Προς το περιεχόμενο

Δημόσιος δρόμος, πάρκιν σποτ, καφάσια, μαδέρια


kezm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αν επρεπε ολες οι μηχανες να ειναι παραλληλα παρκαρισμενες θα θελαμε και την Σεληνη για να χωρεσουν ολα τα οχηματα.

 

 

Ευκαιρια να το αφησουν το τουτου παρκαρισμενο στην πυλωτη και να  κυκλοφορουν με μμε , μηχανακι η ποδηλατο.Που  ειχαν και στο χωριο τους τζιπαρα και δεν μπορουν να την αποχωριστουν ουτε 50 μετρα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το 4 αυτοκίνητα από πού προκύπτει;

 

Γιατί μια εποχή και ο γαμπρός μου είχε "4 αυτοκίνητα".

Ένα το δικό του, ένα του γιου του που σπούδαζε σε άλλη πόλη και ερχόταν στις διακοπές, ένα του πεθερού του που αρρώστησε και δεν μπορούσε να οδηγήσει και ένα το δικό μου που λείπω εξωτερικό και κατέβαινα κάθε καλοκαίρι και αναγκαζόταν ο ίδιος να τα μετακινεί για να μην θεωρηθούν εγκατελειμμένα, επίσης να τα πλένει, να τα οδηγεί να μην χαλάσει η μπαταρία, κτλ

 

Ψιλοπαρόμοια περίπτωση, κι αυτός είχε μία θέση στην πυλωτή μόνο, αλλά σε εμάς την μέρα πάντα έβρισκες πάρκινγκ, οι νύχτες ήταν θάνατος, οπότε τα μετακινούσε μόνο μέρες και άλλαζαν θέσεις.

 

Παρόλ'αυτά βρέθηκαν 2-3 εξυπνάκηδες να του την πουν ότι με τα 4 αυτοκίνητά του παρκαρισμένα στη γειτονιά δεν βρίσκουν αυτοί θέσεις (έχει και λαϊκή, οπότε ένα βραδυ την βδομάδα έβγαινε και το αυτοκίνητο της πυλωτής έξω για παρκάρισμα γιατί η λαϊκή μπλοκάρει την πολυκατοικία και δεν μπορούσε να βγάζει το αμάξι να πάει στη δουλειά).

 

Δηλαδή αν δεν τα μετακινούσε αυτός αλλά εμείς δεν θα εμπόδιζαν τους άλλους να βρουν πάρκινγκ; ΟΕΟ;

Δεν φτάνει που εξυπηρετούσε άλλους σαν λαλάκας, θα έβγαινε και κουρεμένος στο τέλος...

 

 

ΟΚ συμφωνώ ότι κάποια στιγμή στην ζωή μας, μπορεί και να βρεθούμε με 4 αυτοκίνητα. Το παράδειγμα που δίνεις είναι ρεαλιστικό! Όμως για πόσο μπορεί να διαρκέσει κάτι τέτοιο; 1 μήνα; 1 χρόνο; 2; Εδώ μιλάμε για δεκαετία (και βάλε) που κάνει την ίδια δουλειά, το ίδιο άτομο καθημερινά. Άρα δεν μιλάμε για μια εξαίρεση, αλλά για κανόνα!

 

Και να σου πω κάτι, εγώ έχω αυτή την στιγμή τρία αυτοκίνητα, ένα δικό μου, ένα της γυναίκας μου και ένα του πατέρα της που δεν οδηγεί. Αν θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα τρια, το παίρνω, κάνω την δουλεία μου και στην επιστροφή ρίχνω μια δυο γύρες και το παρκάρω. Δεν πάω να βάζω και να βγάζω το αυτοκίνητο για να βρίσκω πάντα την ίδια θέση! Φαντάζεσαι να το έκανε ο καθένας αυτό;

 

Και επαναλαμβάνω το πρόβλημα δεν είναι ότι παρκάρει στην γειτονιά. (που θα πάρκαρε;;;; Στον διπλανό δήμο;;;;)

