Προς το περιεχόμενο

Καλλιστεία Miss Helsinki 2017


Jastonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε πανάθεμα σε το έσβησα το σχόλιο γιατί το βρήκα προσβλητικό

είναι γλυκούλα, αλλά δεν έχει φάτσα Μις

Η Εβελίνα που δεν έχει φάτσα Μις όπως ισχυρίζεσαι 1η αναπληρωματική Μις Υφήλιος είχε βγει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γιατί είναι εμετός να σχολιάζεις τις συμμετοχές και τα αποτελέσματα διαγωνισμού ομορφιάς;

 

Πρώτον, από διάφορα σχόλια εδώ μέσα.

Δεύτερον, από την τελευταία φωτογραφία (και το σχόλιο της μέσα σε αυτή), από το πρώτο post του τhread (το post του jastonas)

 

Γι'αυτό πήγαν, να κριθούν και να σχολιαστούν.

 

...από τους κουτσομπόληδες ενός forum στην Ελλάδα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι εμετός να σχολιάζεις τις συμμετοχές και τα αποτελέσματα διαγωνισμού ομορφιάς; Γι'αυτό πήγαν, να κριθούν και να σχολιαστούν.

 

Ζίο άμα πας να δώσεις lower και κοπείς, ή ακόμα χειρότερα αν περάσεις, και απέξω είναι μαζεμένη μια κερκίδα που τα αγγλικά τους φτάνουν μέχρι το γιελοου μπέιμπι να σε λέει άχρηστο, όλα καλά εφόσον πήγες στις εξετάσεις για να κριθείς;

 

Άμα πας να τρέξεις σε αγώνα 10Κ επειδή αποφάσισες από couch potato να γίνεις δραστήριος και όπως είναι λογικό τερματίσεις απ' τους τελευταίους, είναι ΟΚ να σου φωνάζω από δίπλα πήγαινε σπίτι πόρκι να φας καμιά μπριζόλα επειδή είναι αγώνας με κατάταξη άρα πυρ κατα βούληση;

 

Προσωπικά αυτό που με κάνει να τραβάω τα μαλλιά μου είναι όταν βλέπω μετριοπαθείς ανθρώπους όπως εσύ να λένε τέτοια πράγματα. Πήγε λέει για να κριθεί, άρα τι; Ξεχνάμε όλη την παιδεία και το επίπεδο και τους τρόπους και το πώς να μην είμαστε μαλάκες και κάνουμε ελεύθερα οτιδήποτε αρκεί να έχει σχέση με το λόγο που μαζεύτηκε ο κόσμος;

 

Αυτά ακριβώς που λέω παραπάνω τα κάνουν... διάφοροι που έγιναν δακτυλοδεικτούμενοι μαλάκες με την αξία τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε τις ταινίες να σχολιάζουμε αν μας αρέσουν; Ούτε τους ηθοποιούς; Ούτε οι φίλαθλοι τους αθλητές; Ούτε πολιτικές αποφάσεις;

 

Υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν να καταλάβουν τη διαφορά μεταξύ σχολίου (όπως διάφορα legit σχόλια που έχουν γίνει εδώ) και ρατσιστικού ή άλλου ξερατού (όπως η τελευταία εικόνα στο πρώτο πρώτο post).

 

Μιας που ανέφερες ταινίες και ηθοποιούς, πάτα leslie jones abuse στο google αν θες ένα πραγματικό παράδειγμα που είναι και φρέσκο (κανά εξάμηνο έχει) (update: ορίστε για παράδειγμα).

 

Προσωπικά αυτό που μόλις είπα το θεωρώ προφανές στα όρια του αν λες ότι δεν το καταλαβαίνεις απλά με τρολάρεις επίτηδες ή χειρότερα, οπότε την πρώτη φορά που κάποιος θα μου παρομοιάσει τα ξερατά με "σχολιασμό" κάνω αυτό το σχόλιο χωρίς πολλά πολλά και τη δεύτερη φορά τον κατατάσσω ανάλογα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζίο άμα πας να δώσεις lower και κοπείς, ή ακόμα χειρότερα αν περάσεις, και απέξω είναι μαζεμένη μια κερκίδα που τα αγγλικά τους φτάνουν μέχρι το γιελοου μπέιμπι να σε λέει άχρηστο, όλα καλά εφόσον πήγες στις εξετάσεις για να κριθείς;

 

Άμα πας να τρέξεις σε αγώνα 10Κ επειδή αποφάσισες από couch potato να γίνεις δραστήριος και όπως είναι λογικό τερματίσεις απ' τους τελευταίους, είναι ΟΚ να σου φωνάζω από δίπλα πήγαινε σπίτι πόρκι να φας καμιά μπριζόλα επειδή είναι αγώνας με κατάταξη άρα πυρ κατα βούληση;

 

Προσωπικά αυτό που με κάνει να τραβάω τα μαλλιά μου είναι όταν βλέπω μετριοπαθείς ανθρώπους όπως εσύ να λένε τέτοια πράγματα. Πήγε λέει για να κριθεί, άρα τι; Ξεχνάμε όλη την παιδεία και το επίπεδο και τους τρόπους και το πώς να μην είμαστε μαλάκες και κάνουμε ελεύθερα οτιδήποτε αρκεί να έχει σχέση με το λόγο που μαζεύτηκε ο κόσμος;

 

Αυτά ακριβώς που λέω παραπάνω τα κάνουν... διάφοροι που έγιναν δακτυλοδεικτούμενοι μαλάκες με την αξία τους.

