Προς το περιεχόμενο

Μπλε Οθονες σε Desktop


kopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα. 
Εχω ενα προβλημα με εναν desktop υπολογιστη. Ενας φιλος τον ειχε παρατημενο και μου τον εδωσε πριν μερικες μερες. Ειναι ο παρακατω με την μονη διαφορα οτι για καρτα εχει την GTX550 ενω ειναι η εκδοση με τα 6GB Ram.
Link.png Site: http://icecat.sg/en/p/asus/cg8350-esch20/pcs-workstations-CG8350-ESCH20-14114084.html">Asus CG8350

Link.png Site:
Το προβλημα ειναι οτι συνεχως πεταει μπλε οθονες οταν φορτωσουν τα windows σε τυχαιες στιγμες (browsing, skype κτλ). Το προβλημα ειναι σαφως μικροτερο χωρις τους drivers, δηλαδη σε μια μερα εχει πεταξει μονο μια φορα BSOD. Τρεχω Windows 7, εκανα μπολικα format, ετρεξα διαγνωστικα σε RAM και σκληρο και αφαιρεσα την κυρια καρτα γραφικων αφηνοντας μονο την On-board χωρις κατι το περιεργο να συμβει. 
Εχει κανεις καμια ιδεα να προτινει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ. του  πέρασες windows χωρίς να εγκαταστήσεις οποιονδήποτε driver και μετά από 1 μερα πέταξε bsob?

Περασα μετα απο μια μερα τους drivers για webcam της Logitech. Εκτος απο αυτο τιποτε αλλο. Ωστοσο καθε ας πουμε 5 ωρες κολλαει ο browser και ενω το ποντικι κινειται ο υπολογιστης δεν ανταποκρινεται. Ουτε καν alt+control+delete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφή απάντηση δεν μου είπες. Το ότι πέρασες έναν μόνο driver αυτό δεν σημαίνει ότι αυτό ο driver δεν είναι το πρόβλημα. Μπορεί αυτ'ος να κ'ανει την ζημιά. Δοκίμασε επίσης άλλο τροφοδοτικό και μείνε με αυτό για 3-4 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφή απάντηση δεν μου είπες. Το ότι πέρασες έναν μόνο driver αυτό δεν σημαίνει ότι αυτό ο driver δεν είναι το πρόβλημα. Μπορεί αυτ'ος να κ'ανει την ζημιά. Δοκίμασε επίσης άλλο τροφοδοτικό και μείνε με αυτό για 3-4 μέρες.

Θα δοκιμασω και θα επανελθω, ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...