Προς το περιεχόμενο

Πληκτρολόγιο Corsair K70 RGB LUX πλαισιο 129,90 €


JIMCA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν το ήξερα και έκανα μια αναζήτηση να δω τι παίζει.. ακριβό ε? :P :P

 

Expensive but so worth it! :P αν το θες για δουλεια βεβαια αυτα τα kb δεν ειναι για gaming, παντα 55g αν ενδιαφέρεσαι να παρεις.

 

Κοιτα ουτε RGB και φαινεται retro εντελως αλλα εχει το καλυτερο typing feel το πιο solid construction που εχω πιασει ποτε και φυσικα τα καλυτερα keycaps αφου ειναι PTB και δεν γυαλιζουν η χαλανε ποτε, το συγκεκριμενο το εχω 2 χρονια στη δουλεια και ειναι σαν την πρωτη μερα πραγματικα.

 

BlIOCYQ.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Expensive but so worth it! :P αν το θες για δουλεια βεβαια αυτα τα kb δεν ειναι για gaming, παντα 55g αν ενδιαφέρεσαι να παρεις.

 

Κοιτα ουτε RGB και φαινεται retro εντελως αλλα εχει το καλυτερο typing feel το πιο solid construction που εχω πιασει ποτε και φυσικα τα καλυτερα keycaps αφου ειναι PTB και δεν γυαλιζουν η χαλανε ποτε, το συγκεκριμενο το εχω 2 χρονια στη δουλεια και ειναι σαν την πρωτη μερα πραγματικα.

 

BlIOCYQ.jpg

 

 

 

 

Καλή φάση, αλλά θα μείνω με το G610 μου, είμαι περισσότερο κάγκουρας παρά επαγγελματίας :P :P

Εκεί βέβαια που αν το έβλεπτα από κοντά κάπου θα μου περνούσε απαρατήρητο ή θα έλεγα τι σαβούρα είναι αυτή, τώρα θα το δοκιμάσω αν τύχει, μόνο και μόνο για να δω την αίσθηση που μου περιγράφεις. Τέσπα πολύ off-topic, θα μας δείρουν.. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Expensive but so worth it! :P αν το θες για δουλεια βεβαια αυτα τα kb δεν ειναι για gaming, παντα 55g αν ενδιαφέρεσαι να παρεις.

 

Κοιτα ουτε RGB και φαινεται retro εντελως αλλα εχει το καλυτερο typing feel το πιο solid construction που εχω πιασει ποτε και φυσικα τα καλυτερα keycaps αφου ειναι PTB και δεν γυαλιζουν η χαλανε ποτε, το συγκεκριμενο το εχω 2 χρονια στη δουλεια και ειναι σαν την πρωτη μερα πραγματικα.

 

BlIOCYQ.jpg

 

 

 

 

ασε ρε το καλυτερο ειναι αυτο :P

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο θόρυβος δεν σε ενοχλεί όταν παίζεις; Οι μπλε είναι σαν γραφομηχανή

 

Το γράφω ότι αντικατέστησα τα WASD με κόκκινους γι'αυτό το λόγο, η κίνηση είναι το σπάσιμο  :)

 

Ειναι ευκολο να αλλαξεις διακοπτες???

 

Όχι βέβαια πρέπει να έχεις γνώσεις soldering καθώς και τα κατάλληλα εργαλεία, οι διακόπτες μαζί με τα λεντακια είναι αδύνατο να βγουν χωρίς desoldering pump διότι ταυτόχρονα είναι και κουμπωμένα και κολλημένα στην πλακέτα, το κόστος περίπου στα 6€ για τους 5 διακόπτες που αγόρασα, φυσικά ο ένας για ρεζέρβα μήπως και γίνει καμιά πατάτα, πάει ένας χρόνος τώρα και όλα μια χαρά.

 

Εδώ μια φωτο για του λόγου το αληθές

Επεξ/σία από petroudis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφω ότι αντικατέστησα τα WASD με κόκκινους γι'αυτό το λόγο, η κίνηση είναι το σπάσιμο  :)

 

 

Όχι βέβαια πρέπει να έχεις γνώσεις soldering καθώς και τα κατάλληλα εργαλεία, οι διακόπτες μαζί με τα λεντακια είναι αδύνατο να βγουν χωρίς desoldering pump διότι ταυτόχρονα είναι και κουμπωμένα και κολλημένα στην πλακέτα, το κόστος περίπου στα 6€ για τους 5 διακόπτες που αγόρασα, φυσικά ο ένας για ρεζέρβα μήπως και γίνει καμιά πατάτα, πάει ένας χρόνος τώρα και όλα μια χαρά.

