Προς το περιεχόμενο

Απάτη από το 54422


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά που λες δεν ισχύουν γιατί όπως σου είπα η ΕΕΤΤ βάση νόμου μόνο πρόστιμα μπορέι αν ρίξει αν μπορεί κάποιος να κηνυγήσει τα φυσικά πρόσωπα πίσω από τις εταιρείες έτσι ώστε να μην τολμήσουν να το ξανακάνουν αυτός είναι σίγουρα μόνο ο εισαγγελέας κανένας άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις δει τα Πανεπιστήμια της Ουγκάντα;

Συγκρίνεις την Ουγκαντα με εμάς ; Είμαστε πολύ πίσω από όσο πιστεύεις.

 

Παίζει να είσαι δημόσιος υπάλληλος ή φραγκάτος.

Δεν γίνεται να σου δείχνουμε τον ουρανό και να κοιτάς το δάχτυλο.

 

Είμαστε GTPK και το βλέπω κάθε μέρα όλο και πιο συχνά.

Δεν λειτουργεί σχεδόν τίποτα.

Στενοχωριέμαι που δεν με έκαναν ο πατέρας μου και η μάνα μου απατεώνα να κονομάω είς βάρος των υπολοίπων.

 

Πάντως επειδή η αγορά όλα τα ισορροπεί στο τέλος, ετοιμάσου για δραχμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε παιδιά. Με αυτά που διάβασα ψιλοφοβηθηκα μην την πατήσω και - παρότι πλέον είμαι εξωτερικό, αλλά συνεχίζω να έχω το νούμερο - ζήτησα από κοσμοτε να μπλοκάρει τα 5ψηφια, να με βγάλει από τους τηλεφωνικούς καταλόγους και να με βάλει στο μητρώο 11.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε παιδιά. Με αυτά που διάβασα ψιλοφοβηθηκα μην την πατήσω και - παρότι πλέον είμαι εξωτερικό, αλλά συνεχίζω να έχω το νούμερο - ζήτησα από κοσμοτε να μπλοκάρει τα 5ψηφια, να με βγάλει από τους τηλεφωνικούς κατάλογος και να με βάλει στο μητρώο 11.

Και πολύ καλά έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χτες την πάτησα κι εγώ. Χωρίς να κάνω τίποτε, χωρίς να έχω το κινητό στα χέρια, χωρίς να είμαι σε υπολογιστή πήρα 2 διαδοχικά μηνύματα.

 

21:05

ΔΩPEAN SMS: BAΛE TO PIN 35326 ΣTO WEBPAGE KAI EΠIBEBAIΩΣE TH ΣYNΔPOMH MYGROOVYAPPS. 24.80EYPΩ/MHNA. TELEBOX

 

 

21:08

MYGROOVYAPPS ΣYNΔPOMH: 24.80EYPΩ/MHNA,TELEBOX BΘ:2155002935.ΔIAΓPAΦH:ΣTEIΛE STOP MYGROOVYAPPS ΣTO 54422

 

Όπως σας είπα δεν εχω δώσει κάνει τίποτα. Και κατανοώ τους φίλους προηγούμενα που έλεγαν το ίδιο, παρόλο που μερικοί το αμφισβητείτε (δώσατε τηλ σε διαγωνισμούς κτλ κτλ)

Το θέμα μου είναι...αφού στο πρώτο μήνυμα λέει για εισαγωγή pin, πώς έγινε η εγγραφή και αυτό μέσα σε 3 λεπτά, χωρίς επαναλαμβάνω να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες την πάτησα κι εγώ. Χωρίς να κάνω τίποτε, χωρίς να έχω το κινητό στα χέρια, χωρίς να είμαι σε υπολογιστή πήρα 2 διαδοχικά μηνύματα.

 

21:05

ΔΩPEAN SMS: BAΛE TO PIN 35326 ΣTO WEBPAGE KAI EΠIBEBAIΩΣE TH ΣYNΔPOMH MYGROOVYAPPS. 24.80EYPΩ/MHNA. TELEBOX

 

 

21:08

MYGROOVYAPPS ΣYNΔPOMH: 24.80EYPΩ/MHNA,TELEBOX BΘ:2155002935.ΔIAΓPAΦH:ΣTEIΛE STOP MYGROOVYAPPS ΣTO 54422

 

Όπως σας είπα δεν εχω δώσει κάνει τίποτα. Και κατανοώ τους φίλους προηγούμενα που έλεγαν το ίδιο, παρόλο που μερικοί το αμφισβητείτε (δώσατε τηλ σε διαγωνισμούς κτλ κτλ)

Το θέμα μου είναι...αφού στο πρώτο μήνυμα λέει για εισαγωγή pin, πώς έγινε η εγγραφή και αυτό μέσα σε 3 λεπτά, χωρίς επαναλαμβάνω να κάνω κάτι;

Άστα αυτά, ξέρουμε πως το έκανες εσύ και ψάχνεις δικαιολογίες :-D :-D :-D  (Πλακίτσα)

Μην το αφήσεις έτσι.

