Προς το περιεχόμενο

Πως να κανω ανακτηση κωδικου στο yahoo mail


km3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας προσπαθω να συνδεθω στο μειλ μου αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο και το χειροτερο το τηλ ασφαλειας που ειχα δωσει εχει διαγραφει για να μου στειλει μνμ ξερει κανεις τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το χρησιμοποιείς ακόμα; Άλλαξε σε gmail. Εκτός αν έχεις σημαντικά πράγματα μέσα. Στο recovery password δεν σου δίνει κάποια επιλογή; Δεύτερο email κτλ κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας προσπαθω να συνδεθω στο μειλ μου αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο και το χειροτερο το τηλ ασφαλειας που ειχα δωσει εχει διαγραφει για να μου στειλει μνμ ξερει κανεις τι να κανω

Καλησπέρα. 

1)Πας στο login.yahoo.com

2)Γράφεις το mail σου, στο πεδίο της φωτογραφίας 1 και πατάς "Επόμενο"

3)Η επόμενη σελίδα θα σου δείξει ότι και η φωτο 3. Εκεί επιλέγεις το "Ξεχάσατε τον κωδικό προσβασής;'

4)Στην εικόνα 3 βλέπεις όλες τις δυνατές περιπτώσεις για να κάνεις ανάκτηση τον κωδικό σου.

 

Αν δεν έχεις πρόσβαση σε καμία απο τις επιλογές αυτές, όπως το τηλ. που περγράφεις στο post σου, επικοινωνείς με το yahoo και με αποστολή της ταυτότητας σου, γίνεται το σχετικό reset του password σου, με την έκδοση ενος temporary password για να μπεις στο περιβαλλον του mail.

 

Τα screenshot είναι απο υπολογιστή, υπάρχει πιθανότητα να αλλάζουν λίγο τα όσα βλέπεις αν μπαίνεις απο φορητη συσκευή.

Επίσης καλό είναι να γνωρίζεις πως σε όλες τι πλατφόρμες υπάρχει μια αντίστοιχη λογική και πως μπορείς να κάνει recovery με όμοιο τρόπο σε όλες τις υπηρεσίες αν το ξαναχρειαστείς.

Καλή επιτυχία.

image.png
 
image.png
Screen_Shot_2017_01_09_at_18_02_01.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...