Προς το περιεχόμενο

Project Valerie, ένας φορητός υπολογιστής για παιχνίδια με 3 οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η εταιρία ανακοίνωσε (δες link) αμοιβή 25.000$ σε όποιον δώσει πληροφορίες που θα οδηγήσουν την αστυνομία στην σύλληψη των δραστών. Γι' αυτό αφήστε τον θείο και πιάστε την ...Razer :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια 1080 πώς θα υποστηρίζει 3 4Κ οθόνες; ή μιλάει για minecraft? γιατί ούτε τη μία δε μπορεί καλά καλά  να σηκώσει αυτή η κάρτα σε απαιτητικό τίτλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Razer η apple τον computer απλά. Πανάκριβα όλα και πάντα ότι αγοράζεις χαλάει μετά από ένα συγκεκριμένο χρόνο. Ακουστικά razer carcharias  85€ μου χάλασαν μετά από 6 μήνες, τα έστειλα για εγγύηση και μετά χάλασαν από 2 μήνες πάλι. Razer blackwidow 100€ πήρα , το καλώδιο ήθελε να βάλω ζηλοτέιπ για να δουλεύει μετά από 2 μήνες. Επειδή έχει φωτάκια και design τα παίρνουν όλοι...

 

σε τιμες μονο...η apple εχει και μια ιστορια, και εχει βγαλει και 5 πετυχημενα προιοντα, μπορεις να πεις οτι εχει και δυο λογους να καβαληθει στις τιμες της...η ραζερ τι ακριβως εχει κανει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η razer είναι εγγύηση έχω keyboard mouse headset 4-5χρονια και δεν έχουν πάθει τίποτα. Με καθημερινή πολύωρη χρήση παρακαλώ .

Τρομερη λογικη, μπορει η πλειοψηφια να λεει οτι ειναι για τα μπαζα αλλα αφου εσενα σου ετυχε καλο κομματι η εταιρια ειναι εγγυηση.

Ο καρκινος του pc gaming ειναι η razer, αθλια φθηνιαρικα προιοντα με rgb ledακια. Target group τα 12χρονα και οι Moba gamers που ψαρωνουν με το marketing της και ακουνε τους καραγκιοζηδες esports players/streamers που τα προμοταρουν παντου. Λογικα να το δεις στα πληκτρολογια η corsair ειναι ετη φωτος μπροστα. Μακραν καλυτεροι διακοπτες, build quality, software, τιμες κτλ Στα headshets ειναι αθλια, η Logitech ειναι μακραν καλυτερη. Στα ποντικια παλι η Logitech ειναι πρωτη. Το μοναδικο πραγμα που εχουν κανει σωστα εκει στην razer ειναι τα goliathus mousepads και λιγο τα laptops. Οποτε για ποιο λογο εχει τα πιο ακριβα περιφερειακα;

Οσο για την συγκριση με την apple ειναι τελειως fail. H apple τουλαχιστον εχει προσφερει κατι, τα προιοντα της μπορει να ειναι overpriced αλλα εχουν κατι καλο. Η razer εχει τα χειροτερα προιοντα, τις υψηλοτερες τιμες και το καλυτερο marketing (και το πιο ηλιθιο fanbase). Μια ματια να ριξεις στις διαφημισεις της στα social media θα καταλαβεις οτι ολη η "ιδεα" της εταιριας ειναι και καλα το hardcore moba gaming, απο εκει και μονο καταλαβαινεις για τι εταιρια μιλαμε.

 

Υ.Γ.: 2 φιλους εχω που εχουν προιοντα της razer. Ο ενας ειχε headshet και ποντικι. Το ποντικι τα εφτυσε στο 6μηνο, το usb του headshet του εμεινε στο χερι οταν πηγε να το βγαλει (γυρισε σε logitech). Ο αλλος εχει ενα razer blackwidow chroma το οποιο περα απο αθλιο build quality 3-4 ledακια εχουν καει ή αναβουν οποτε τους κανει κεφι. Τα turbox των πλουσιων ειναι, απο razer μονο Mousepad θα επαιρνα και αυτο οταν υιοθετησει ενα σοβαρο design αντι να βαζει πανω κατι τεραστια πρασινα φιδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η razer είναι εγγύηση έχω keyboard mouse headset 4-5χρονια και δεν έχουν πάθει τίποτα. Με καθημερινή πολύωρη χρήση παρακαλώ .

