Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία Eshop


kitsos333

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες γενικά με τα eshop .

Δεν βρήκα κάποιο άρθρο στο Forum ώστε να με βοηθήσει .

Θα ήθελα να δημιουργήσω ένα eshop και να αγοράζω πράγματα από το εξωτερικό και να τα πουλάω με ένα eshop.

Να κάνω ουσιαστικά τον μεσολαβητή να τα αγοράζω από το εξωτερικό και να τα πουλάω στην Ελλάδα .

Τι ισχύει με το Φ.Π.Α ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να ρωτήσεις τον λογιστή σου, άλλο καθεστώς έχει εάν είναι ενδοκοινοτικές άλλο εάν είναι άλλες χώρες.

Εάν είναι εκτός οι εισαγωγές θα πληρώνει τελωνείο και φυσικά θα τιμολογείς κανονικά με 24%

Οπότε χρειάζεται να το συζητήσεις με τον λογιστή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα λεπτό δεν έχω επιχείριση η κάτι τέτοιο απλά έχω μαι ιδέα να αγοράζω μερικά πράγματα από το ιντερνετ και να τα πασάρω στην Ελληνική αγορά κάτι σαν DropShiping . Είναι απαραίτητες οι αποδείξεις;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα λεπτό δεν έχω επιχείριση η κάτι τέτοιο απλά έχω μαι ιδέα να αγοράζω μερικά πράγματα από το ιντερνετ και να τα πασάρω στην Ελληνική αγορά κάτι σαν DropShiping . Είναι απαραίτητες οι αποδείξεις;  

drop shiping μπορεις να κανεις μονο, ebay & amazon και δεν χρειαζεται esho kitso...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα λεπτό δεν έχω επιχείριση η κάτι τέτοιο απλά έχω μαι ιδέα να αγοράζω μερικά πράγματα από το ιντερνετ και να τα πασάρω στην Ελληνική αγορά κάτι σαν DropShiping . Είναι απαραίτητες οι αποδείξεις;  

 

Το καταλάβαμε,εσύ μίλησες για επιχείρηση.E shop,ηλεκτρονικό ΜΑΓΑΖΙ.

Αν φέρεις 5 πράγματα μέσα στο χρόνο και τα σπρώξεις σε αγγελίες,οκ,αλλά αν φέρνεις μαζικά ποσότητες και θες να τα πουλάς και από

eshop,θα αποκτήσεις επιχείρηση.

Από Ευρώπη και Αμερική,είτε οι τιμές είναι εναρμονισμένες είτε είναι εύκολο για τον όποιον να παραγγείλει,οπότε δεν αξίζει και ο κόπος σου,από Κίνα αλλάζει κάπως,αλλά έχεις τελωνείο ανάμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν μπορείς να φτιάξεις eshop και να παρουσιάζεσε σαν εταιρεία ενώ δεν εχεις εταιρικό ΑΦΜ. Ξεχασε το απλα. Είτε μεταπουλάς είτε όχι. Ο πρώτος άντε ο δεύτερος πελάτης που θα του στείλεις προιον χωρις αποδειξη θα σε καρφώσει.

 

Η λύση που ζητάς όπως σου έγραψα παραπανω για dropshipping είναι μονο ebay και amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μα ακόμη και στο dropshipping όταν έρθει η ώρα να μεταφέρει τα λεφτά του σε ένα τραπεζικό λογαριασμό και του γίνει κανένας έλεγχος θα πέσει καπέλο (φόρος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...