Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi pro (Chinese &Engilsh) 149.43 από gearbest


paan71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Όπως χάζευα στο kimovil πέτυχα ένα flash deal για το Redmi Pro 3/32 στα 149.43 στο gearbest:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_428561.html?wid=21

Με το κουπόνι KIMOVILRMIP.

Νομίζω ότι είναι τίμια τιμή για μια πολύ καλή συσκευή.

Τώρα για την rom που έχει, δεν το πολυκατεχω, από την άποψη του αν είναι πρόβλημα ή αν είναι δύσκολο να μπει η international rom (αν μπαίνει)

Επισημαίνω το ότι δεν έχει την 800αρα band (κλασική κουβέντα).

Επίσης προσοχή στο τελωνείο όπου,χωρις να παίρνω όρκο, η επιλογή nl post μάλλον είναι η προτιμότερη.

 

Αν ο αρχηγός (you know) κρίνει ότι δεν είναι προσφορά, παρακαλώ για διαγραφή του thread.

Καλή χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το redmi pro δεν έχει μέχρι σήμερα global ROM από την xiaomi.

Οπότε κινέζικες εφαρμογές μέσα και όχι Ελληνικά εάν δεν βάλετε μόνοι σας ROM από την κοινότητα

 

http://en.miui.com/download-304.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι με την amoled ;

Ναι amoled οθόνη έχει αλλά προς αποφυγή παρερμηνειών δεν φοράει τo panel της Samsung(αυτό που εμπορικά το λένε super amoled, super amoled plus κτλ). Το panel στο redmi pro είναι εγχώριο από την ΕverDisplay και ΒΟΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτη την τιμη δε ρωτας και δεν το ψαχνεις κοθολου, απλα το τσιμπας και μετα καταλαβαινεις οτι ειναι τα καλυτερα λεφτα που εδωσες για κατι. Πιο value for money δεν υπαρχει.

Σας το λεω σαν κατοχος φυσικα...

 

ROM υπαρχουν Ελληνικες και EU χωρις chinese apps και με play store κανονικοτατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω ψηθεί αρκετά και είμαι ολίγον noob μπορεί να μου πει κάποιος εν συντομία τις ιδιαιτερότητες μιας τέτοιας παραγγελίας σε σύγκριση με μία εγχώρια; 

 

Δεν εννοώ μόνο στα διαδικαστικά αλλά και σε επίπεδο firmware/software

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω ψηθεί αρκετά και είμαι ολίγον noob μπορεί να μου πει κάποιος εν συντομία τις ιδιαιτερότητες μιας τέτοιας παραγγελίας σε σύγκριση με μία εγχώρια;

 

Δεν εννοώ μόνο στα διαδικαστικά αλλά και σε επίπεδο firmware/software

Μεγαλύτερος χρόνος για παραλαβή ή/ και αποστολή σε περίπτωση ελατωματικου προϊόντος.

 

Η συσκευή είναι ίδια (από όπου και αν την πάρεις), όμως η αλλαγή της rom (του συστήματος διεπαφής με τον χρήστη ας πούμε), εφόσον δεν σου αρέσει ή δημιουργεί προβλήματα, προϋποθέτει την χρήση υπολογιστή με 64bit ΛΣ από Win 7 και πάνω και την τήρηση κάποιων συγκεκριμένων (ούτε τρομερών ούτε πολλών) βημάτων από οδηγούς ελληνικής κοινότητας. Αν ξέχασα κάτι βασικό ας με συμπληρώσετε..

 

Ψάξε και στο internet για το 'MIUI', που είναι το περιβάλλον χρήστη και το έχουν όλα τα xiaomi.

 

Βασικά χρειάζεται χρόνος και διάθεση αν θες ή αν χρειαστεί να ασχοληθείς! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...