 

απλα όνομα είναι, αν πραγματικά το πιστεύεις αυτό, σε έχουν πιάσει θύμα. Μπορείς να πάρεις αντίστοιχα προιοντα και καλύτερα στις μισές τιμές και πιο κάτω. Κίνα my friend απλά κάνε ερευνες και μη γινεσαι προβατάκι... Φιλική συμβουλή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η razer είναι εγγύηση έχω keyboard mouse headset 4-5χρονια και δεν έχουν πάθει τίποτα. Με καθημερινή πολύωρη χρήση παρακαλώ .

επειδή ως γνωστόν ο κόσμος , με καθημερινή πολύωρη χρήση , αλλάζει πληκτρολόγιο κάθε λίγο και λιγάκι :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που άνοιξε συζητηση για την ποιότητα των razer προιόντων να πω κι εγω ότι έχω παρει πριν 3-4 χρόνια razer headset (το kraken αν δεν κάνω λάθος). Καλό ήχο έχει, με ωραία μπάσα (γενικά δεν έχω πολλες απαιτήσεις), σχετικά άνετα, αλλα από ποιότητα κατασκευής απλά δεν έχω ξαναδει τέτοιο πράγμα. Μιλάμε τα πλαστικά και οι ψευτοδερμάτινες επενδύσεις διαλύονται λες και βρίσκονται σε κανένα τοξικο περιβάλλον (όχι πλένομαι συχνα :)). Το ψευτοδέρμα του καλύπτει το αφρολέξ των ακουστικών ανοιξε στην διετία, κακή κολληση.

Το ένα minijack βύσμα της επέκτασης διαλύθηκε στον 3ο χρόνο και από την προηγούμενη εβδομάδα το ένα ακουστικο μένει στην θέση του χάρη στην μονωτική ταινία. (δεν τα αλλαξα ακομη παρότι χρησιμοποιω το headset καθημερινα, καθότι ειμαι και τσίπης! Βαριεμαι και να ψαχνω, ας προτείνει κανένας που έχει την καλή διαθεση, κανα καλό headset)

Γενικά τα gadget μου τα κρατώ σε καλή κατάσταση καθόλη την διάρκεια της ζωής τους, αλλά το razer headset αποτελεί την θλιβερη εξαιρεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που άνοιξε συζητηση για την ποιότητα των razer προιόντων να πω κι εγω ότι έχω παρει πριν 3-4 χρόνια razer headset (το kraken αν δεν κάνω λάθος). Καλό ήχο έχει, με ωραία μπάσα (γενικά δεν έχω πολλες απαιτήσεις), σχετικά άνετα, αλλα από ποιότητα κατασκευής απλά δεν έχω ξαναδει τέτοιο πράγμα. Μιλάμε τα πλαστικά και οι ψευτοδερμάτινες επενδύσεις διαλύονται λες και βρίσκονται σε κανένα τοξικο περιβάλλον (όχι πλένομαι συχνα :)). Το ψευτοδέρμα του καλύπτει το αφρολέξ των ακουστικών ανοιξε στην διετία, κακή κολληση.

Το ένα minijack βύσμα της επέκτασης διαλύθηκε στον 3ο χρόνο και από την προηγούμενη εβδομάδα το ένα ακουστικο μένει στην θέση του χάρη στην μονωτική ταινία. (δεν τα αλλαξα ακομη παρότι χρησιμοποιω το headset καθημερινα, καθότι ειμαι και τσίπης! Βαριεμαι και να ψαχνω, ας προτείνει κανένας που έχει την καλή διαθεση, κανα καλό headset)

Γενικά τα gadget μου τα κρατώ σε καλή κατάσταση καθόλη την διάρκεια της ζωής τους, αλλά το razer headset αποτελεί την θλιβερη εξαιρεση.

 

Σόρρυ κιόλας αλλά

τα χρησιμοποιείς καθημερινά για 2 χρόνια και μάδησαν, και από αυτό κατάλαβες ότι δεν έχουν καλή ποιότητα κατασκευής;

 

Αν ίδρωσες έστω και μια φορά με headset με μαλακό δέρμα ή τεχνόδερμα, είναι τοξικό περιβάλλον.

 

Όλα τα προϊόντα αυτού του είδους είναι αναλώσιμα και για χρήση indoors.

Αν βάλουν πιο ανθεκτικά υλικά (πχ. κανονικό δέρμα) θα σου γδέρνουν τα αυτιά και το κρανίο.

 

Έχεις ρούχο που να το φοράς καθημερινά για 2 χρόνια και να μην έχει γίνει φυτίλια;

Ρε μη γράφετε ότι να 'ναι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...