Προς το περιεχόμενο

Νέα διαφήμιση της apple, με ελληνικές πινελιές!


taslikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως αξίζει να δώσουμε σημασία στην νέα διαφήμιση της Apple μιας και εμπεριέχει χαρακτηριστικά του λαού μας, να πω την αληθεια κατι τέτοιο δεν περίμενα. Όχι τίποτα σημαντικό αλλα αξίζει να το δείτε οποίοι θέλετε!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια μας εμφανίζουν λίγο σαν πακιστάν. Όπως θα βλέπαμε εμείς λαούς του τρίτου κόσμου που μόλις ανακάλυψαν τον τροχό.

 

Κατα τα άλλα, είναι διαφορετικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια μας εμφανίζουν λίγο σαν πακιστάν. Όπως θα βλέπαμε εμείς λαούς του τρίτου κόσμου που μόλις ανακάλυψαν τον τροχό.

 

Κατα τα άλλα, είναι διαφορετικό.

Γτ το λες αυτο?Δεν μου φαινεται οτι διαφερει πολυ απο την πραγματικοτητα...Ανετα θα μπορουσε να ειναι σε ενα νησακι της αγονης γραμμης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γτ το λες αυτο?Δεν μου φαινεται οτι διαφερει πολυ απο την πραγματικοτητα...Ανετα θα μπορουσε να ειναι σε ενα νησακι της αγονης γραμμης!

Nαι, δεν λέω, είναι η παραδοσιακή Ελλάδα. Αλλά στον Νεουορκέζο φαίνεται πολύ "ουγκ". Σαν να λέμε πάμε στην αφρική για ρουστίκ διακοπές σε ψάθινες καλύβες. Είναι λίγο υποτιμητικό να γενικεύουμε τόσο, γιατί (ας κάνω μια γενίκευση και εγώ) οι περισσότεροι έξω μας πιστεύουν οκνούς αγρότες προ βιομηχανικής επανάστασης και με παιδεία σκοτεινών χρόνων.

 

Όλοι κάνουν λες και βλέπουν πρώτη φορά κινητό με κάμερα.

 

Μπορεί να υπερβάλω αλλά έτσι μου φάνηκε. Πάντως ωραία διαφήμιση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γτ το λες αυτο?Δεν μου φαινεται οτι διαφερει πολυ απο την πραγματικοτητα...Ανετα θα μπορουσε να ειναι σε ενα νησακι της αγονης γραμμης!

Κοιτα δεν εδειξε τον φοβο των ιθαγενων οτι η καμερα θα κλεψει την ψυχη τους οπως και τον χορο που κανουν με τα τυμπανα πινωντας νερο της φωτιας. Επισης ελειπε ο Indiana Jones να τρεχει στο background κρατωντας ενα αγαλματιδιο του Πανα με πλουσια προσοντα.

 

Παντως στο πολυ μικρο σε πληθυσμο χωριο που καταγομαι απο την Καρδιτσα δεν κανουν ετσι για καμερα κινητου οι ηλικιωμενοι. Αρκετοι δε εχουν και εκει smartphones, κλπ.

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν με χαλαει σαν διαφημιση, απλα δεν ειμαστε και τοσο πρωτογονοι στην επαρχία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν εδειξε τον φοβο των ιθαγενων οτι η καμερα θα κλεψει την ψυχη τους οπως και τον χορο που κανουν με τα τυμπανα πινωντας νερο της φωτιας. Επισης ελειπε ο Indiana Jones να τρεχει στο background κρατωντας ενα αγαλματιδιο του Πανα με πλουσια προσοντα.

 

Παντως στο πολυ μικρο σε πληθυσμο χωριο που καταγομαι απο την Καρδιτσα δεν κανουν ετσι για καμερα κινητου οι ηλικιωμενοι. Αρκετοι δε εχουν και εκει smartphones, κλπ.

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν με χαλαει σαν διαφημιση, απλα δεν ειμαστε και τοσο πρωτογονοι στην επαρχία.

Ακριβώς αυτό.

 

Να 'σαι καλά, με έκανες και γέλασα! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γτ το λες αυτο?Δεν μου φαινεται οτι διαφερει πολυ απο την πραγματικοτητα...Ανετα θα μπορουσε να ειναι σε ενα νησακι της αγονης γραμμης!

Και στα νησακια της "αγονης" γραμμης ο κοσμος ειναι 50 χρονια πισω και βλεπει το αιφον σαν 50 χρονια μπρος στην τεχνολογια(ισως δεν το λες εσυ,αλλα η δηθεν διαφημιση). Πες τους Not... Πολυ τους υπεκτιμουν τους ακριτες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά την πήραμε την Τριπολιτσά ;;;;

Το σουλι έπεσε ;;;

Πολυ Πακιστάν παρουσιάζουν τα νησιά μας ξενέρωσα

Θα ήθελα να περιέχει γνήσια Ελλάδα αλλα σημερινή οχι του 1960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά την πήραμε την Τριπολιτσά ;;;;

Το σουλι έπεσε ;;;

Πολυ Πακιστάν παρουσιάζουν τα νησιά μας ξενέρωσα

Θα ήθελα να περιέχει γνήσια Ελλάδα αλλα σημερινή οχι του 1960

Κοίτα, απο την σημερινή μέσα στην πόλη Ελλάδα, το προτιμώ αυτό.

 

Τώρα η Αθήνα σε πολλά σημεία είναι σαν κωμόπολη της Ινδίας, και λόγω χρώματος κατοίκων :P

 

Πάντως τώρα που το ξαναβλέπω το διαφημιστικό, χαριτωμένο είναι, και ας είναι λίγο υπερβολικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλάβατε το νόημα της διαφήμισης. Δεν διαφημίζει το iphone αλλά την portrait φωτογράφηση με την κάμερά του. Κι επειδή όλους τους βγάζει όμορφους λόγω Depth of field θέλουν όλοι να τους φωτογραφήσει το κοριτσάκι, όχι ότι βλέπουν πρώτη φορά φωτογραφική μηχανή. Μπράβο στην Apple που βοηθάει την Ελλάδα πάντως, έστω κι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω προφανως ολων σας οι παππουδες εχουν ηδη ψηφιακες καμερες και smartphones και τα ξερουν ηδη αυτα...μονο οι δικοι μ δεν εχουν και ας ειναι στην αθηνα και οποτε τα βλεπουν ενθουσιαζονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...