Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για επόμενη αναβάθμιση στο PC


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!
Σκέφτομαι σιγά σιγά να κάνω κάποιες αναβαθμίσεις στο hardware του υπολογιστή μου.
Ενδιαφέρομαι για αναβαθμίσεις με βάση το gaming κυρίως.
Πρόσφατα αγόρασα την κάρτα γραφικών MSI RADEON RX 480 8GB θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου προτείνετε κάποια πράγματα για να αγοράσω.
Κάτω κάτω θα βρείτε όλες τις λεπτομέρειες του υπολογιστή σχετικά με το τι περιέχει αυτή τη στιγμή.
Επίσης κατά τη γνώμη σας καλύτερα να πήγαινα για intel τους καινούργιους που βγήκαν ή για AMD που θα βγουν σε λίγο καιρό?
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ενδιαφέρομαι να συμπληρώσω αυτή τη φόρμα.

Ωστόσο σ'ευχαριστώ για την απάντηση για τους amd cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ενδιαφέρομαι να συμπληρώσω αυτή τη φόρμα.

Ωστόσο σ'ευχαριστώ για την απάντηση για τους amd cpu.

Χαχαχαχα εισαι ωραιος ρε φιλε.

ζητας να σπαταλησει καποιος τον χρονο του να σου απαντησει και να κανει προτασεις για να σε βοηθησει χωρις να μπεις εσυ στον κοπο να σπαταλησεις τον χρονο σου για να συμπληρωσεις την φορμα ετσι ωστε να βοηθησεις αυτον που θελει να σε βοηθησει.

B0mbas.....βλεπεις κανενα λαθος στο απο πανω σκεπτικο?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα εισαι ωραιος ρε φιλε.

ζητας να σπαταλησει καποιος τον χρονο του να σου απαντησει και να κανει προτασεις για να σε βοηθησει χωρις να μπεις εσυ στον κοπο να σπαταλησεις τον χρονο σου για να συμπληρωσεις την φορμα ετσι ωστε να βοηθησεις αυτον που θελει να σε βοηθησει.

B0mbas.....βλεπεις κανενα λαθος στο απο πανω σκεπτικο?

Πως τον βοηθάω ακριβώς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τον βοηθάω ακριβώς? 

Ξερω εγω???

Ας πουμε η πρωτη ερωτηση ειναι να αναφερεις το ποσο που διαθετεις.

Βοηθαει καθολου λες η απαντηση που θα εδινες σε αυτη την ερωτηση?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω εγω???

Ας πουμε η πρωτη ερωτηση ειναι να αναφερεις το ποσο που διαθετεις.

Βοηθαει καθολου λες η απαντηση που θα εδινες σε αυτη την ερωτηση?

Ρε φίλε οκ δεν λέω βοηθάει εγώ ήθελα κάποιες γνώμες για αναβάθμιση δεν είπα ότι θέλω να παιδέψω οποιονδήποτε μπει στον κόπο να με βοηθήσει.

Δεν με νοιάζει το κατάστημα που θα τα πάρω, ίσως το ποσό να είναι το μόνο που θα έπρεπε να έχω επισημάνει.

Αν πχ μου 'λεγε κάποιος ότι χρειάζομαι cpu γιατί να έχω απαντήσει ένα ολόκληρο ερωτηματολόγιο με ερωτήσεις όπως από που είμαι, αν θέλω πληκτρολόγιο στη σύνθεση και τέτοια? Τα θεωρώ άκυρα με το τι ρωτάω δε θέλω να αγοράσω υπολογιστή από το μηδέν, θέλω να μου πει ένας άνθρωπος μια γνώμη χωρίς να παίζει το σημαντικότερο ρόλο το ποσό, το κατάστημα, αν είμαι από Αθήνα ή από το Βόρειο πόλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα spectrum και ένα κασετόφωνο να φορτώνει τα παιχνίδια.

Ορίστε την έκανα την πρόταση μου.

Αν δεν σε καλύπτει δεν το ήξερα...

Από και κάτω κάτω δεν βλέπω τίποτα γιατί και εγώ όπως και άλλοι μπαίνουμε από κινητό ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα spectrum και ένα κασετόφωνο να φορτώνει τα παιχνίδια.

Ορίστε την έκανα την πρόταση μου.

Αν δεν σε καλύπτει δεν το ήξερα...

Δεν πειράζει φίλε σ' ευχαριστώ για την πρόταση σου πολύ γελάω που έγινα μισητός επειδή δεν συμπλήρωσα ένα ερωτηματολόγιο με ερωτήματα που δεν βρίσκω απαραίτητο να απαντηθούν για να γίνει μια πρόταση της προκοπής :)

Ωστόσο σ' ευχαριστώ πολύ! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίσος, όχι φίλε μου με την καμία.

