Προς το περιεχόμενο

CRC & FEC ERRORS


musedoubler

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα δοκιμαζα και αλλο ρουτερ αμα ειχα τυπικα.καλωδιωση αλλαξες οποτε σε σενα δεν μπορειςνα πειραξεις κατι αλλο.παντα εννοειται οτι ολα γινονται με ethernet Και οχι wireless.

fast path δεν εχεις?με ποιο ρουτερ εισαι τωρα?

Τωρα ειμαι με το Speedport entry 2i του οτε. Ναι τα τεστ ολα με ethernet φυσικα! Εχω fastpath τωρα ναι. Δοκιμασα 2 ιδια ρουτερ ΖΤΕ και το speedport σε ολα το ιδιο! Η φωτογραφια παρακατω ειναι μετα απο 20 ωρες λειτουργιας. ερωτηση : Το annex_K τι φαση? εψαχνα να βρω annex με αυτο το γραμμα και δεν εβρισκα τιποτα.Επισης το G.992.3 δεν ειναι για αλλου τυπου γραμμη? η ειναι οκ για ADSL+ !?

post-329886-0-47448800-1484151002_thumb.jpg

Επεξ/σία από musedoubler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειμαι με το Speedport entry 2i του οτε. Ναι τα τεστ ολα με ethernet φυσικα! Εχω fastpath τωρα ναι. Δοκιμασα 2 ιδια ρουτερ ΖΤΕ και το speedport σε ολα το ιδιο! Η φωτογραφια παρακατω ειναι μετα απο 20 ωρες λειτουργιας. ερωτηση : Το annex_K τι φαση? εψαχνα να βρω annex με αυτο το γραμμα και δεν εβρισκα τιποτα.Επισης το G.992.3 δεν ειναι για αλλου τυπου γραμμη? η ειναι οκ για ADSL+ !?

το annex k που βλεπειςειναι για το Link encapsulation οποτε δεν εχει σχεση με το adsl2+ που βλεπεις στην αρχη.δεν ξερω κατι παρπαανω για να σου πω.τωρα εφοσον και με τα 2 ρουτερ εχεις Packet loss ή φταιει κατι στο pc που οκ το δοκιμαζεις και απο αλλο Pc οπως μπορεις να δοκιμασεις Ping και σε αλλο site ειτε φταιει κατι στην γραμμη απο το σπιτι σου και εξω αφου το καλωδιο το αλλαξες οπως καταλαβα. το g.992.3 ειναι το adsl2 το g.992.5 ειναι το adsl2+ και το G.992.1 ειναι το g.dmt δηλαδη το απλο adsl.Καμποσα crc errors αλλα εισαι και με Fast path εισαι και αρκετες ωρες online.μπορεις να δοκιμασεις και με interleave να δεις αν θα παιξεις πιο σταθερα.μετα μπορει να ειναι και θεμα data καρτας στο dslam που παλι δεν το κοιτας εσυ αλλα ο παροχος.απο ενα μονο αλλο Pc για δοκιμη και να ζητησεις ειτε interleave ειτε με Fast αν το θες μεγαλυτερο margin που θα χασεις σε ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το annex k που βλεπειςειναι για το Link encapsulation οποτε δεν εχει σχεση με το adsl2+ που βλεπεις στην αρχη.δεν ξερω κατι παρπαανω για να σου πω.τωρα εφοσον και με τα 2 ρουτερ εχεις Packet loss ή φταιει κατι στο pc που οκ το δοκιμαζεις και απο αλλο Pc οπως μπορεις να δοκιμασεις Ping και σε αλλο site ειτε φταιει κατι στην γραμμη απο το σπιτι σου και εξω αφου το καλωδιο το αλλαξες οπως καταλαβα. το g.992.3 ειναι το adsl2 το g.992.5 ειναι το adsl2+ και το G.992.1 ειναι το g.dmt δηλαδη το απλο adsl.Καμποσα crc errors αλλα εισαι και με Fast path εισαι και αρκετες ωρες online.μπορεις να δοκιμασεις και με interleave να δεις αν θα παιξεις πιο σταθερα.μετα μπορει να ειναι και θεμα data καρτας στο dslam που παλι δεν το κοιτας εσυ αλλα ο παροχος.απο ενα μονο αλλο Pc για δοκιμη και να ζητησεις ειτε interleave ειτε με Fast αν το θες μεγαλυτερο margin που θα χασεις σε ταχυτητα.

Γιαυτο σε ρωτησα για το G. Εφοσων ειμαι σε ADSL2+ δε θαπρεπε ναμαι σε 992.5? Δεν εχω ιδεα γιαυτο σε ρωταω! Το PC μου δεν εχει τιποτα απολυτως δοκιμασα 2 ακομα λαπτοπ και εναν σταθερο συν το λαπτοπ του τεχνικου! Κλειδωμενος στα 9 δε με νοιαζει αν ειμαι εκει κλειδωμενος κανω τη δουλεια μου.Η ταχυτητα δε με καιει τοσο οσο το fastpath. Απο εκει και περα για το dslam δε μπορω να κανω τιποτα.Λογικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ναι το adsl2+ ειναι το g.992.5 .αλλα αυτο που βλεπεις εσυ Link encapsulation ειναι ασχετο οσο ξερω με το adsl2+ οποτε αυτο μην το κοιτας.οπως θα δεις στην καρτελλα σου πανω πανω σου γραφει adsl2+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...