Προς το περιεχόμενο

Σκεψεις για αλλαγη απο S6 Edge σε Xiaomi.


iCyd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και περιπου 1μιση χρονο εχω το S6 Edge , σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ευχαριστημενος . Το μοναδικο του ελλατωμα και μαλιστα κυριο , ειναι η μικρη σε χωριτηκοτητα μπαταρια του οπως γνωριζουμε ολοι. Επισης πολυ καιρο ηθελα κινητο με μεγαλυτερη οθονη και ολο τρεναρα τα πραγματα γιατι περιμενα να βγει το Νοte 7 αλλα στο τελος απογοητευτηκα μιας και ακυρωθηκε η κυκλοφορια του και ετσι "εκατσα στα αυγα μου".

 

Τωρα εχει μια βδομαδα πηρε ο κολλητος μου το Redmi Note 4 και το επιασα στα χερια μου και ενθουσιαστηκα. Μπηκε παλι μεσα μου το μικροβιο και αρχισα να ψαχνω κατι γυρω απο Xiaomi μεγαλυτερο σε μεγεθος απο το S6 Edge μου.

 

Βρηκα το Xiaomi Mi Mix αλλα μολις ειδα την τιμη απλα εκλεισα το tab :P Ετσι χαζευω εδω και 2-3 μερες το Xiaomi Mi Max.

 

 

Ετσι πως τα εβαλα κατω τα πραγματα αν δωσω το S6 και παω σε Mi Max

 

Θα κερδισω :

 

 -Mπαταρια

 -Μεγεθος Οθονης

 

Θα χασω :

 

 -Καμερα

 -Αναλυση οθονης (Κατι στο οποιο δεν θα δω διαφορα νομιζω)

 - Fast Charge

 

Η χρηση που κανω με το κινητο ειναι αρκετο Youtube και Browsing. Eπειτα για συννενοησεις Facebook,Viber για τα απαραιτητα.

 

Η φωτογραφικη δεν ειναι και η προεκταση του χεριου μου , βγαζω αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.

 

Tι γνωμη εχετε? Ξερω πολυ θα πειτε οτι δεν αξιζει η αλλαγη.

 

Τι αλλο εχετε να προτεινετε πανω σε Xiaomi? Θελω αρκετα μεγαλη οθονη σε σχεση με το S6.

 

Το κυριο ερωτημα ειναι αν αξιζει να παω απο S6 Edge σε Xiaomi Mi Max.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις, οπότε γιατί να μην πας ?

Μπορείς να δεις και το Redmi pro http://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pro-8233.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα απλα μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον η οθονη του Mi Max.

 

Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να το μετανιωσω μιας και θελω ετσι κ αλλιως μεγαλυτερη οθονη ε?

 

Ρωταω απο αποψη κολληματων,bugs κλπ.

 

Θα δω διαφορα αν παω στο 64GB αντι για το 32GB σε θεμα επεξεργαστη?


Ευχαριστω για την απαντηση αλλα ειναι λιγο ασχετη με το θεμα μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να δωσω λεφτα εξτρα για να αλλαξω κινητο,θα το αλλαξω μονο με κατι ισαξιο ή και φθηνοτερο απο την τωρινη αξια της μεταπωλησης του s6 edge. 

 

Aμα ειναι να δωσω εξτρα χρηματα μενω με το κινητο ως εχει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην οθόνη θα δεις διαφορά και μάλιστα μεγάλη, δεν είναι μόνο η ανάλυση αλλά και το panel (LCD VS amoled) επίσης λόγο του μεγέθους της οθόνης 6.44 ίντσες η διαφορά θα είναι ακόμη μεγαλύτερη σε 1080p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα ειναι λιγο ασχετη με το θεμα μου :D

Εννοούσα ότι είτε πας σε αυτό είτε σε κάτι ισάξιο ή χειρότερο (άρα δεν αξίζει να αλλάξεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα δεν αξιζει η αλλαγη,υποβαθμιση θα κανεις.Οσο για την μπαταρια με τη γρηγορη φορτιση μια χαρα εισαι.Εγω ειχα το ιδιο διλημμα με redmi note 3(helio x10) και το iphone 5s.Πηγα στο 2ο αλλα συνηθισα την μικρη μπαταρια.Λογω μεγεθους φορτιζει γρηγορα σε μιαμιση ωρα με δυο.Μου φτανει και εχω ενα powerbank 4.400mAh για τις δυσκολες στιγμες που πρεπει να ψαχνω μπριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη αλλά γρήγορα το 1.30-2 ώρες για μπαταρία 1700mah είναι ανέκδοτο, σε λιγότερο από 1.30 ώρες φορτιζουν μπαταρίες διπλάσιας χωρητικότητας

Για εμενα δεν αξιζει η αλλαγη,υποβαθμιση θα κανεις.Οσο για την μπαταρια με τη γρηγορη φορτιση μια χαρα εισαι.Εγω ειχα το ιδιο διλημμα με redmi note 3(helio x10) και το iphone 5s.Πηγα στο 2ο αλλα συνηθισα την μικρη μπαταρια.Λογω μεγεθους φορτιζει γρηγορα σε μιαμιση ωρα με δυο.Μου φτανει και εχω ενα powerbank 4.400mAh για τις δυσκολες στιγμες που πρεπει να ψαχνω μπριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...