Προς το περιεχόμενο

Με Android Wear 2.0 και GPS εξοπλίζεται το νέο Casio Smart Outdoor Watch


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Koutsos1983 δεν ξέρω ο φίλος πιο πάνω που έχει βρει τόσα πολλά αρνητικά,μάλλον αυτός είναι ο άτυχος που έχει πέσει σε ελλατωματικο κομμάτι,εγώ και άλλοι 2 φίλοι μου που έχουμε το fenix hr 3 δουλεύουν όλα άψογα,και έχει τόσα πολλά πράγματα μέσα που ασχολούμαι καθημερινά και ειλικρινά αξίζει κάθε ευρώ!Πριν το hr είχα το απλό fenix 3 και αυτό δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα!ο Φίλος πιο πάνω μάλλον έπεσε σε προβληματικό κομμάτι αλλά για αυτές της περιπτώσεις υπάρχουν και η εγγύηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα από αυτά που ανέφερα δεν είναι ελλάττωμα τησ συσκευής . εκτός και αν έβγαλε ειδικώς για την ελλάδα heart rate monitoring σε λειτουργία ανοικτής θαλάσσης και κλειστής πισίνας. εκτός και αν έβαλε χρώμα στο υπομενού της . 

έτσι είναι η λειτουργία του. το spartan ultra είναι πολλή καλλίτερη συσκευή και πιο ολοκληρωμένη ως σύνολο. και φυσικά η ποιότητα κατασκευής του απλώς είναι 2 σκαλιά παραπάνω. και η τιμή του παραπλήσια με το fenixακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gdriver καταλάβαμε το casio είναι πολύ καλύτερο,από το fenixακι όπως λες,το suunto 2 σκαλιά πιο πάνω!Αντικείμενικοτατος!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί κάνετε λες και "τα περνετε" από κάποιες εταιρείες,θαβετε ένα προϊόν και το βγάζετε άχρηστο μόνο και μόνο επειδή δεν σας αρέσει εσάς! Και δεν είναι μόνο αυτό,θέλετε να περάσετε την άποψή σας σε άλλους που μπορεί να θέλουν να αγοράσουν το προϊόν να τους αποτρεψετε να μην το παρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν θα γίνει αδιάβροχο στα 100-200μ,οταν θα αποκτήσει φ/β κρύσταλλο αντοχής και οπτικό μετρητή σφυγμών(μαζί με μπλουτουθ για καρδιακούς παλμούς και λοιπή συνδεσιμότητα)θα το πάρω.

Ως τότε καλό είναι και το ν800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα από αυτά που ανέφερα δεν είναι ελλάττωμα τησ συσκευής . εκτός και αν έβγαλε ειδικώς για την ελλάδα heart rate monitoring σε λειτουργία ανοικτής θαλάσσης και κλειστής πισίνας. εκτός και αν έβαλε χρώμα στο υπομενού της . 

έτσι είναι η λειτουργία του. το spartan ultra είναι πολλή καλλίτερη συσκευή και πιο ολοκληρωμένη ως σύνολο. και φυσικά η ποιότητα κατασκευής του απλώς είναι 2 σκαλιά παραπάνω. και η τιμή του παραπλήσια με το fenixακι.

Το Spartan καλυτερη συσκευη; Με ημιτελές firmware σε beta στάδιο; Με ούτε καν custom πληροφορίες όταν τρέχεις; Με οθόνη αφής που δεν δουλεύει με βρεγμένα δάχτυλα;

Το Spartan για μένα ήταν η απόλυτη απογοήτευση, μετά το εξαιρετικό Ambit που είχα για 2 χρόνια. Γι αυτό και έφυγα και πήγα σε Fenix 3 HR.

Κλειδώνει άμεσα τους δορυφόρους, συγχρονίζεται απροβλημάτιστα, είναι αξιόπιστο, πάαααρα πολλές δυνατότητες στο sport κομάτι με ρυθμίσεις από το ρολόι (Το Suunto χρειάζεται σύνδεση με τον υπολογιστή για να ρυθμιστεί). Δεν το έχω αδειάσει ΠΟΤΕ, συγχρονίζει με BT με το κινητό και με WIFI στο σπίτι. Δεν έχει την ακρίβεια στο GPS που είχε το Ambit, και που ΔΕΝ έχει ούτε το Spartan, μιας και αφαίρεσαν τη μεγάλη κεραία το GPS που είχε στην χαρακτηριστική "καμπούρα" του.

Διαφορές σε ποιότητα κατασκευής δεν έχω δει.

Όλα αυτά που λες, πρώτη φορά τα ακούω.

Για εμένα, και όχι μόνο για εμένα, το Fenix 3HR είναι το απόλυτο αθλητικό ρολόι.

 

ΥΓ: Η HR-Swim κοστίζει 99€. Πού τα είδες τα 300;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unforgiven πολύ καλά τα είπες!Όντως το fenix hr 3 είναι το απόλυτο αθλητικό ρολόι,εννοείται μακράν το καλύτερο!Ήδη έκανα προ παραγγελία το fenix 5x(αφού εννοείται λίγο πριν πουλήσω το δικό μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...