Πρώτα από όλα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Η σειρά είναι κάπως έτσι:

 

1. Καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

2. Email στον παροχέα σου. (Μην πάρεις κάν τηλ. και χρεώνεσαι για βλακείες τους)

3. Email ή κλήση αν δεν έχει email στα λαμόγια.

 

ΑΠΑΙΤΕΙΣ, δεν παρακαλάς, ΑΠΑΙΤΕΙΣ τα λεφτά σου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα αυτά, ξέρουμε πως το έκανες εσύ και ψάχνεις δικαιολογίες :-D :-D :-D  (Πλακίτσα)

Μην το αφήσεις έτσι.

Πρώτα από όλα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Η σειρά είναι κάπως έτσι:

 

1. Καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

2. Email στον παροχέα σου. (Μην πάρεις κάν τηλ. και χρεώνεσαι για βλακείες τους)

3. Email ή κλήση αν δεν έχει email στα λαμόγια.

 

ΑΠΑΙΤΕΙΣ, δεν παρακαλάς, ΑΠΑΙΤΕΙΣ τα λεφτά σου πίσω.

Επικοινώνησα με την cosmote και μου λέει έχετε γραφτεί και να στείλω στοπ....... όλοι κονομάνε μάλλον....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και κονομάνε.

Συνένοχοι είναι και οι εταιρίες κινητής.

 

Να τους στείλεις email (εκτός κι αν δεν έχει χρέωση η επικοινωνία) και να τους πεις πως μαζί με τα λαμόγια θα κάνεις καταγγελία και σε αυτούς στην ΕΕΤΤ.

 

Χωρίς πολλά πολλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να υπάρχουν ύποπτα apps ή 'παιχνίδια' που να κάνουν αυτή τη δουλειά;;

Δηλαδή να δίνουν το νούμερο σου, να διαβάζουν το pin απ το sms που λαμβάνεις και να το 'καταχωρούν' στην σελίδα επιβεβαίωσης ωστε να φαίνεσαι και νόμιμα απ την πλευρά της εταιρίας υπεύθυνος εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να υπάρχουν ύποπτα apps ή 'παιχνίδια' που να κάνουν αυτή τη δουλειά;;

Δηλαδή να δίνουν το νούμερο σου, να διαβάζουν το pin απ το sms που λαμβάνεις και να το 'καταχωρούν' στην σελίδα επιβεβαίωσης ωστε να φαίνεσαι και νόμιμα απ την πλευρά της εταιρίας υπεύθυνος εσύ;

Υπαρχει η θεωρια πως ισως να ευθυνεται και κατι τετοιο, αλλα απο την στιγμη που εχει ερθει μηνυμα σε κοσμο με απλα και παλια κινητα, μας δειχνει πως υπαρχει ευρυτερο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παίζει να υπάρχουν ύποπτα apps ή 'παιχνίδια' που να κάνουν αυτή τη δουλειά;;

Δηλαδή να δίνουν το νούμερο σου, να διαβάζουν το pin απ το sms που λαμβάνεις και να το 'καταχωρούν' στην σελίδα επιβεβαίωσης ωστε να φαίνεσαι και νόμιμα απ την πλευρά της εταιρίας υπεύθυνος εσύ;

 

Όχι, τουλάχιστον όχι στο Google Play.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, τουλάχιστον όχι στο Google Play.

Γαιτί όχι;Ξέρεις πόσες εφαρμογές έχουν κατέβει από το google play γιατί περιείχαν ιούς;Δύσκολο είανι να κάνουν και αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε παιδιά. Με αυτά που διάβασα ψιλοφοβηθηκα μην την πατήσω και - παρότι πλέον είμαι εξωτερικό, αλλά συνεχίζω να έχω το νούμερο - ζήτησα από κοσμοτε να μπλοκάρει τα 5ψηφια, να με βγάλει από τους τηλεφωνικούς καταλόγους και να με βάλει στο μητρώο 11.

 

Εγώ την πάτησα ενώ ήμουν εξωτερικό.

Όμως τελικά έβγαλα λεφτά απ αυτή την υπόθεση.

Μου τα επέστρεψε και η vodafone και αυτοί.

Στους απατεώνες πρέπει να γίνεσαι απατεώνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...