Προς το περιεχόμενο

Gaming mouse


johnyboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είμαι ανάμεσα στα

 

- g502 στα 58 από amazon.fr

- razer deathadder elite

- razer mamba tournament edition

- roccat kone xtd

 

το μόνο που με νοιάζει είναι η αντοχή και η αξιοπιστία.μην κλατάρει η ροδέλα η τα κλικ η ο φακός γιατί θα πάει στον τοίχο. αν δεν είχε θέμα το mamba με τις ελαττωματικες παρτίδες θα το είχα πάρει ήδη γιατί είναι πολύ όμορφο.

 

στο χέρι τα razer μου πάνε καλύτερα αλλά τι να το κάνω αν βγει fail σαν αξιοπιστία? προτιμώ ένα αξιόπιστο mouse και ας είναι λιγότερο βολικό

 

θέμα μπατζετ δεν υπάρχει αλλά νομίζω είναι παράλογο να περάσω τα 100 Ευρώ. μόνο για κάτι τρομερά εξαιρετικό θα τα περάσω τα 100.

 

mousepad έχω σχεδόν καταλήξει στο razer sphex. προτάσεις δεκτές και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g502 ειναι λιγο βαρυ και χωρις τα προσθετα βαρακια που εχει μεσα.

 

Απο razer θα σου ελεγα μακρια,αρκετα προβλημα.

 

Αμα εχεις πιασει το Deathadder και σε βολεψε θα σου προτεινα να πας για το Αsus Rog Gladius.Εχουν ιδιο ακριβως shape.

 

To εχω 1μιση + χρονο+ , δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο. Και ειναι ελαφρυ σχετικα!

 

http://www.skroutz.gr/s/5358616/Asus-ROG-Gladius.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα το Sharkoon Drakonia Black. Από θέμα αξιοπιστίας σε εμένα ειναι σκυλαρος. Δεν εχει πάθει τίποτα. Η ροδέλα όπως ήρθε, το ποντίκι βράχος. Εχει βαράκια αν θέα να βάλεις και μόνο του ειναι σχετικά ελαφρύ. Εχει πέσει κάτω, εχει φάει μπουνιδι και χτυπήματα, αλλά δεν έπαθε τίποτα. Από τιμή σκίζει. Αυτή ειναι η εμπειρία μου με το συγκεκριμένο οποτε δεν προτείνω κάποιο άλλο γιατί δεν εχω δοκιμάσει προσωπικά κάποιο άλλο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θέλεις να κινηθείς σ' αυτή την κατηγορία τιμής τότε

1) Roccat αν και είναι laser

2) Logitech optical

 

θα κερδίσω κάτι αν ανέβω κατηγορία?τι θα πρότεινες χωρίς να σκεφτείς την τιμή?

 

υγ ξέχασα να βάλω και το corsair m65 pro

Επεξ/σία από johnyboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα λέω ότι το ύψος της τιμής γύρω στα 70ευρω είναι υπεραρκετο για ποντίκι. Για να μην πω ότι είναι και κάπως υψηλό. Εξαρτάται πάντα από το τι είδος παιχνιδάς είσαι και τι είδους παιχνίδια παίζεις.

Από corsair είχα το Μ60 και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Πάντως το roccat tyon που έχω τώρα μέχρι στιγμής μου φαίνεται από τα πιο ποιοτικά ποντίκια που έχω δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως. Το είχα , αλλά ο μόνος λόγος που το πούλησα ήταν ότι μου καθόταν κάπως μικρό στο χέρι. 

Είναι και optical που παίζει κάποιο ρόλο στο είδος των παιχνιδιών που παίζεις. Πάντως σαν συνολική εικόνα δεν με ικανοποίησε στο βαθμό που περίμενα η ποιότητα κατασκευής, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έβγαλε κάποιο πρόβλημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με το χέρι το φοβάμαι λίγο, γενικά τα razer μου κάθονται κάπως καλύτερα αλλά είναι αναξιόπιστα. τα laser βγάζουν θέματα με τους φακούς όμως, δεν είναι τόσο σταθερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοώ ότι τα optical για fps συνίστανται.

Πάντως τελικά έχω καταλήξει ότι όσο πιο απλό είναι ένα ποντίκι χωρίς πολλά μπιχλιμπιδια τόσο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, δυστυχως τα mouse πρεπει να το δοκιμασεις στο χερι σου για να δεις πως σου καθετε. Κυριο ρολο παιζει η διασταση του χεριου και ο τυπος πιασιματος (Palm, Claw και Fingrtip) Για παραπανω πληροφοριες δες google λογου οτι εχουμε γραφτει ολοκληρα αρθρα για αυτο.

 

Παρολο αυτα μπορω να σου προτεινω μερικα οπου θεωρουνται απο τα καλυτερα και τα εχω δουλεψει και εγω.

 

Razer Deathadder chroma (δε προτεινω το elite γιατι δε μου αρεσανε οι διακοπτες, σκληροτεροι στο πατημα απο το chroma. Αν παιζεις games οπου πρεπει να σπαμαρεις κλικ θα σε δυσκολεψει)

 

Steelseries Rival 300, αψογο σενσορας απλα ειναι απο τα μεγαλα ποντικια (Οπωσδηποτε να δεις τα κλικ του γιατι οι διακοπτες τις steelseries δεν εχουν αυτο το crispy click)

 

Logitech G403 Prodigy. Φοραει τον Pixart 3366 Ειναι ο επομενος απο τον 3310. Γενικα απο τους καλυτερους σενσορες. Ελαχιστα ποιο μικρο απο το deathadder αλλα λιγο ποιο ψιλο. Εχει πολυ ωραια grip στα πλαγια αψογη εφαρμογη στο χερι (το δικο μου τουλαχιστον)

 

Δε θα σου προτεινα το Asus Rog Gladius. Αν και ειναι πολυ γερα κατασκευασμενο, δυστηχως εχει 2 τεραστια προβληματα. Αν και σχετικα ελαφρυ το βαρος του ειναι προς τα πισω. Επισεις λογου ενος προβληματος που παρουσιαζε με missclicks η Asus εβγαλε ενα hardware update οπου μεγαλωνει αρκετα το click latecy. Αν παιζεις fps και rts θα το καταλαβεις. Αν δεν ειχε αυτα τα 2 θεματα, τα το προτεινα σαν το καλυτερο.

 

Edit: Τωρα ειδα οτι αγορασες. Καλοριζικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...