Προς το περιεχόμενο

Οθόνη 5,7 ιντσών Quad HD+ με αναλογία πλευρών 18:9 θα έχει το LG G6


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και το g3 που έχει τη χειρότερη αυτονομία από όλες τις ναυαρχίδες της lg βγάζει μέρα, και; 

 

αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορεί και καλύτερα..

 

επίσης τι πάει να πει βγάζει μέρα; οι ώρες οθόνης είναι το σημαντικό 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη του G6 είναι 5.7" με αναλογία 2:1, οπότε είναι και λίγο στενότερη από την 5.3" του G5 (16:9). Οπότε, αν φύγει μέρος του κάτω bezel λόγω αρθρωτού σχεδιασμού του G5, παίζει να είναι στις ίδιες διαστάσεις ή ακόμα και πιο μαζεμένο από G5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο aspect ratio, ενας ακομα καλος λογος να μην κοιταξουμε ξανα προς LG. Παιζει και να το κλεισει το μαγαζι ταχυτερα απο την HTC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το v10 μου βγαζει με νορμαλ χρηση 2 μερες.

Με gaming χρηση 0,5% ανα λεπτο περιπου.

Αλλα αν ηθελα παιχνιδομηχανη να επαιρνα psp.

Το οτι μπορω να παιζω παιχνιδια στο κινητο μου και οχι να κουβαλαω μαζι μου και psp για μενα σημαινει εφ ολης της υλης εργονομια.

 

Οποιος θελει μικροτερη οθονη να μεινει στο g5

Οποιος θελει να χρησημοποιει αντι για καθρεφτη το κινητο του, ας μεινει στο iphone.

Οποιος θελει να το παιζει εξυπνος ας μεινει στο κινεζικο που φτιαχνεται στο κοντεινερ ενω ερχεται Ελλαδα.

 

Και οσο αναφορα τα bootloops... Παλιωσε το αστειο.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οσο αναφορα

 

Πέθανε ένα εξάμηνο φιλόλογων στο Αριστοτέλειο..ντάξει..το τερμάτισες

 

"Και όσον αφορά."

 

Επίσης,γαμώ τις δουλειές κάνουν στα κοντέινερ.Ούτε στα όνειρα της η lg τέτοιες "κινεζιές".

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το v10 μου βγαζει με νορμαλ χρηση 2 μερες.

Με gaming χρηση 0,5% ανα λεπτο περιπου.

Αλλα αν ηθελα παιχνιδομηχανη να επαιρνα psp.

Το οτι μπορω να παιζω παιχνιδια στο κινητο μου και οχι να κουβαλαω μαζι μου και psp για μενα σημαινει εφ ολης της υλης εργονομια.

 

Οποιος θελει μικροτερη οθονη να μεινει στο g5

Οποιος θελει να χρησημοποιει αντι για καθρεφτη το κινητο του, ας μεινει στο iphone.

Οποιος θελει να το παιζει εξυπνος ας μεινει στο κινεζικο που φτιαχνεται στο κοντεινερ ενω ερχεται Ελλαδα.

 

Και οσο αναφορα τα bootloops... Παλιωσε το αστειο.

Τελικα ποιος να παρει lg?

Γιατι μολις απεκλεισες το 97% του αγοραστικου κοινου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέθανε ένα εξάμηνο φιλόλογων

 

αν θες να διορθώσεις μάθε να διορθώνεις σωστά κ να κατεβάζεις και κανένα τόνο. "φιλολόγων" ειναι γιατί η λίγουσα είναι μακρά κ η προπαραλίγουσα δεν τονίζεται

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη λήγουσα λες;

 

Ε,το λες και πταίσμα τον τόνο.

Βασικά,αλλιώς ήθελα να το συντάξω,τελικά μου βγήκε με γενική,δε βαριέσαι.

Βάλτουνα blaze και κάφτουνα.

 

edit

 

http://www.insomnia.gr/topic/633542-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AC-%CE%BC%CE%AD%CF%87%CF%81%CE%B9-42-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-300-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/

 

Για να μην λες πως είμαι μοναχοφάης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει το 30% λιγότερη κατανάλωση, αυτόματα μεγαλώνει πάρα πολύ η αυτονομία της συσκευής, ακόμα και με μέτρια μπαταρία.

Λεγε με snapdragon 835. Όλες οι ναυαρχίδες αυτο θα φοράνε για αυτό η μειωμένη κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεγε με snapdragon 835. Όλες οι ναυαρχίδες αυτο θα φοράνε για αυτό η μειωμένη κατανάλωση.

 

Μπα, και τα προηγούμενα SoC είχαν καλή κατανάλωση. Η οθόνη είναι το πιο ενεργοβόρο component μαζί με το modem και το GPS.

Η οθόνη του G6 είναι 5.7" με αναλογία 2:1, οπότε είναι και λίγο στενότερη από την 5.3" του G5 (16:9). Οπότε, αν φύγει μέρος του κάτω bezel λόγω αρθρωτού σχεδιασμού του G5, παίζει να είναι στις ίδιες διαστάσεις ή ακόμα και πιο μαζεμένο από G5.

Μάλλον θα είναι αρκετά ψηλότερο, όχι μόνο από το G5, αλλά και από συσκευές με ίδιες ίντσες αλλά 16:9 αναλογία. Και αν βάλουν και την έξτρα λωρίδα-οθόνη από πάνω, θα είναι σαν ρόπαλο του κρίκετ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέθανε ένα εξάμηνο φιλόλογων στο Αριστοτέλειο..ντάξει..το τερμάτισες

 

"Και όσον αφορά."

 

Επίσης,γαμώ τις δουλειές κάνουν στα κοντέινερ.Ούτε στα όνειρα της η lg τέτοιες "κινεζιές".

Ετοιμασα ενα κατεβατο αλλα ποιος νοιαζεται στη τελικη...

 

Παω στο ΑΠΘ να μαθω γραμματικη/ορθογραφια και συντακτικο καλυτερα...

 

Παιξτε με κινεζικα.

Εχουν και αυτα το λογο υπαρξης τους. (και οχι λογω) (το εμαθα στο προυγουμενο 6μηνο αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...