Το πρόβλημα είναι ότι - με τον τρόπο του - δεν επιτρέπει σε κανέναν άλλο πολίτη να χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο μέρος (3 σεντάν από 4.5 μέτρα το καθένα, υπολόγισε 15 μέτρα συνολικά) δημόσιας γης ούτε μια μέρα, για ούτε ένα δευτερόλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ευκαιρια να το αφησουν το τουτου παρκαρισμενο στην πυλωτη και να  κυκλοφορουν με μμε , μηχανακι η ποδηλατο.Που  ειχαν και στο χωριο τους τζιπαρα και δεν μπορουν να την αποχωριστουν ουτε 50 μετρα  :-D

Καλα ολα αυτα αλλα παιζουν μερικα θεματακια

 

1)δεν εχουν ολοι ευκολη προσβαση σε ΜΜΜ

2)στις περισσοτερες περιοχες τα ΜΜΜ ειναι για τον πεοντα 

3)πολλες φορες για να πας καπου με ΜΜΜ πρεπει να κανεις ταξιδι ολοκληρο πχ

 

   Πευκη - Χαλανδρι 15 λεπτα (αν δεν γινεται πανικος απο κινηση) με αμαξι

 

   Με ΜΜΜ εχεις δυο επιλογες (για εκει που πηγαινα εγω)

   1) Λεωφορειο για μαρουσι, ηλεκτρικο για Νερατζιωτισσα προαστιακο και 1 σταση μετρο

   2) Λεωφορειο για μαρουσι ηλεκτρικο μεχρι μοναστηρακι και μετρο για σταση Χαλανδριου

 

οποτε δεν βολευουν παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ συμφωνώ ότι κάποια στιγμή στην ζωή μας, μπορεί και να βρεθούμε με 4 αυτοκίνητα. Το παράδειγμα που δίνεις είναι ρεαλιστικό! Όμως για πόσο μπορεί να διαρκέσει κάτι τέτοιο; 1 μήνα; 1 χρόνο; 2; Εδώ μιλάμε για δεκαετία (και βάλε) που κάνει την ίδια δουλειά, το ίδιο άτομο καθημερινά. Άρα δεν μιλάμε για μια εξαίρεση, αλλά για κανόνα!

 

Και να σου πω κάτι, εγώ έχω αυτή την στιγμή τρία αυτοκίνητα, ένα δικό μου, ένα της γυναίκας μου και ένα του πατέρα της που δεν οδηγεί. Αν θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα τρια, το παίρνω, κάνω την δουλεία μου και στην επιστροφή ρίχνω μια δυο γύρες και το παρκάρω. Δεν πάω να βάζω και να βγάζω το αυτοκίνητο για να βρίσκω πάντα την ίδια θέση! Φαντάζεσαι να το έκανε ο καθένας αυτό;

 

Και επαναλαμβάνω το πρόβλημα δεν είναι ότι παρκάρει στην γειτονιά. (που θα πάρκαρε;;;; Στον διπλανό δήμο;;;;)

Το πρόβλημα είναι ότι - με τον τρόπο του - δεν επιτρέπει σε κανέναν άλλο πολίτη να χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο μέρος (3 σεντάν από 4.5 μέτρα το καθένα, υπολόγισε 15 μέτρα συνολικά) δημόσιας γης ούτε μια μέρα, για ούτε ένα δευτερόλεπτο.]

Και να το ξαναπώ, αν αδειάσει το απέναντι και τα παρκάρει απέναντι, τα 15 μέτρα δημόσιας γης θα μειωθούν σε 10;

 

Αυτό που σας πειράζει είναι ότι δεν έχετε κι εσείς από ένα αμάξι έξτρα να κάνετε το ίδιο. Γιατί το ίδιο θα έκαναν ΟΛΟΙ. ΜΑ ΟΛΟΙ.

