Προς το περιεχόμενο

Redmi 4 VS Redmi 4 Prime/Pro


SuPerMaNrE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει καποιος το remdi 4 prime? Θελω να ρωτησω πως ειναι η καμερα του

μην το ψάχνεις με την κάμερα σε τέτοια συσκευή εννοείται πως θα να μετριότατη και για κλάματα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια άλλη ερώτηση παιδιά.Σήμερα, ενώ περπατούσα, έπεσαν κάτι σταγόνες από επάνω ( από ένα σπίτι) όχι στο κινητό αλλά κοντά σε αυτό.Εγώ μιλούσα εκείνη την ώρα και το είχα στο αυτί.Και σκέφτομαι, αν πέσει 1 σταγόνα ακριβώς μεσα στη θήκη για τα ακουστικά, τότε τι γίνεται; Υπάρχει κάποιου είδους προστασία για τέτοιες περιπτώσεις ή να προσέχω πολύ;


** το σκέφτομαι για εδώ.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/610-Xiaomi-RedMi-4-Prada/

ποια από τις 2 αν τις βάλω; Θελω μεγάλη μπαταρία αν έχουν διαφορές σε αυτό το κομμάτι.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρια πως περιμενεις να μεγαλωσει αμα βαλεις αλλη ρομ?

Μέσω καλύτερης διαχείρισης.Κάτι που είδα στην 8.1.2 και όχι στην 8.1.4 ( για κινέζικες πειραγμένες μιλώ).Σε αυτές τις 2 είδα διαφορά στην μπαταρία.Έτσι περιμένω και εδώ.

Πάντως το σκέφτομαι να πάω να μου βάλουν την ελληνική.Αλλά από την άλλη δεν ξέρω...Μήπως να μείνω με αυτήν που έχω; 

Αλλά αν είναι καλύτερη η ελληνική, τότε οκ.Δεν έχει και κάποια αξιολόγηση να δω για να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρια πως περιμενεις να μεγαλωσει αμα βαλεις αλλη ρομ?

Εννοείται ότι με την σωστή ρομ η μπαταρία μπορεί να κρατήσει ακόμα και μέρα παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό λέω. Αν και τώρα είναι μία χαρά, θα ήθελα να κρατάει περισσότερο εάν είναι εφικτό. Το θέμα είναι να μας πει κάποιος εάν ξέρει για τις δύο αυτές ρομ.Βασικά, συνήθως η ελληνική είναι καλύτερη ή όχι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαπίστωσα πως ενώ η μπαταρία ήταν στο 92 και ήμουν στο ίντερνετ, δεν κατέβηκε καθόλου για 12 λεπτά. Ξαφνικά όμως από το 92 πήγε στο 89.Και άλλη φορά είχα δει ότι όταν το χρησιμοποιούσα δεν έπεφτε και μόλις το άφηνα σε αδράνεια έπεφτε χωρίς λόγο. Αυτά είναι προβλήματα της ρομ σίγουρα. Ή ελληνική θα τα έχει αυτά;

Λόγω χρόνου μπορώ μία φορά να το πάω να το φλασαρουν .Οπότε αν είναι να το έχω και εκεί τότε να μην το κάνω. Αλλιώς να τους πω να μου βάλουν την ελληνική.

Τι λέτε ;

Αυτή που έχω τώρα δηλαδή είναι unofficial;

Υπάρχει κάπου επίσημα για να την κατεβάσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια άλλη ερώτηση παιδιά.Σήμερα, ενώ περπατούσα, έπεσαν κάτι σταγόνες από επάνω ( από ένα σπίτι) όχι στο κινητό αλλά κοντά σε αυτό.Εγώ μιλούσα εκείνη την ώρα και το είχα στο αυτί.Και σκέφτομαι, αν πέσει 1 σταγόνα ακριβώς μεσα στη θήκη για τα ακουστικά, τότε τι γίνεται; Υπάρχει κάποιου είδους προστασία για τέτοιες περιπτώσεις ή να προσέχω πολύ;

βαλε μια ταπα

Diamond-Ballet-Girl-Mobile-Anti-Dust-Plu

ψαξε Earphone Port Protector

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι με την σωστή ρομ η μπαταρία μπορεί να κρατήσει ακόμα και μέρα παραπάνω

δε μεγαλωνει η μπαταρια , βελτιωνεται η διαχειρηση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δε μεγαλώνει σε μέγεθος :)

Καλύτερη διαχείριση=> λιγότερη κατανάλωση=> μεγαλύτερη μπαταρία

Οκ, όλοι καταλάβαμε :)

Chio περιμένω την άποψή σου για τη ρομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζιααμπα κατάλαβα, ευχαριστώ!

Φωτό έβαλα στην προηγούμενη σελίδα. Εκεί λέει.

έχεις custom rom την τελευταία σταθερή σαν και αυτή απτό ελληνικό φόρουμ είσαι κομπλέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, δηλαδή αυτό που λέμε πειραγμένη έτσι;

Δηλαδή είναι unofficial ;

Επομένως η ελληνική θεωρείς πως θα είναι καλύτερη;


Δε βλέπω στο miui hellas να είναι πολύ δοκιμασμένη. Τώρα θα μου πεις δεν αγοράζουν πολλοί το μοντέλο σου αλλά οκ.


Όπα τώρα είδα τη συνέχεια.Δηλαδή μου κάνει και μένω με αυτή και η ελληνική δε θα έχει καμία διαφορά;


Στο miui hellas μου είπαν πως στηρίζεται στην china Stable.Άρα και αυτή που έχω εκεί βασίζεται έτσι;
Λογικά η ελληνική κοινότητα θα έχει φροντίσει για αυτό με την μπαταρία που λέω αν υπήρχε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...