικά και αυτό που κάνει η Apple είναι λάθος.Και δυστυχώς πλέον το κάνει και η Samsung.

 

Restore σε iphone...Ωπ βγήκε καινούρια έκδοση κάνε update.Όχι φίλε μου, update θα κάνω όποτε θέλω εγώ.

Εσύ θα μου πεις ότι δεν έχω το τελευταίο λογισμικό και αν θα κάνω update είναι δικιά μου υπόθεση.

 

Αλλά για να δείτε πόσο κατσαπλιάδες είστε αν μια μέρα έκανε boot το pc σας με windows 7 και έλεγε αν θες να δουλέψει κάνε update σε windows 10 ακόμα θα κράζατε.

 

Τώρα περί της είδησης δε λέει και κάτι περίεργο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως περιμένετε να αντιδράμε άμα γίνεται τέτοιο πράγμα σε μεγάλη εταιρία που είναι και ακριβή ?? Ας βγάλουν κάτι καλό και εφικτό και σίγουρα δεν θα αντιδράμε έτσι και ούτε θα υπάρξουν αρνητικά σχόλια ,να κάτσει η Apple να σοβαρευτεί να πρωτοτυπήσουν και να καινοτομήσει επιτέλους.

 

Αυτό το "Το iOS 10 βρίσκεται στο 76% των φορητών συσκευών Apple" = είναι επειδή δεν έχει επιλογή για downgrade και στο ότι όταν βγήκε το πρώτο update iOS 10 οι χρήστες αναγκαστικά έκατσαν με το iOS 10 με bugs επειδή δεν έχει downgrade και περίμεναν μέχρι να βγει update μόνο για bugfixes.

 

Όσο για τις customιες συνολικά ο χρήστης βγαίνει πολύ κερδισμένος και μπορεί να κάνει το κινητό του ότι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εταιρεια ειναι με δικο της hardware και δικο της λειτουργικο, που ειναι το περιεργο δλδ?

Και στα κανει τσουρεκια να αναβαθμισεις και επιπλεον δεν επιτρεπει και το downgrade.

Και λιγο ειναι το 76% αν αφορα τις συμβατες συσκευες μονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...