Προς το περιεχόμενο

Gps iphone 6S-Ηχητική πλοήγηση στα ελληνικά


manzana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Φιλικό πρόσωπο πήρε πριν λίγες μέρες το iphone 6S και θέλει να λειτουργεί η φωνητική καθοδήγηση του GPS στα ελληνικά και όχι στα αγγλικά. 

   Αρχικά κάτι τέτοιο υποστηρίζεται από το iphone (τα android πχ υποστηρίζουν φωνητική καθοδήγηση του GPS στα ελληνικά) και αν ναι πώς γίνεται;

   Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο android το καλύτερο δωρεάν, που λειτουργεί και offline είναι αυτό, που αφού υπάρχει και σε iPhone πιθανολογω και εκεί θα είμαι η καλύτερη επιλογη.

https://itunes.apple.com/app/id955837609?mt=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μενου εννοεις??Στα αγγλικα το εχει. Πρεπει να γυρισει το μενου στα ελληνικα για να παιζει και η πλοηγηση στα ελληνικα???

Ναι εννοούσα το μενού. Υποθέτω ότι πρέπει να το έχει στα ελληνικά για να δουλεύουν και οι χάρτες στα ελληνικά. Θα του ρίξω μια ματιά τώρα μήπως βρω κάτι.

 

Από μια γρήγορη ματιά, ούτε στους χάρτες (την εφαρμονη) έχει καμία επιλογή για γλώσσα, ούτε μέσα στις ρυθμίσεις βρήκα κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα κι εγω το σκεφτηκα αυτο με τη γλωσσα του μενου, αλλα δεν το εχει δοκιμασει ακομα. Και λογικο μου φαινεται δηλαδη να χρησιμοποιει την γλωσσα του κινητο στην φωνητικυ καθοδηγηση.

Ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...