Ναι αλλα ειναι ασχημη. (Βασικα σχεδον ολες ειναι ασχημες).

 

Μιαλμε για καλλιστεια, το θεμα ειναι καθαρα εξωτερικη εμφανιση. Δεν γινεται να παω σε καλλιστεια μποντιμπιλντινγ και να απαιτω απο τον καθε χοντρο να μην με κραζει καθως θα βγαζω την τριχοτη μου μπακα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ειναι ασχημη. (Βασικα σχεδον ολες ειναι ασχημες).

Μιαλμε για καλλιστεια, το θεμα ειναι καθαρα εξωτερικη εμφανιση. Δεν γινεται να παω σε καλλιστεια μποντιμπιλντινγ και να απαιτω απο τον καθε χοντρο να μην με κραζει καθως θα βγαζω την τριχοτη μου μπακα.

Άντε πάλι, δεν είναι άσχημη, έχει κάτι το ασυνήθιστο που ξεχωρίζει.

Η κοπέλα έχει την χαρακτηριστική "ομορφιά" των μοντέλων.

 

Η δεύτερη ξανθιά αντιθέτως είναι μία συνηθισμένη ξανθιά μπίμπο, η φάτσα της δηλαδή, που ποτέ δεν πρόκειται να ξεχωρίσει στις χιλιάδες κοπέλες με παρόμοια χαρακτηριστικά (ξανθιά με μπλε μάτια, γεμάτος ο τόπος ιδίως με τόσα ντεκαπάζ).

 

Άνοιξε καμιά Vogue και δες ποιες κοπέλες κλείνουν τα σημαντικότερα κάστινγκ και βγάζουν λεφτά που δεν θα βγάλεις εσύ κι εγώ ούτε σε 10 ζωές. 9 στις 10 δεν είναι όμορφες, αλλά έχουν χαρακτηριστικά που ξεχωρίζουν και "γράφουν" στον φακό. Αν τις δεις μια φορά στην καθημερινότητά τους όμως δεν θα γυρίσεις να ξανακοιτάξεις όπως θα κάνεις για μια "ξανθιά μπίμπο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άνθρωποι που δεν θέλουν να καταλάβουν τη διαφορά μεταξύ σχολίου (όπως διάφορα legit σχόλια που έχουν γίνει εδώ) και ρατσιστικού ή άλλου ξερατού (όπως η τελευταία εικόνα στο πρώτο πρώτο post).

 

Μιας που ανέφερες ταινίες και ηθοποιούς, πάτα leslie jones abuse στο google αν θες ένα πραγματικό παράδειγμα που είναι και φρέσκο (κανά εξάμηνο έχει) (update: ορίστε για παράδειγμα).

 

Προσωπικά αυτό που μόλις είπα το θεωρώ προφανές στα όρια του αν λες ότι δεν το καταλαβαίνεις απλά με τρολάρεις επίτηδες ή χειρότερα, οπότε την πρώτη φορά που κάποιος θα μου παρομοιάσει τα ξερατά με "σχολιασμό" κάνω αυτό το σχόλιο χωρίς πολλά πολλά και τη δεύτερη φορά τον κατατάσσω ανάλογα.

 

Τον zio έκανες παράθεση, που μίλησε για σχολιασμό. Έχεις ανακατέψει τον σχολιασμό με τα τρολ τις επιθέσεις, την κριτική.

 

Τι σχέση έχει ο σχολιασμός ενός ηθοποιού με το παράδειγμα της Jones...

 

Αν εγώ σου πω, στον τάδε αγώνα/ταινία/εξετάσει/ό,τι θες τα πήγες χάλια, δεν μου άρεσες καθόλου, κάνε κάτι να το άλάξεις, δεν κάνεις για αυτό, είναι επίθεση και δεν πρέπει να το κάνω; Είναι κακό;

 

Και αν δεν είσαι έτοιμος να το δεκτείς, δεν θέτεις τον εαυτό σε δημόσια θεάματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ειναι ασχημη. (Βασικα σχεδον ολες ειναι ασχημες).

 

Μιαλμε για καλλιστεια, το θεμα ειναι καθαρα εξωτερικη εμφανιση. Δεν γινεται να παω σε καλλιστεια μποντιμπιλντινγ και να απαιτω απο τον καθε χοντρο να μην με κραζει καθως θα βγαζω την τριχοτη μου μπακα.