 

Από την στιγμή που τα αυτοκίνητα μετακινούνται και πληρώνονται τα τέλη, τι διαφορά έχει ποιος θα παρκάρει σε ποια θέση;

 

Και σόρρυ, αλλά δέκα χρόνια κάποιος να έχει ανάγκη μόνο ένα αυτοκίνητο αλλά να πληρώνει τέλη και βενζίνες και σέρβις και φθορές για 4 αυτοκίνητα, ή μεγάλο πρόβλημα στον εγκέφαλο έχει οπότε ψάξτο για ψυχιατρείο πλευρά, ή δεν μας τα λες καλά και τα αυτοκίνητα ανήκουν σε διαφορετικά άτομα της οικογενείας του και πάνω κάτω όλα χρησιμοποιούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ αλλά είσαι τελείως λάθος. Ακολουθεί αναφορική πρόταση η οποία συνδέεται με το υποκείμενο της κύριας πρότασης σωστό το οποίο συνδέεται με το συμπλεκτικό ΚΑΙ με ένα άλλο ουσιαστικό/υποκείμενο. με μια άλλη κύρια πρόταση. 

 

Για να εννοούσε αυτό που εννοείς εσύ, θα έπρεπε η πρόταση να είναι

 

"Μέσα μεταφοράς ή μηχανήματα που δεν έχουν πινακίδες κυκλοφορίας ή τμήματα τους χαρακτηρίζονται ως εγκαταλελειμμένα εφόσον:" σωστό και αυτό αλλά επειδή ειναι σωστό δεν σημαίνει πως δεν γράφεται και αλλιώς. 

 

Με εναλλακτικές πιθανότητες δεν χρησιμοποιείς τον συμπλεκτικό σύνδεσμο και, αλλά τον διαχωριστικό/διαζευκτικό σύνδεσμο ή.  λάθος ή τουλάχιστον όχι απαραίτητα.

 

Πχ Η Ζωή και η Ελένη που ειναι όμορφη ειναι οι κόρες μου.

 

Ποιες ειναι οι κόρες μου; Η Ζωή και η Ελένη.

 

Ποια χαρακτήρισα ως όμορφή ; Την Ελένη και ΟΧΙ την ζωή!

 

ΖΩΗ: Εγώ δεν ειμαι δηλαδή όμορφη μπαμπα; :(

 

ΕΓΩ: Είσαι κοπελάρα μου, είσαι, αλλά αυτό ειναι άλλη ιστορία άντε να διαβάσεις τώρα :P

 

 

Και εκτός αυτού δες το απο την πλευρά της λογικής... σκέψου το λίγο γίνεται ο νόμος να αναφέρεται μόνο σε μια πολύ μικρή μερίδα οχημάτων (πόσα αυτοκίνητα χωρίς πινακίδες βλέπεις να κυκλοφορούν; ); Και να μην κάνει αναφορά για όλα τα άλλα;

 

Συμπεριλαμβάνει ο νόμος απλά και τα μηχανήματα που δεν έχουν πινακίδες όπως μια μπετονιέρα. 

 

1532.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει να βγει ο άλλος τι γίνεται; Μπορεί να καλέσει τροχαία ή όχι επειδή δεν έχει άδεια το πάρκινγκ;

 

Αν δεν υπάρχει αρ. αδείας (που στις παραπάνω περιπτώσεις δεν υπάρχει και ούτε ποτέ θα υπήρχε) δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Αντιθέτως αν εσύ θες να το τραβήξεις κι άλλο καλείς την πολεοδομία.

 

Και πάλι κλείνεις κάποιον όμως, μπορεί να χρειαστεί κάτι έκτακτο και να μη μπορεί να βγει, δεν θα έχεις τύψεις μετά; Εγώ, όπως έχω ξαναγράψει, δεν παρκάρω αν βλέπω ότι κλείνω κάποιον, δε με πολυνοιάζει αν έχει ή δεν έχει άδεια πάρκινγκ να πω την αλήθεια. Σπίτι του είναι.

 

Καμία τύψη. το γνώριζε ότι είναι παράνομος και σαν κάφρος συνειδητά το έκανε. Αν χρειαστεί κάτι έκτακτο να πάρει ταξί ή το εκαβ.