Απλά πραγματικά θα βοηθήσει τους υπόλοιπους.

Anyway.

Έστω αντιπαθής, ωστόσο δεν καταλαβαίνω με το χαμηλό μου iq γιατί θα βοηθήσει αλλά δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε αντιπαθής και φυσικά δε θα κρίνω εγώ το IQ σου, πόσο μάλλον από αυτό που έγραψες και μόνο.

Αν θέλεις πάντως να με ακούσεις συμπλήρωσε εκεί την φόρμα και θα δεις πόσες απαντήσεις θα πάρεις.

Εγώ πάντως θεωρώ ότι είναι η χειρότερη εποχή για οτιδήποτε, χρόνια είχα να δω τέτοιο πράγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου προτείνετε κάποια πράγματα για να αγοράσω.

Κάτω κάτω θα βρείτε όλες τις λεπτομέρειες του υπολογιστή σχετικά με το τι περιέχει αυτή τη στιγμή.

Επίσης κατά τη γνώμη σας καλύτερα να πήγαινα για intel τους καινούργιους που βγήκαν ή για AMD που θα βγουν σε λίγο καιρό?

Ευχαριστώ.

Το πρόβλημα είναι ότι είσαι λίγο αόριστος, τί πράματα δηλαδή να σου προτείνουμε να αγοράσεις και επίσης δεν αναφέρεις καθόλου μπατζετ.

 

Μην συμπληρώσεις το ερωτηματολόγιο αλλά τουλάχιστον ξεκαθάρισε ότι από το πισί της υπογραφής σου θέλεις να αλλάξεις ΜΟΝΟ τα 1,2,3,...χ κομμάτια.

Διαθέτεις το ψ ποσό και σε ενδιαφέρουν κυρίως τα παιχνίδια οπότε ανέφερε και 1-2 που παίζεις, τα ποιό βαριά έστω ,για να υπάρχει ένας μπούσουλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε αντιπαθής και φυσικά δε θα κρίνω εγώ το IQ σου, πόσο μάλλον από αυτό που έγραψες και μόνο.

Αν θέλεις πάντως να με ακούσεις συμπλήρωσε εκεί την φόρμα και θα δεις πόσες απαντήσεις θα πάρεις.

Εγώ πάντως θεωρώ ότι είναι η χειρότερη εποχή για οτιδήποτε, χρόνια είχα να δω τέτοιο πράγμα.

Χειρότερη εποχή λόγω hardware λες και το τι κυκλοφορεί στην αγορά? Ή γενικά λόγω κρίσης?

Το πρόβλημα είναι ότι είσαι λίγο αόριστος, τί πράματα δηλαδή να σου προτείνουμε να αγοράσεις και επίσης δεν αναφέρεις καθόλου μπατζετ.

 

Μην συμπληρώσεις το ερωτηματολόγιο αλλά τουλάχιστον ξεκαθάρισε ότι από το πισί της υπογραφής σου θέλεις να αλλάξεις ΜΟΝΟ τα 1,2,3,...χ κομμάτια.

Διαθέτεις το ψ ποσό και σε ενδιαφέρουν κυρίως τα παιχνίδια οπότε ανέφερε και 1-2 που παίζεις, τα ποιό βαριά έστω ,για να υπάρχει ένας μπούσουλας.

Ναι φίλε θέλω να αλλάξω parts από αυτά που έχω στην υπογραφή μου.

Το πιθανότερο cpu+ram+mobo λόγω παλαιότητας, και γιαυτό θα ήθελα προτάσεις. Βέβαια και άλλα parts αν θεωρεί κάποιος κατά τη γνώμη του ότι πρέπει να αλλαχτούν καλοδεχούμενες οι απόψεις. Η κάρτα γραφικών μου είναι καινούργια δεν θέλω να την αλλάξω σίγουρα.

Διαθέτω μέχρι 500 ευρώ ας πούμε ένα τυχαίο ποσό. Τώρα αν βρούμε με πολύ λιγότερα parts που θα είναι vfm ακόμα καλύτερα γι'αυτό και δεν ήθελα να ορίσω ποσό.

Όσο για τα games θα ήθελα να παίξω το καινούργιο tomb raider που βγήκε, witcher 3, gta 5, overwatch αλλά να είμαι σε θέση να παίξω καινούργια games γενικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε λιγο να παρεις εναν ξεκλειδωτο i3 που εχει σε single core perfomance επιδοσεις σαν i7 και σαν 4 core σαν i5 και θα ειναι κατω απο 200 ευρω ο συγκεκριμενος με υποστηριξει DDR4 2400mhz. Best Value for Money

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...