Προς το περιεχόμενο

Bιβλίο πρακτικής ασκησης


Gigamestin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εχω ενα θέμα.Επειδή πηρα κάποιες μερες αδεια και θα τις συμπληρωσω στο τέλος της κανονικής πρακτικής δεν ξέρω τι να γράψω στο βιβλίο πρακτικής ασκησης γιατι οι σελίδες είναι ακριβώς για 6 μήνες.Ξέρετε μηπως τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά εχω ενα θέμα.Επειδή πηρα κάποιες μερες αδεια και θα τις συμπληρωσω στο τέλος της κανονικής πρακτικής δεν ξέρω τι να γράψω στο βιβλίο πρακτικής ασκησης γιατι οι σελίδες είναι ακριβώς για 6 μήνες.Ξέρετε μηπως τι γινεται?

Γραφεις κανονικα μαλακιες σαν να ησουν εκει. Δεν υπαρχει αδεια για τους πρακτικαριους οποτε οτι κανεις μενει μεταξυ εσενα και του εργοδοτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφεις κανονικα μαλακιες σαν να ησουν εκει. Δεν υπαρχει αδεια για τους πρακτικαριους οποτε οτι κανεις μενει μεταξυ εσενα και του εργοδοτη!

Αφου κάνουμε παράταση πρακτικής ασκησης απο το τμήμα μου.Οποτε τι κάνω?Μηπως ξέρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι οταν εκανα εγω το 2012 εγραφα κανονικα σαν να ειχα παει στη δουλεια ακομη και αν ελειπα

Θα το ρωτησω λοιπον στην γραμματεα στην δουλεια.Κατι περισσοτερο θα ξερει.Παντως παιδι που πηρε παραταση μου ειπε απλα να συμπληρωνεις την ημερομηνια και ας ειναι απο αλλο μηνα και στην μηνιαια βαζεις τις ημερες αδειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικά γράφεις τις μέρες που πήρες άδεια και υπογράφει ο υπεύθυνος της δουλειάς σου. Βέβαια καλύτερα ρώτα τη γραμματεία σου γιατί όταν έκανα εγώ και ήταν κλειστή η εταιρεία 2 βδομάδες δεν είχα γράψει τίποτα και με βάζανε να κάνω δρομολόγια σχολή-δουλειά για να τις συμπληρώσω γιατί το βιβλίο είναι σαν τη Βίβλο και πρέπει να είναι συμπληρωμένο και μπλα μπλα μπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιβλιο της πρακτικης μου ειχαν πει απτην σχολη μου δεν το διαβαζει ΠΟΤΕ κανενας. Απλα συμπληρωσε τις μερες που ελειπες σαν να ησουν εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το διαβάζει κανείς, απλά συμπλήρωσέ το τυπικά.

Σε μένα το είχαν διαβάσει και μάλιστα είχαν γράψει και παρατηρήσεις από δίπλα, είχα πάει στην γραμματεία της σχολής και μου το είχαν δείξει. Υπάρχει καθηγητής που τον ορίζουν υπεύθυνο να το κάνει αυτό. Μάλιστα, στο δικό μου ΤΕΙ τουλάχιστον, τον είχαν στείλει με έξοδα του ΤΕΙ στην πόλη μου (έκανα πρακτική στην πόλη μου και όχι στην πόλη που ήταν το ΤΕΙ) για κάνει έλεγχο στην επιχείρηση ότι όντως δουλεύω εκεί και ότι όντως δουλεύω στον τομέα μου και όχι σε άσχετη δουλειά. Του είχαν πληρώσει βενζίνες, ξενοδοχεία, φαγητό κλπ. Αυτό είχε γίνει το 2008, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με τις περικοπές που κάνουν, αλλά τουλάχιστον πιστεύω ότι βάζουν έναν καθηγητή να ελέγξει έστω το βιβλίο.

Το βιβλιο της πρακτικης μου ειχαν πει απτην σχολη μου δεν το διαβαζει ΠΟΤΕ κανενας. Απλα συμπληρωσε τις μερες που ελειπες σαν να ησουν εκει.

Και εγώ έτσι έκανα, τα είχαμε συμφωνήσει μεταξύ μας με τον προϊστάμενο, σιγά που θα έσκαγε για 1-2 άδειες για έναν φοιτητή. Αλλά ο φίλος λέει το παρακάτω, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Αφου κάνουμε παράταση πρακτικής ασκησης απο το τμήμα μου.Οποτε τι κάνω?Μηπως ξέρεις?

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...