Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi 3X (32GB)


noobogadgetakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα.εχω το κινητο του τιτλου..μεχρισ τιγμηε δεν εχω δει κατι περιεργο εκτος απο το γεγονος οτι δεν εχει ραδιοφωνο που μ φαινεται περιεργο..επισης ηθελα να ρωτησω κατι...οταν στελνω μηνυμα σε καποιον το στελνει κανονικα και βλεπω στα μηνυματα μ οτι εχω στειλει στην γυναικα μου ας πουμε..οταν ομως μ απανταει δεν μ ερχεται η απαντηση της στο φακελο που ειχα στειλει εγω προηγουμενως αλλα μ ερψεται σαν μια νεα συνομιλια και δεν μ δειχνει και το ονομα της παρα μονο τον αριθμο του κινητου της με το +30 μπροστα..ξερει κανεις να μ πει πως διορθωνεται αυτο..δεν εχω διπλες επαφες μεσα στον καταλογο ουτε τπτ..σας ευχασριστω εκ των προτερων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν υπάρχει ρύθμιση στις κλήσεις να βγάλεις το πρόθεμα, (Settings>Call Settings>Location>Add country code-disable.    Αλλιώς δες εδώ: settings>system apps>phone>location>Add country code-Disable). Γενικά δηλαδή βρες κάπου το country code και βγάλε το να μην στο εμφανίζει.

 

Αλλιώς δοκίμασε να πας στην επαφή και να βάλεις το +30 μπροστά απο το νούμερο. Ή 0030 αν δεν μπορείς +30, το ίδιο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το κινητο εχει κανονικα ραδιοφωνο!!!!

Τα υπολοιπα ειναι θεμα rom.

Απο που το πηρες?

Δωσε και μια φωτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα επειδη με εφαγε η γυναικα μου της το εδωσα και κρατησα το παλιο μου κινητο εγω ενα lg k10.τωρα οσον αφορα απο που το πηρα το αγορασα απο σκρουτζ απο ενα μαγαζι στην αγ.παρασκευη που λεγεται vnp.η γυναικα μ ειπε πως το πρωι που πηγαινε στην δουλεια ηθελε να βαλει ραδιοφωνο στον ηλεκτρικο που ηταν και δεν το εβρισκε αλλα δεν της εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη εδω που τα λεμε γτ δεν το κατεχει το αθλημα..στα χαρακτηριστικα λεει οτι εχει παντως και ειναι σιγουρα ετσι.τωρα οσον αφορα αυτο με τα μηνυματα θα προσπαθησω το βραδυ να ψαξω αυτο που  μ προτεινετε και θα επιστρεψω με απαντησεις..σας ευχαριστω παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρηκα αυτο αλλα ηταν απενεργοποιημενο..αποπανω ελεγε προεπιλεγμενος αριθμος για την χωρα μ και στο πλαισιο ελεγε 030.το ασβησα και αυτο αλλα παλι τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 030 κάνε το 0030 ή +30, και παίξε με τις ρυθμίσεις εκεί, κάπου θα πιάσει δεν μπορεί. Κάνε και επανεκκίνηση της συσκευής μπας και δεν το βλέπει απευθείας, μετά χτύπα κλήση απο το σταθερό στο κινητό και δες τι αριθμό βγάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειδα οτι δεν αλλαζει τπ πηγα και εβαλα μπροστα απο την επαφη μ το +30 και εστειλα μνμ για να δω αν εφτιαξε και ηταν οντως αυτο..εφτιαξε..το θεμα ειναι ομως ποιος καθεται ρε γαμωτο να διορθωσει 350 επαφες χειροκινητα..τεσπα..οσον αφορα το ραδιοφωνο το βλεπω κανονικα στις εφαρμογες συστηματος αλλα δεν μπορω να το ανοιξω..και δεν το βρισκει και σαν widget ωστε να το κανω συντομευση στην επιφανεια εργασιας.


+30, όχι +030, όπως και να έχει τι ακριβώς λέει η ρύθμιση που σου έχει εκεί; Ανέβασε ένα print screen αν μπορείς.

το βαζω οπως λες αλλα δεν το εμφανιζει..το βγαζει απο μονο του του το + απο μπροστα και αφηνει μονο το 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτή είναι η λύση: "αν δεν μπορούμε να αλλάξουμε ροή στο ποτάμι πάμε μαζί του". :P Όπως είπες ποιος κάθεται να αλλάξει όλες τις επαφές... Κανονικά με την παραπάνω ρύθμιση (αφού την έχει κιόλας) κάπως θα το κόβει το πρόθεμα της χώρας.

 

Ραδιόφωνο αφού υπάρχει κάπου θα είναι χωσμένο, δεν μπορεί... Κάτσε μπας και έρθει ο σάρουμαν να σου πει που είναι.

 

Και αν βάλεις 0030 πάλι το ίδιο δηλαδή. Παράξενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok..θα περιμενω αλλα θα το ψαξω κιολας λιγο μπας και βγαλω ακρη.σε ευχαριστω πολυ


Το βρηκα.ολα κομπλε.σας ευχαριστω πολυ.τελικα ηταν σε εναν φακελο στην επιφανεια εργασιας απλα επρεπε να σκρολαρω προς τα κατω.εγω νομιζα οτι ηταν μονο αυτα που φαινονταν αλλα μολις πηγα κατω το βρηκα.noob.χαχαχα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το βρηκες ωραια.

Εμενα ειναι στο φακελο που λεει εργαλεια.

Τωρα οσο για τις επαφες εγω δεν εχω το +30 μπροστα(και στα δυο Xiaomi που εχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εσενα σ βγαζει κανονικα το ονομα αυτου που σ εστειλε μνμ;εμενα γτ δεν το κανει;..στην επιλογη κωδικου χωρας τι νουμερο σ εχει;και πως γινεται να μην αλλαζει απο 30 που ειναι σε +30;δεν το καταχωρει.με το που πατησω +30 και βγω ξανα γυριζει σε 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τις επαφες τις ειχα σε αλλο κινητο στο Gmail και στην sim.

Οταν την καρτα την εβαλα στο κινητο δεν ειχε καθολου τηλεφωνα(λογικο).

Οποτε το μονο που εκανα ηταν να κανω συγχρονισμο.

Εκανα και μια επανεκκινηση και αυτο ηταν.

Στα μηνυματα δεν εχω κανει τιποτα.

Το μονο που εχω κανει ειναι να αλλαξω την εφαρμογη του sms γιατι δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες και εχω βαλει το Textra.

Αλλα και πρωτου το αλλαξω δεν ειχα θεμα.

Μηπως δεν συγχρονιζεται ο Dialer με τα sms?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...