Προς το περιεχόμενο

Xbox One Wireless Controller 51.5EURO απο amazon.co.uk


greengr21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή και στο site του Amazon και στο microsoft store οι πληροφορίες είναι λίγες ή/και διάσπαρτες, δύο πράγματα που ανακάλυψα ψάχνοντας για το αν θα το πάρω (μπορεί να είναι common knowledge, δεν ασχολούμαι με χειριστήρια. Είπα να τα γράψω μην την πατήσει κάποιος)

 

1) Ο ήχος (μέσω του 3.5 jack) δεν υποστηρίζεται μέσω bluetooth. Μόνο μέσω usb ή του ειδικού προσαρμογέα της Microsoft. Επίσης δεν υποστηρίζεται καθόλου σε άλλα windows εκτός των 10.

2) Για σύνδεση bt χρειάζεται είτε τον ειδικό προσαρμογέα της Microsoft (σε οποιαδήποτε έκδοση των w10) είτε οποιοδήποτε bt dongle με την προϋπόθεση να είναι εγκατεστημένα τα W10 Anniversary Edition.

 

Πηγή

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιος δεκτης?το μοντελο που εβαλα εχει Bluetooth δε χρειαζεται adapter για pc και εχει jack και ειναι 20 ευρω φθηνοτερο....

καλό είναι να βάλεις τον δέκτη που δεν κάνει το παραμικρό κιχ

 

ο κάθε δέκτης bluetooth από ότι έχει φανεί μπορεί να έχει αμφίβολα αποτελέσματα

 

οι δέκτες της ms και στο 360 και στο one έχουν αποδειχτεί φοβερά αξιόπιστοι

 

επίσης όπως λέει και ο saxo παίζει και θέμα με τον ήχο, με το δέκτη ο ήχος  μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι δουλεύει τέλεια και επίσης με ένα οποιοδήποτε ενσύρματο handsfree κινητού μπορείς και να ακούς αλλά και να μιλάς καθώς παίζεις αν δεν έχεις headset ή αν δε θες να έχεις το καλώδιο του headset αν κάθεσαι μακριά ή δε φτάνει όσο μακριά θες να κάτσεις 

 

φυσικά μπορείς να βάλεις και headset ειδικά αν είναι με ένα καρφί, το δικό μου που έχει ξεχωριστό καρφί για το μικρόφωνο μόνο πάνω στο κουτί βολεύει, στο χειριστήριο θα έχω είτε ήχο είτε μικρόφωνο

 

με handsfree δουλεύουν και τα δύο μια χαρά 

 

τέλος ο πιο εύκολος τρόπος να αναγνωρίσει κανείς αν μιλάμε για την 3η έκδοση του χειριστηρίου (αν και αυτό προϋποθέτει να είναι έξω από το κουτί) είναι να δει αν έχει τη νέα "σαγρε" κάπως επιφάνεια στο εσωτερικό της λαβής του που είναι υποτίθεται για τον ιδρώτα κατά τα άλλα λίγο πολύ το ίδιο είναι με τη προηγούμενη έκδοση, απλά βελτιωμένο στα σημεία

 

αλλά αν μιλάμε για χρήση σε pc θα προτιμούσα αν έβρισκα σε λογική τιμή τη 2η με τον δέκτη παρά την 3η και να βασιστώ σε bt (έχω και τη 2η έκδοση και την 3η btw) 

φυσικά το ιδανικό είναι η 3η για τις έστω και μικρές  βελτιώσεις που έχει με το δέκτη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το χειρηστηριο με την θηρα jack και να ενημερωσω οτι παιζει κανονικά σε Win7 Ultimate χωρις drivers απλα βαζοντας ενα καλωδιο micro USB(δεν χρειαστηκε να παρω ειδικο καλωδιο της Ms). Δεν ξερω αν θα δουλευει σε ολους αλλα σε εμενα δουλευει απροβληματιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το χειρηστηριο με την θηρα jack και να ενημερωσω οτι παιζει κανονικά σε Win7 Ultimate χωρις drivers απλα βαζοντας ενα καλωδιο micro USB(δεν χρειαστηκε να παρω ειδικο καλωδιο της Ms). Δεν ξερω αν θα δουλευει σε ολους αλλα σε εμενα δουλευει απροβληματιστα.

ο,τι καλώδιο και να βάλεις δουλευει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44€ από Microsoft Πολωνίας

 

44.27€ για την ακρίβεια

 

Ευχαριστώ τον TS που έκανε θέμα για το controller από το Amazon που οδήγησε τον gr234567 να προσθέσει την προσφορά από το Microsoft Store Πολωνίας την οποία και τίμησα.

 

Απ'ότι είδα το πολωνικό αλφάβητο περιλαμβάνει τα γράμματα A,B,X,Y οπότε δε θα χρειαστώ αυτοκόλλητα.

:P  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και στο site του Amazon και στο microsoft store οι πληροφορίες είναι λίγες ή/και διάσπαρτες, δύο πράγματα που ανακάλυψα ψάχνοντας για το αν θα το πάρω (μπορεί να είναι common knowledge, δεν ασχολούμαι με χειριστήρια. Είπα να τα γράψω μην την πατήσει κάποιος)

 

1) Ο ήχος (μέσω του 3.5 jack) δεν υποστηρίζεται μέσω bluetooth. Μόνο μέσω usb ή του ειδικού προσαρμογέα της Microsoft. Επίσης δεν υποστηρίζεται καθόλου σε άλλα windows εκτός των 10.

2) Για σύνδεση bt χρειάζεται είτε τον ειδικό προσαρμογέα της Microsoft (σε οποιαδήποτε έκδοση των w10) είτε οποιοδήποτε bt dongle με την προϋπόθεση να είναι εγκατεστημένα τα W10 Anniversary Edition.

 

Πηγή

δλδ εχω με z170 deluxe που εχει BT και win 7 δεν γινεται η διασυνδεση μεσω bt ε?Πρεπει να βαλω win 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ εχω με z170 deluxe που εχει BT και win 7 δεν γινεται η διασυνδεση μεσω bt ε?Πρεπει να βαλω win 10?

 

Έτσι λέει η Microsoft (για την ακρίβεια θα πρέπει να βάλεις W10 Anniversary). Τώρα αν υπάρχει καμία μόντα online δεν το έχω ψάξει.

Αλλιώς πρέπει να αγοράσεις αυτό (για να είσαι ασύρματα στα W7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...