Προς το περιεχόμενο

ΠΕΡΑΙΩΣ Άνοιγμα λογαριασμού (ταμιευτηριου)


mpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

2) μπορείς να έχεις μόνο έναν τέτοιο λογαριασμό γενικά (σε βάζουν να υπογράψεις και υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έχεις σε άλλη τράπεζα, αν έχεις σε άλλη και θες σε μια άλλη για διάφορους λόγους κλείνεις τον έναν και ανοίγεις τον άλλο)

 

 

 

Αν ο εργοδοτης συνεργαζετα με μια μονο Τραπεζα και σου δινει βεβαιωση μια χαρα μπορεις εστω και αν εχεις σε αλλη τραπεζα.

 

Ανοιξε η κορη μου το καλοκαιρι που αλλαξε εργοδοτη και απο Εθνικη ανοιξε σε Πειραιως  χωρις να κλεισει τον υπαρχοντα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δε νομίζω να το ψάχνει κανείς θεωρητικά απαγορεύεται πάντως με βάση τα λεγόμενα τους

 

Εγώ πάντως βολεύομαι με ταμιευτήριο δεν καταλαβαίνω καν το νόημα του λογαριασμού μισθοδοσίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να το ψάχνει κανείς θεωρητικά απαγορεύεται πάντως με βάση τα λεγόμενα τους

 

Εγώ πάντως βολεύομαι με ταμιευτήριο δεν καταλαβαίνω καν το νόημα του λογαριασμού μισθοδοσίας

 

Ο λογαριασμος μισθδοσιας μπορει να ειναι και Ταμιευτηριου . Οχι απαραιτητα οψεως.

 

Μισθοδοσια παντως χωρις τραπεζικο λογαριασμο δεν υπαρχει βασει νομου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα απο τα παραπάνω προκύπτει οτι δε μπορείς να βγάλεις και χρεωστική σε τράπεζα που δεν έχεις λογαριασμό;

H χρεωστική ειναι άμεσα συνδεμένη με κάποιον λογαριασμό, αν δεν έχεις λογαριασμό είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να εχεις και χρεωστική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H χρεωστική ειναι άμεσα συνδεμένη με κάποιον λογαριασμό, αν δεν έχεις λογαριασμό είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να εχεις και χρεωστική

 

Ετσι ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισθοδοσια παντως χωρις τραπεζικο λογαριασμο δεν υπαρχει βασει νομου .

Μια χαρά υπήρχε μισθοδοσία χωρίς λογαριασμό, από φέτος έγινε εμμέσως υποχρεωτικό γιατί αν δε γίνει μέσω τράπεζας δεν αναγνωρίζεται ως έξοδο στα βιβλία.

 

Οπότε τα χερατα κόβονται ήδη ακόμα και σε δουλειές που παραδοσιακά παίζει χέρι όπως σερβιτόροι, εργάτες κτλ

 

Τουλάχιστον αυτά που δηλώνονται..

 

Δε ξέρω τι θέμα θα υπάρχει αν έχουν μπλοκαριστεί οι λογαριασμοί ενός εργοδότη και επιλέξει να πληρώνει με μετρητά το προσωπικό του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά υπήρχε μισθοδοσία χωρίς λογαριασμό, από φέτος έγινε εμμέσως υποχρεωτικό γιατί αν δε γίνει μέσω τράπεζας δεν αναγνωρίζεται ως έξοδο στα βιβλία.

 

Οπότε τα χερατα κόβονται ήδη ακόμα και σε δουλειές που παραδοσιακά παίζει χέρι όπως σερβιτόροι, εργάτες κτλ

 

Τουλάχιστον αυτά που δηλώνονται..

 

Δε ξέρω τι θέμα θα υπάρχει αν έχουν μπλοκαριστεί οι λογαριασμοί ενός εργοδότη και επιλέξει να πληρώνει με μετρητά το προσωπικό του..

 

Οπως λες υπηρχε αλλα δεν  υπαρχει πια .Μονο εχω ακουσει στα cc στην αρχη ο Σκλαβενιτης πληρωσε με μετρητα το προσωπικο .Δεν το εχω επαληθευσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι μόνο και σε άλλες μεγάλες εταιρείες έγινε αυτό εκείνη τη περίοδο.

 

Εγώ αναφερομουν όμως περισσότερο σε μικρότερες που τα λεφτά στο χέρι παρά τα cc συνέχιζαν, ειδικά σε επιχειρήσεις με μετρητο

 

Πλέον ούτε για 4ωρο ντελιβερα μία φορά τη βδομάδα δεν περνάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pontez2 : Περιμένεις να απαντήσω σε επαγγελματία troll με 16 μηνύματα;

Get a life!

Συνηθισμένη απάντηση skiabox αφου έχει ηδη απαντησει σε 2 μου ποστ :P :P

(εντομεταξυ γράφει "get a life" τυπος με 5000 ποστ, σε κάποιον με μολις 17 :P...χαχαχαχαχαχαχαχαχα....σορρυ για το offtopic αλλά ηταν πραγματικά πολύ καλό. Θα το ποστάρω στα ανέκδοτα:P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν λογαριασμός ταμιευτηρίου μπορεί να μετατραπεί σε όψεως;

 

Δεν νομιζω αλλα τι κερδος θα εχεις ? Αν εχεις κι αλλα λεφτα μεσα του Ταμιευτηριου νομιζω εχει μεγαλυτερο επιτοκιο εστω λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω αλλα τι κερδος θα εχεις ? Αν εχεις κι αλλα λεφτα μεσα του Ταμιευτηριου νομιζω εχει μεγαλυτερο επιτοκιο εστω λιγο.

Να χρησιμοποιηθεί ως επαγγελματικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...