Επίσης άλλο το "σπίτι του είναι" και άλλο ο δρόμος απ' εξω που δεν του ανήκει και δεν έχει άδεια (διότι δεν θα το συζητούσα αν είχε άδεια). Χωρίς παρεξήγηση πάντως, η παραπάνω λογική είναι αυτή πάνω στην οποία πατάει ο κάθε παρτάκιας κάφρος και γι' αυτό κάνουν ό,τι κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάθε καβατζοπουστα μηχανοβιο που παρκάρει το μηχανάκι του παράλληλα και όχι κάθετα πέφτει μια Βαβυλωνιακή καταρα -.-

 

Λες και αμα το βάλει καθετα θα πάθει τιποτα ..... επίτηδες το κανει για να μην παρκάρει οχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκτός αυτού δες το απο την πλευρά της λογικής... σκέψου το λίγο γίνεται ο νόμος να αναφέρεται μόνο σε μια πολύ μικρή μερίδα οχημάτων (πόσα αυτοκίνητα χωρίς πινακίδες βλέπεις να κυκλοφορούν; ); Και να μην κάνει αναφορά για όλα τα άλλα;

 

Μην επιμένεις, κάνεις λάθος στην απόδοση αυτών που θέλεις η πεις.

Με λίγα λόγια στην έκθεση στις πανελλαδικές θα είχες πρόβλημα.

 

Η Ζωή και η Ελένη που είναι όμορφη ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

 

Η ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ

Η Ζωή και η Ελένη που είναι όμορφες είναι κόρες μου.

 

Αν θέλεις να πεις ότι μόνο η Ελένη είναι όμορφη, θα γράψεις

Η Ελένη που είναι όμορφη και η Ζωή είναι κόρες μου.

Η Ζωή και η Ελένη, η οποία είναι όμορφη, είναι κόρες μου.

 

Και για το άλλο που διόρθωσες, το ΚΑΙ συνδέει υποκείμενα, ΟΧΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Χωρίς ρήμα πρόταση ΔΕΝ υπάρχει, και υπάρχει ΜΟΝΟ ΕΝΑ ρήμα στην κύρια πρόταση.

 

Σου έχουν μείνει βασικότατες ελλείψεις γραμματικής, μην επιμένεις.

 

Και όσον αφορά την ερώτησή σου στο τέλος, ο νόμος μιλάει για τα ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

Είναι και ο τίτλος των παραγράφων που ακολουθούν, ποια αυτοκίνητα θεωρούνται ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΜΕΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην επιμένεις, κάνεις λάθος στην απόδοση αυτών που θέλεις η πεις.

Με λίγα λόγια στην έκθεση στις πανελλαδικές θα είχες πρόβλημα.

 

Η Ζωή και η Ελένη που είναι όμορφη ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

 

Η ανεργία και η πείνα πους μας θερίζει ειναι και αυτό λάθος; ή θερίζει και η ανεργία;

 

Η ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ

Η Ζωή και η Ελένη που είναι όμορφες είναι κόρες μου.

 

Αν θέλεις να πεις ότι μόνο η Ελένη είναι όμορφη, θα γράψεις

Η Ελένη που είναι όμορφη και η Ζωή είναι κόρες μου.

Η Ζωή και η Ελένη η οποία είναι όμορφη, είναι κόρες μου.

 

Και για το άλλο που διόρθωσες, το ΚΑΙ συνδέει υποκείμενα, ΟΧΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Χωρίς ρήμα πρόταση ΔΕΝ υπάρχει, και υπάρχει ΜΟΝΟ ΕΝΑ ρήμα στην κύρια πρόταση.

 

Σου έχουν μείνει βασικότατες ελλείψεις γραμματικής, μην επιμένεις.

