Προς το περιεχόμενο

Ποιό public VPN να προτιμήσω; Υπάρχουν δωρεάν;


MessengerOfGood

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο πολύ ο τίτλος τα λέει όλα: Σκέφτομαι να βάλω ένα VPN στο λαπτοπ μου για λόγους ασφάλειας και privacy. Πρέπει να δουλεύει σε όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιούν το Internet και όχι μόνο σε ένα browser όπως π.χ. το Betternet add-on του Chrome.

 

Tι προτείνετε; Υπάρχουν δωρεάν αξιόπιστα ή πρέπει να πάω οπωσδήποτε σε κάποιο με συνδρομή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Free δεν αξιζει κατι.

 

Πριν κανα 3μηνο εκανα και εγω ερευνα περι VPN ως εντελως noob περι αυτου.

Aπο reviews σε sites και reddit κατεληξα στο PIA VPN στα 39.95$ το οποιο θεωρειται απο τα top σε συγκριση με την τιμη του (απο τα πιο φθηνα per month) με το ατου του οτι δεν κραταει logs.

Αν και το βαζω μονο για torrenting (δεν ειμαι Ελλαδα) οι ταχυτητες ειναι αριστες τουλαχιστον οταν συνδεομαι σε Netherlands και δεν εχω δει ποτε downtime.

Βtw το site τους φαινεται απαρχαιωμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια Routers δίνουν δωρεάν multi vpn δλδ για όλες τις ip. Δες πχ τα Draytek Vigor 2860n. Κάποια άλλα μπορεί να δίνουν free vpn service για μία μόνο internal ip του lan σου πx Asus AC68U. Αν έχεις Router παρόχου θεωρω ότι αξίζει η επένδυση κάνουν γενικότερα φοβερά πράγματα.

Απλά μπορεί να έχουν bandwidth limitation μέχρι 70mbps down που για Ελλάδα είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...