 

Εδώ μια φωτο για του λόγου το αληθές

 Καλημέρα. Θα σου ήταν εύκολο να στείλεις ένα λινκ από που αγόρασες τους διακόπτες? (και με πμ αν θες)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Καλημέρα. Θα σου ήταν εύκολο να στείλεις ένα λινκ από που αγόρασες τους διακόπτες? (και με πμ αν θες)

 

 

Από Link.png Site: ebay , έχει λήξει η προηγούμενη του αγγελία και έβαλα την νέα αλλά πλέον έβαλε και περισσότερα μεταφορικά, προσοχή στα λεντάκια πρέπει να τα ξαναχρησιμοποιήσεις.

 

Εγω που εχω το lux σαν και αυτο του θεματος, τα ledακια ειναι απο κατω και εχει διαφανη βαση. Υποθετω παλι ιδια διαδικασια θελει;

 

Λογικά ναι η διαδικασία είναι περίπου η ίδια.

Επεξ/σία από petroudis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα παίδες. το αγόρα κι εγώ

το είχα κλείσει για παραλαβη Σαββατο πρωι απο πλαισιο πειραια. πηγα εκει κ ειχε ενα k70 brown και το δοκίμασα και μου φάνηκαν οι brown διακόπτες να έχουν πιο πολύ ζωντάνια ! στους red απο θεμα gaming θα πηγαινα φουλ απο τν αποψη οτι τους παταγα και ενιωθω λες και πατάω αέρα απο την αλλη δοκιμάζοντας στην πληκτρολόγιση ένιωθα σαν να πατάω κάτι νεκρό! το θέμα είναι οτι το k70 brown το είχαν 179 ευρώ . με αυτά και μαυτα έγώ ήθελά το brown μίλησα με τν υπευθυνο πήρε κανα 2 τηλεφωνάκια και λέγοντας μου ότι είναι τ τελευταία 2 κομμάτια μου το άφησε 141 ευρω. προφανως και λοιπον το χτύπισα.

τώρα θα σας πω αν θέλετε να γράφετε κείμενα γενικότερα απο τους red ΜΑΚΡΙΑ παλευεται αλλα για μενα προσωπικα δεν ειναι καλη η αισθηση , οσον αφορα το gaming οι Red ειναι υπερβολικά άνετοι

όσο αφορά brown : στο gaming για μένα είναι ΤΕΛΕΙΟΙ σίγουρα όχι όσο οι red αλλα διαφορά μεγάλη δεν υπάρχει . στην πληκτρολόγισει είναι σχετικά ποιο άνετοι απο red . γενικοτερα είναι η χρυση τομή ανάμεσα σε red και blue. σε ολους δηλαδή θα πρότεινα brown.

εγώ προσωπικός αποφάσισα να του πουλησω κι έβαλά αγγελια για να χτυπίσω το k70 με blue switches απαο amazon γιατι το click click ειναι κάτι που δεν με πειραζει και επειδη μου προσφερουν καλυτερη αίσθηση καθως γράφω πολλά κείμενα μέσα στην μέρα θα προτιμησω αυτους. εξαλλου το gaming το χω κοψει το πολύ. κανα lol overwatch κλπ .  ωστόσο σε εσας δεν θα προτεινα μπλε θα σας σπασουν τ νευρα

 

όσο αφορά την ποιότητα. ποιότητα ΑΑ++ . παρα πολύ καλο. αλουμινιο ,εχει ακουμπιστιρη για τα χέρια, media keys , usb θήρα κι άλλα mode . ο φωτισμος πολύ καλός αλλά όχι και τέλειος αλλα εμενα δεν με απασχολει γιατι δεν μποορω τν υπερβολή. το μονο μειονέκτημα είναι το software που θελει full ψαξιμο. μετα απ τν εξεταστικη θα ασχοληθώ.

γενικοτερα παιδια χτυπιστε το είναι άλλη η αισθηση. πηγα σε μεκανικαλ και βρηκα τν υγεια μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...