Ωραία εγώ και η εφημερίδα της κυβερνήσεως είμαστε λάθος και είσαι η σωστή δεν επιμένω νίκησες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zianna κουράζεις φιλε. Τα χουμε ξαναπει με τα επιχειρηματα άκρη δεν θα βγαλετε. Και είναι και τσαμπα πονοκέφαλος καθενας πιστευει ότι έχει δικιο. Οποτε ειτε φωνάζεις την αστυνομια να επιβάλλει την τάξη και να υποχωρησει αυτος που έχει άδικο ειτε κάθεσαι και συζητάς με επιχειρηματα μέχρι να καταληξετε να βριζει ο ενας τον άλλον επειδή αμφότεροι κάνουν τον άλλον να νιώθει ανασφαλης για την νοημοσυνη του.

 

Οι κουβέντες με επιχειρηματα είναι παγιδες. Μπαμ μπαμ θέλει χωρις πολλα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zianna κουράζεις φιλε. Τα χουμε ξαναπει με τα επιχειρηματα άκρη δεν θα βγαλετε. Και είναι και τσαμπα πονοκέφαλος καθενας πιστευει ότι έχει δικιο. Οποτε ειτε φωνάζεις την αστυνομια να επιβάλλει την τάξη και να υποχωρησει αυτος που έχει άδικο ειτε κάθεσαι και συζητάς με επιχειρηματα μέχρι να καταληξετε να βριζει ο ενας τον άλλον επειδή αμφότεροι κάνουν τον άλλον να νιώθει ανασφαλης για την νοημοσυνη του.

 

Οι κουβέντες με επιχειρηματα είναι παγιδες. Μπαμ μπαμ θέλει χωρις πολλα πολλά.

Με τα επιχειρήματα βγαίνει άκρη αρκεί να τα λαμβάνεις υπόψιν σου και να μην ξεχνάς εσκεμμένα ότι σε συμφέρει...

 

Η ζιάννα ξεχνάει εσκεμμένα το 3ο άρθρο ξεχνάει εσκεμμένα ότι (στην περίπτωση που έχει δίκαιο) ο νόμος δεν μιλάει καθόλου για όλα τα άλλα οχήματα (αυτά που έχουν πινακίδες) και τέλος πάει με το ζόρι να βγάλει την γλώσσα μας δυσκίνητη και φορμαρισμένη χειρότερα και απο την αγγλική λέγοντας πως δεν μπορείς να πεις την πρόταση "Η Ζωη και η Ελένη που ειναι όμορφη" 

 

γιατι το απαγορεύει κάποιος (η ίδια μάλλον) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zianna κουράζεις φιλε. Τα χουμε ξαναπει με τα επιχειρηματα άκρη δεν θα βγαλετε. Και είναι και τσαμπα πονοκέφαλος καθενας πιστευει ότι έχει δικιο. Οποτε ειτε φωνάζεις την αστυνομια να επιβάλλει την τάξη και να υποχωρησει αυτος που έχει άδικο ειτε κάθεσαι και συζητάς με επιχειρηματα μέχρι να καταληξετε να βριζει ο ενας τον άλλον επειδή αμφότεροι κάνουν τον άλλον να νιώθει ανασφαλης για την νοημοσυνη του.

 

Οι κουβέντες με επιχειρηματα είναι παγιδες. Μπαμ μπαμ θέλει χωρις πολλα πολλά.

 

Αρα θα υποχωρησεις σε οποιον βαλει το μηχανακι παραλληλα, οπως οριζει ο νομος , χωρις γκρινιες και ''επιχειρηματα''.Σωστα ?   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία εγώ και η εφημερίδα της κυβερνήσεως είμαστε λάθος και είσαι η σωστή δεν επιμένω νίκησες.

 

Δεν έχει λάθος η εφημερίδα της κυβερνήσεως, μια χαρά συντάχθηκε.

Εσύ κάνεις λάθος και έχεις ελλείψεις στην γραμματική, αναφορικά, συμπλεκτικά και χρήση κόμματος.

 

Δες τις προτάσεις.

Τα δέντρα στο χωράφι μου που είναι οπωροφόρα κάηκαν.

Τα δέντρα στο χωράφι μου, που είναι οπωροφόρα, κάηκαν.

