Προς το περιεχόμενο

Κινητο στο εξωτερικο..Τι κανω???


sferatos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, επειδη προκειται να ταξιδεψω για δουλεια για κανα χρονο περιπου εξωτερικο (Μονακο) ηθελα να μαθω το ακριβως παιζει με το δικτυο. Προφανως ολα αλλαζουν, αλλα επειδη δεν εχω ταξιδεψει ποτε ξανα δεν ξερω καν τι πρεπει να κανω. Πως θα μιλαω? Θα πρεπει να κανω καποιο συμβολαιο με την εταιρια μου για να εχω χρονο ομιλιας η να κανω με καποια εταιρια εκει? Με το ιντερνετ επισης τι γινεται? Παιδια δωστε μου τα φωτα σας γιατι ειμαι τελειως ασχετος. Αν τωρα παλι εγω αλλαξω χωρα ειτε μεσω πλοιου ειτε οδικως εκει τι γινεται παλι? Ειναι κρουαζιεροπλοιο αλλα δεν θα ειμαι πανω συνεχεια απλα καποια στιγμη θα λειψω και απο τη βαση μου.

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ  Ελπιζω να το εχω βαλει στο σωστο σημειο το θεμα γιατι δεν γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κινητό που να δέχεται δύο κάρτες;

Να πάρεις :-D

Προφανώς η πιο φθηνή λύση είναι να αγοράσεις μια sim από εκεί,με ό,τι πρόγραμμα σε βολεύει.

Αν θες να υπάρχει ο αριθμός σου εύκαιρος,να ενεργοποιήσεις το roaming με ένα τηλέφωνο στην εταιρεία σου.

Αυτοί θα σου πουν και τι ισχύει,και ποιες χρεωσεις παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Wind πριν 1 χρονο κατι ειχα ανοιξει το roaming και ηταν σαν να ειμαι ελλαδα μηλαγα οσο ηθελα μυνηματα τα παντα ολα απλα οταν θες να παρεις ελλαδα εβαζες το 0030 νομιζω που ειναι οτι καλεις ελλαδα οταν εισαι εξω.Περνα απο το πιο κοντινο καταστημα και ρωτα ωστε να δουν τι πακετο εχεις και να σου προτεινουν αυτοι τη σωστη λυση.Το θεμα ειναι πες οτι μια φορα φυγεις απο το προγραμμα πιο πανω πιος θα πληρωνει τους λογαρισμους σου αφου θα πηγαινουν στο σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Wind πριν 1 χρονο κατι ειχα ανοιξει το roaming και ηταν σαν να ειμαι ελλαδα μηλαγα οσο ηθελα μυνηματα τα παντα ολα απλα οταν θες να παρεις ελλαδα εβαζες το 0030 νομιζω που ειναι οτι καλεις ελλαδα οταν εισαι εξω.Περνα απο το πιο κοντινο καταστημα και ρωτα ωστε να δουν τι πακετο εχεις και να σου προτεινουν αυτοι τη σωστη λυση.Το θεμα ειναι πες οτι μια φορα φυγεις απο το προγραμμα πιο πανω πιος θα πληρωνει τους λογαρισμους σου αφου θα πηγαινουν στο σπιτι

 

Σωστά..μπορείς να μιλάς από όλη την Ευρώπη,να ανεβάσεις φωτογραφίες το καράβι στο ινσταγκραμ ξέρω γω,με το πρόγραμμα που έχεις κάνει στην Ελλάδα,αλλά πως θα πληρώσεις το χαρτί που πηγαίνει στην διεύθυνση σου,ακόμα το ψάχνουν.

Αν βρούμε και κάτι που αντικαθιστεί τα μετρητά,και με ένα κωδικό πραγματοποιείς συναλλαγές από το ίντερνετ,γίναμε δίκε μου.

50-50 έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάγια εντολή, πιστωτική, e-banking

Σωστά..μπορείς να μιλάς από όλη την Ευρώπη,να ανεβάσεις φωτογραφίες το καράβι στο ινσταγκραμ ξέρω γω,με το πρόγραμμα που έχεις κάνει στην Ελλάδα,αλλά πως θα πληρώσεις το χαρτί που πηγαίνει στην διεύθυνση σου,ακόμα το ψάχνουν.

Αν βρούμε και κάτι που αντικαθιστεί τα μετρητά,και με ένα κωδικό πραγματοποιείς συναλλαγές από το ίντερνετ,γίναμε δίκε μου.
50-50 έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...