 

Πρώτον, τι σχέση έχει το αν εγώ ή εσύ ή ο γείτονας τη θεωρεί άσχημη με την κουβέντα; Πρώτο πρώτο ποστ, "ΑΥΤΗ ΕΔΩ βγήκε ΜΙΣ ΕΛΣΙΝΚΙ" (πρέπει να είσαι περίπου 3 χρονών για να μη καταλαβαίνεις ακριβώς ποιό είναι το πρόβλημα αυτού που το έγραψε) και μετά το γυρνάμε στο "είναι άσχημη" γιατί εντάξει είμαστε ρατσιστές αλλά μη το παραχέσουμε. Αν έβγαινε λευκή η μις Ελσίνκι και συνδυασμός κουασιμόδου με baba yaga να ήταν δε θα έβλεπες τέτοιο gif, that's for sure.

 

Και δεύτερον, "το θέμα είναι καθαρά εξωτερική εμφάνιση" στα καλλιστεία -- καμία σχέση με την πραγματικότητα. Σοβαρά τώρα βλέπεις εσύ καλλιστεία και πιστεύεις ότι η νικήτρια βγαίνει μετρώντας τις γκόμενες με καβλόμετρο; ΦΥΣΙΚΑ και μπαίνουν ΧΙΛΙΟΙ ΔΥΟ παράγοντες που δεν έχουν καμία σχέση με την ομορφιά.

 

Τα καλλιστεία δεν είναι ΑΣΕΠ για να αποδείξουμε στο λαό ποιά είναι πιο όμορφη, (συνήθως) είναι εμπορική δραστηριότητα μοναδικός σκοπός της οποίας είναι να βγάλει λεφτά για τον ιδιοκτήτη της. Δεν είναι λίγο αστείο να ταυτοποιούμε το οικονομικό συμφέρον του ιδιοκτήτη με κάποιο (αναγκαστικά υποκειμενικό κιόλας!) κριτήριο "ομορφιάς";

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι, δεν είναι άσχημη, έχει κάτι το ασυνήθιστο που ξεχωρίζει.

Η κοπέλα έχει την χαρακτηριστική "ομορφιά" των μοντέλων.

Η δεύτερη ξανθιά αντιθέτως είναι μία συνηθισμένη ξανθιά μπίμπο, η φάτσα της δηλαδή, που ποτέ δεν πρόκειται να ξεχωρίσει στις χιλιάδες κοπέλες με παρόμοια χαρακτηριστικά (ξανθιά με μπλε μάτια, γεμάτος ο τόπος ιδίως με τόσα ντεκαπάζ).

Άνοιξε καμιά Vogue και δες ποιες κοπέλες κλείνουν τα σημαντικότερα κάστινγκ και βγάζουν λεφτά που δεν θα βγάλεις εσύ κι εγώ ούτε σε 10 ζωές. 9 στις 10 δεν είναι όμορφες, αλλά έχουν χαρακτηριστικά που ξεχωρίζουν και "γράφουν" στον φακό. Αν τις δεις μια φορά στην καθημερινότητά τους όμως δεν θα γυρίσεις να ξανακοιτάξεις όπως θα κάνεις για μια "ξανθιά μπίμπο".

Οκ δεν ειναι ασχημη επειδη ειναι η μονη εγχρωμη. Η αλλη εκει τερμα δεξια, που ειναι σα την ντουβλη, τι ειναι και αυτη; Μη-αχημη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει ο σχολιασμός ενός ηθοποιού με το παράδειγμα της Jones...

 

Αν εγώ σου πω, στον τάδε αγώνα/ταινία/εξετάσει/ό,τι θες τα πήγες χάλια, δεν μου άρεσες καθόλου, κάνε κάτι να το άλάξεις, δεν κάνεις για αυτό, είναι επίθεση και δεν πρέπει να το κάνω; Είναι κακό;

 

Και αν δεν είσαι έτοιμος να το δεκτείς, δεν θέτεις τον εαυτό σε δημόσια θεάματα.

 

Τι σχέση έχει ο σχολιασμός ενός ηθοποιού με το παράδειγμα της Jones? Εεεεε κάτσε να δω.... η Jones είναι ηθοποιός και μια μεγάλη ομάδα από τους υπάνθρωπους που της επιτέθηκαν το έκαναν κρυμμένοι πίσω από το δάχτυλο "άμα δεν ήθελε να σχολιαστεί να μην έπαιρνε το ρόλο";

 

Νομίζω ότι σου έχω ήδη απαντήσει ακριβώς σε αυτό που επαναλαμβάνεις: ποιά είναι η διαφορά του σχολιασμού με τα ξερατά. Και όπως είπα ήδη, δεύτερη φορά δεν ξαναλέω τα προφανή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για modeling μιλάμε και για ομορφιά, όχι για βραβεία Νόμπελ τα μπέρδεψες...

 

Και τι να κάνουμε δηλαδή που ο homo sapiens εξελίχθηκε έτσι ώστε να έχει μεγαλύτερη κρανιακή κοιλότητα αναλογικά με το σώμα του, ακόμα και σε ενήλικη ηλικία (ψάξε για neoteny/paedomorphism)... δεν είναι μόνο θέμα ευφυίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...