 

Όταν καταλάβεις ποια η βασικότατη διαφορά στις δύο προτάσεις, θα καταλάβεις και το πόσο λάθος είσαι.

 

  

zianna κουράζεις φιλε. Τα χουμε ξαναπει με τα επιχειρηματα άκρη δεν θα βγαλετε. Και είναι και τσαμπα πονοκέφαλος καθενας πιστευει ότι έχει δικιο. Οποτε ειτε φωνάζεις την αστυνομια να επιβάλλει την τάξη και να υποχωρησει αυτος που έχει άδικο ειτε κάθεσαι και συζητάς με επιχειρηματα μέχρι να καταληξετε να βριζει ο ενας τον άλλον επειδή αμφότεροι κάνουν τον άλλον να νιώθει ανασφαλης για την νοημοσυνη του.

 

Οι κουβέντες με επιχειρηματα είναι παγιδες. Μπαμ μπαμ θέλει χωρις πολλα πολλά.

Κι εγώ ξαναρωτώ, φωνάζεις την τροχαία και όχι αστυνομία, και τι θα της πεις;

Έχει παρκάρει κάποιος 4 αυτοκίνητα;

Ε και;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σου λεω ρε φιλε .... θα έρθει ο άλλος να μου πει εμενα επιχειρηματα από τη στιγμη που εμποδιζει και καβατζωνει θέσεις? πάρτο να τελειώνουμε θα του πω.

 

Την άλλη φορά ηταν ενας τύπος στο δρομο σε μηχανάκι (καλα είναι απίστευτοι ορισμένοι) και ειχε πιάσει ψιλη κουβεντουλα με έναν διπλα πάω εγω εκει κοβω ταχυτητα πατάω κορνα και τι γυρναει και μου κάνει ρε φιλε ..... έλα λεει πέρνα από διπλα έχεις χωρο ... χαχαχαχα έλα ρε του κανω με νοημα από το αμαξι μέσα και με νευρα αντε προχωρα τωρα θα μου πεις να πάω και από διπλα ... εισαι μεσα στο δρομο και μου κάνεις και κουμαντο που θα πάω. Και έφυγε.

 

απίστευτος.


Δεν έχει λάθος η εφημερίδα της κυβερνήσεως, μια χαρά συντάχθηκε.
Εσύ κάνεις λάθος και έχεις ελλείψεις στην γραμματική, αναφορικά, συμπλεκτικά και χρήση κόμματος.

Δες τις προτάσεις.
Τα δέντρα στο χωράφι μου που είναι οπωροφόρα κάηκαν.
Τα δέντρα στο χωράφι μου, που είναι οπωροφόρα, κάηκαν.

Όταν καταλάβεις ποια η βασικότατη διαφορά στις δύο προτάσεις, θα καταλάβεις και το πόσο λάθος είσαι.

  
Κι εγώ ξαναρωτώ, φωνάζεις την τροχαία και όχι αστυνομία, και τι θα της πεις;
Έχει παρκάρει κάποιος 4 αυτοκίνητα;
Ε και;

 

Αμα ειναι νομιμο δεν θα της πώ τιποτα γιατι εγω προσωπικα έχω αμερικάνικη νοοτροπια. Ότι πει ο νομος. Βεβαια θα μου πεις ζω στη χωρα που θα βγω ο κακος και ο μαλάκας αλλα δεν πειράζει.

 

Τιποτα δεν θα του πω ... απλα να ξέρεις αμα ξηγιεται πουστικα και ζητησει ποτε βοηθεια δεν θα τον στηρίξω ειναι σιγουρο.

 

Ποσα πδ έχουνε βγει για ψηφαλάκια. Αλλα τι να κάνουμε ο νομος ειναι νομος δεν γινεται να τον παραβεις γιατι ειτε θα επανέλθεις .... θες δεν θες οποτε θα φανεις χαμένος (όπως οι τσιπραιοι επανήλθαν σε αυτά που τους οριζουν οι ξένοι) ειτε τι θα κάνεις? θα γινεις Μαζιώτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...