Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ιντερνετ Οτε ! Αγανακτισμενος !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου και εγω αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα με το ιντερνετ.Μετακομισα σε μια μονοκατοικια στη Τουμπα θεσσαλονικης Απο τη αρχη ειχα προβλημα με αποσυνδεσεις συγκεκριμενες ωρες συνηθως κυριακες 3-4 ωρες. Αλλα καποιες αλλες μερες για μερικες ωρες. Εκεινη τη στιγμη ειχα παρα πολλες αποσυνδεσεις με αποτελεσμα να μην ανοιγει καμμια σελιδα. Απειρες φορες το δηλωσα βλαβη τοτε ημουν στον οτε δεν βρηκαν τιποτα. Εφερα και ηλεκτρολογο ελεγξε τα παντα δεν βρηκαμε τιποτα αλλαξα 2 φορες παροχο και αυτοι δεν βρηκαν τιποτα. Το προβλημα το εντοπισα τυχαια. θα γελασετε με το προβλημα μου το ξερω. Το προβλημα παρουσιαζονταν οταν επαιζε ο ΠΑΟΚ !!! οταν ερχονταν ενας καντινιερης και εβαζε τη γεννητρια του διπλα στο καφαο μου !!! και το ανακαλυψα κατα τυχη αφου δεν ειχα ιντερνετ ειπα να παω να δω το ματς. απο τοτε ξερω που ειναι το προβλημα μου και κανονιζω τις δουλεις συμφωνα με το ποτε παιζει ο παοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλε μου και εγω αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα με το ιντερνετ.Μετακομισα σε μια μονοκατοικια στη Τουμπα θεσσαλονικης Απο τη αρχη ειχα προβλημα με αποσυνδεσεις συγκεκριμενες ωρες συνηθως κυριακες 3-4 ωρες. Αλλα καποιες αλλες μερες για μερικες ωρες. Εκεινη τη στιγμη ειχα παρα πολλες αποσυνδεσεις με αποτελεσμα να μην ανοιγει καμμια σελιδα. Απειρες φορες το δηλωσα βλαβη τοτε ημουν στον οτε δεν βρηκαν τιποτα. Εφερα και ηλεκτρολογο ελεγξε τα παντα δεν βρηκαμε τιποτα αλλαξα 2 φορες παροχο και αυτοι δεν βρηκαν τιποτα. Το προβλημα το εντοπισα τυχαια. θα γελασετε με το προβλημα μου το ξερω. Το προβλημα παρουσιαζονταν οταν επαιζε ο ΠΑΟΚ !!! οταν ερχονταν ενας καντινιερης και εβαζε τη γεννητρια του διπλα στο καφαο μου !!! και το ανακαλυψα κατα τυχη αφου δεν ειχα ιντερνετ ειπα να παω να δω το ματς. απο τοτε ξερω που ειναι το προβλημα μου και κανονιζω τις δουλεις συμφωνα με το ποτε παιζει ο παοκ

χαχαχαχαχαχαχα.....κοιτα να δεις , εγω αν ημουν στην θεση σου μπορει να μην το ανακαλυπτα και ποτε το θεμα με το ιντερνετ , γιατι δεν χανω ματς του ΠΑΟΚ και πηγαινω ειτε γηπεδο ειτε σε κανενα sportscafe να το δω....που σημαινει τις ωρες που θα ελειπα απο το σπιτι για το ματς δεν θα ειχα ιντερνετ λογω καντινερη , αλλα εγω θα ελειπα και δεν θα το παρατηρουσα.....

 

παρε και συ την γεννητρια του καντινιερη και βαζε την πιο μακρια καθε φορα που τον βλεπεις να στηνεται :P χαχαχα....ε τον καντινιερη , που να ξερε ο ανθρωπος....

 

εγω εδω που ειμαι δεν στηνεται κανενας καντινιερης παντως :P 

 

μου φαινεται για την περιπτωση μου , θα ακολουθησω ολη την γραμμη του οτε απο το σπιτι μου μεχρι τον κατανεμητη του πανοραματος να δω αν στηνεται κανενας καντινιερης τις ωρες που πεφτει :P 

Κάτι ανάλογο είχα αντιμετωπίσει και γω όταν έφυγα από Forthnet και ήρθα ΟΤΕ. Μετά τις 6 μέχρι τις 11 το βράδυ ανεβοκατέβαινε το internet και είχα αποσυνδέσεις. Έκανα αίτημα βλάβης το οποίο για να το λύσουν τους πήρε πάνω από 15 μέρες ώσπου ήρθε τεχνικός στο σπίτι και σε συνεργασία με το κέντρο άλλαξαν θέση στην ρεγκλέτα. Πλέον μετά την αλλαγή πάει τρένο. 

 

παλι καλα....εμενα εχουν ερθει , με εχουν αλλαξει αρκετες φορες θεση στην ρεκλετα αλλα ακομα τα ιδια θεματα εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Tελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι ο θερμοστατης χωρου ή και ο καυστηρας δημιουργουν παρεμβολες στην γραμμη του ιντερνετ γι αυτο συμβαινουν οι αποσυνδεσεις(απο τα errors που μαζευονται στο ρουτερ).Οι αποσυνδεσεις ξεκινουν μολις ενεργοποιω την κεντρικη θερμανση απο τον θερμοστατη χωρου(και μαλιστα πριν καν ξεκινησει ο καυστηρας) και στη συνεχεια επαναλαμβανονται καθε φορα που ξεκιναει να δουλευει ο καυστηρας(μεχρι να ξανακοψει παλι)...Το θεμα ειναι πως και τον θερμοστατη του χωρου να αλλαξω,μπορει να φταιει και ο καυστηρας οποιος εννοειται οτι ουτε καν το σκεφτομαι λογω κοστους.Αν καποιος εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα ας ποσταρει μια βοηθεια για λυση του προβληματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...