Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία από Amazon και fucking ΕΛΤΑ


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εμένα με καλούν, όντως.

ΜΟΝΟ όμως όταν βάζω για παραλαβή από το Χ κατάστημα ελτά (PR Ελτά) και μόνο από συγκεκριμένο κατάστημα (που δεν είναι κεντρικό και η κοπέλα χτυπάει φλέβα από την βαρεμάρα - εξ'ου και το τηλεφώνημα κάθε φορά)

 

Έχεις βάλει παραλαβή από κατάστημα.Πως θα σε ειδοποιήσουν;

Ή θα σου στείλουν ειδοποιητήριο,πράγμα πιο χαζό και από το θέμα "δε με πήρε ο ταχυδρόμος τηλέφωνο",ή θα σε πάρουν τηλέφωνο να πας να το πάρεις.Αν είναι να σου φέρουν το ειδοποιητήριο,σου φέρνουν και το δέμα ξέρω 'γω,ποια η διαφορά;

 

Παιδια και εμενα με εχουν παρει τηλεφωνο αρκετες φορες εταιριες κουριερ χωρις καποια επιπλεον χρεωση

 

I'm Spartacus,no i'm Spartacus,i'm Spartacus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι ότι ο ταχυδρόμος των ΕΛΤΑ που πάει πόρτα πόρτα στην γειτονιά με τα πόδια δεν έχει μόνο το δικό σου δέμα να κουβαλήσει.Αν πάρει όλα τα πακέτα μαζί του απλά δεν κουβαλιούνται γι'αυτό απλά αφήνει ειδοποίηση και παίρνει μαζί μόνο μικρά πακέτα αν δεν βαραίνουν.Αν πας ΕΛΤΑ courier που πάνε με το φορτηγάκι τα φορτώνουν εκεί και τα φέρνουν δεν τίθεται θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και εμενα με εχουν παρει τηλεφωνο αρκετες φορες εταιριες κουριερ χωρις καποια επιπλεον χρεωση

Άλλο οι κούριερ, για το ταχυδρομείο λέγαμε ότι δεν είναι πολύ συνηθισμένο, ούτε και υποχρεωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

παιδια να ρωτησω κατι? επειδη θελω κι εγω να παρω κατι μεσω amazon αλλα παιρνω για πρωτη φορα και δεν ξερω τη διαδικασια, μολις ερθει το δεμα πηγαινει στα ΕΛΤΑ η αλλου πχ acs, γενικη ταχυδρομικη, speedex κλπ? 


Επισης απο που ειναι καλυτερα να αγορασω απο το αγγλικο η απο το παγκοσμιο αμαζον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν υπάρχει παγκόσμιο άμαζον.

Η μεταφορική επίσης δεν είναι στάνταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...