Προς το περιεχόμενο

NetFaster IAD PSTN προβληματα με WiFi


SherlockShackleton

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.skroutz.gr/s/9008971/Asus-DSL-AC52U.html?from=autocomplete&keyphrase=asus+dsl-ac52u

αν δεν εχεις θεμα να ξεφυγεις σε λεφτα ναι υπαρχει το Vr600 υπαρχει το draytek vigor 2760n υπαρχει το asus dsl ac68u.αυτα μπορεις να τα βαλεις απο τωρα που εχεις adsl αφου παιζουν και σε adsl και σε vdsl.Ναι ειναι ρουτερακια που θα τα κρατησεις αρκετο καιρο.

1 φορα ανα 12 ημερες ενταξει ναι δεν ειναι προβλημα για ενα τετοιο ρουτερακι .νομιζα οτι γινοταν συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλως περιμενω αν θα μπει vdsl στη περιοχη μου διοτι αν δε μπει στο τρεχων 6μηνο δε εχω λογο να το παρω.Θελω να δω και αποδοση στο vdsl μοντεμ που θα δωσει η εταιρεια διοτι φαντασου να εχω 49 με μοντεμ hol και 43 με v600 τα ιδια και με adsl.Μεχρι σημερα απο αυτα που εχω ακουσει διαβασει σε hol γραμμη μοντεμ tp link και αλλα ειναι ελαχιστη η πιθανοτητα να πιασεις ιδιο η καλυτερο συγχρονισμο σε σχεση με της hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ναι απλως περιμενω αν θα μπει vdsl στη περιοχη μου διοτι αν δε μπει στο τρεχων 6μηνο δε εχω λογο να το παρω.Θελω να δω και αποδοση στο vdsl μοντεμ που θα δωσει η εταιρεια διοτι φαντασου να εχω 49 με μοντεμ hol και 43 με v600 τα ιδια και με adsl.Μεχρι σημερα απο αυτα που εχω ακουσει διαβασει σε hol γραμμη μοντεμ tp link και αλλα ειναι ελαχιστη η πιθανοτητα να πιασεις ιδιο η καλυτερο συγχρονισμο σε σχεση με της hol.

αν παιρνεις απο Kv και δεν εισαι οριακα στα margin και ειναι σωστη η καλωδιωση σου τοτε ειναι πιο ευκολο να δεις και στα 2 modem/router 50αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης μερικες φορες βλεπω στα διαθεσιμα δικτυα τριγυρω, να εμφανιζεται ενα NetFaster IAD PSTN 2. Λετε μηπως να γινεται καποια βλακια, μολις το βλεπουν οι συσκευες να μπερδευονται? 

 

είναι λίγο long shot αλλά μήπως και το δικό σου SSID είναι το ίδιο?

Είχα και εγώ τέτοιο θέμα παλιότερα, θεωρώ οτι υπο προϋποθέσεις που το δικό μου σήμα ήταν ασθενέστερο, οι συσκευές μου ζητούσαν να συνδεθούν με το "συνονόματο" και δεν μπορούσαν, μέχρι που άλλαξα το SSID σε Netfaster xxxxxx για να ξεχωρίζω από του γείτονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν ο αλλος εχει το ιδιο ssid θα εχεις θεματακια ειδικα αμα εχετε τον ιδιο τυπο κλειδωματος που δεν θα ξερεις ποιος ειναι ποιος.αν χαθει το δικο σου θα παει να μπει στο αλλο με τον ιδιο κωδικο με σενα και δεν θα μπει.επαιζαν αυτα ειδικα πιο παλια που πχ ολα τα linksys wag200 ειχαν απο το κουτι τους ssid linksys χωρις κατι αλλο που να τα διαχωριζει.την εχω πατησει μια φορα ετσι και εκανα αλλαγες σε αλλο ρουτερ και μετα οταν μπηκα σε αυτο που ηθελα λεω τι γινεται αφου πριν αλλαξα τις ρυθμισεις:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...