Προς το περιεχόμενο

TP-Link wn422g v1


xrisqio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας κ καλη χρονια! λοιπον.. ειχα το συγκεκριμενο Wifi usb adaptor στο παλιο pc μου, σε windows 7 32bit, τωρα στο καινουργιο pc εχω 64 bit windows 7.. και το συγκεκριμενο δεν δουλευει.. βασικα δεν αναγνωριζεται καν απο το μηχανημα.. ειναι μονιμως στα usb (στο device manager) σαν "unknown".

 

Εχω δοκιμασει οτι driver υπαρχει κ δεν υπαρχει στο ιντερνετ.. αλλα τζιφος..

 

Στο site τους η TP-Link λεει οτι για το συγκεκριμενο υπαρχουν drivers μονο για εως windows vista και οχι windows 7.. όμως αναφερεται οτι αμα κανεις εγκατασταση στα windows 7 τα drivers των vista, θα δουλευει.. Όμως δεν αναφερεται σε 32bit ουτε σε 64bit..

 

Eγω οσο ημουν στα 32bit δουλευε με Drivers απο vista.. παιζει τωρα να μη δουλευει γτ ειμαι στα 64bit ή δε παιζει κανενα ρολο?

 

Αν καποιος εχει υποψην για drivers που να δουλευουν στα windows 7 64b ας ενημερωσει, ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας κ καλη χρονια! λοιπον.. ειχα το συγκεκριμενο Wifi usb adaptor στο παλιο pc μου, σε windows 7 32bit, τωρα στο καινουργιο pc εχω 64 bit windows 7.. και το συγκεκριμενο δεν δουλευει.. βασικα δεν αναγνωριζεται καν απο το μηχανημα.. ειναι μονιμως στα usb (στο device manager) σαν "unknown".

 

Εχω δοκιμασει οτι driver υπαρχει κ δεν υπαρχει στο ιντερνετ.. αλλα τζιφος..

 

Στο site τους η TP-Link λεει οτι για το συγκεκριμενο υπαρχουν drivers μονο για εως windows vista και οχι windows 7.. όμως αναφερεται οτι αμα κανεις εγκατασταση στα windows 7 τα drivers των vista, θα δουλευει.. Όμως δεν αναφερεται σε 32bit ουτε σε 64bit..

 

Eγω οσο ημουν στα 32bit δουλευε με Drivers απο vista.. παιζει τωρα να μη δουλευει γτ ειμαι στα 64bit ή δε παιζει κανενα ρολο?

 

Αν καποιος εχει υποψην για drivers που να δουλευουν στα windows 7 64b ας ενημερωσει, ευχαριστω!!

για δοκίμασε αυτούς  επίσης δοκίμασε με τον βοηθό συμβατότητας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα ουτε αυτοι.. Ουτε καν το tp-link utility δε τρεχει με αλλαγη συμβατοτητας. Μαλλον πρεπει να παω σε αλλο usb.

από την διαχείριση συσκευών βρες την συσκευή και κάνε αναζήτηση driver  ακολούθησε αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...