Προς το περιεχόμενο

Πως παραμένει σταθερή η γλώσσα όταν αλλάζουμε πρόγραμμα (Word, Chrome κ.λπ.);


abeness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Windows 7 Pro

Όταν πληκτρολογώ στο Word για παράδειγμα στα Ελληνικά και μετά πάω στον Browser μου ΧΩΡΙΣ αλλάξω γλώσσα μου γράφει στα Αγγλικά γιατί πριν έγραφα στον Browser στα Αγγλικά!
Φυσικά αυτό γίνετε γιατί τα Windows θυμούνται σε τι γλώσσα έγραφα σε κάθε πρόγραμμα, ΑΛΛΑ ΕΓΩ δεν θέλω αυτό, θέλω όταν αλλάζω γλώσσα να με ακολουθεί σε όλα τα προγράμματα που γράφω.

Πως γίνεται;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 7 Pro

Όταν πληκτρολογώ στο Word για παράδειγμα στα Ελληνικά και μετά πάω στον Browser μου ΧΩΡΙΣ αλλάξω γλώσσα μου γράφει στα Αγγλικά γιατί πριν έγραφα στον Browser στα Αγγλικά!

Φυσικά αυτό γίνετε γιατί τα Windows θυμούνται σε τι γλώσσα έγραφα σε κάθε πρόγραμμα, ΑΛΛΑ ΕΓΩ δεν θέλω αυτό, θέλω όταν αλλάζω γλώσσα να με ακολουθεί σε όλα τα προγράμματα που γράφω.

Πως γίνεται;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

γιατί η προεπιλεγμένη γλώσσα είναι άλλη εάν θες να το διορθώσεις δες εδώ ( και δεν σε ακολουθεί απλά η αγγλική είναι η πρώτη στο πληκτρολόγιο οπότε και στον υπολογιστή το ίδιο θα γίνει εάν την αντικαταστήσεις με την ελληνική θα γράφεις ελληνικά και ο υπολογιστής θα την έχει ως επιλογή )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι όταν αλλάζω προγράμματα (εννοώ όταν έχω πολλά ανοικτά π.χ. Word και chrome κ.λπ.) η γλώσσα αλλάζει ανάλογα με το ποια γλώσσα χρησιμοποίησα την τελευταία φορά, αλλά αυτό είναι λίγο σπαστικό όταν πρέπει να δουλεύεις σε πολλά προγράμματα ταυτόχρονα γιατί μπερδεύομαι :(

 

Δεν υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ αλλάζει η γλώσσα κάθε φορά που αλλάζω πρόγραμμα αλλά να μένει σταθερή ανεξάρτητα ποια γλώσσα χρησιμοποίησα την τελευταία φορά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι όταν αλλάζω προγράμματα (εννοώ όταν έχω πολλά ανοικτά π.χ. Word και chrome κ.λπ.) η γλώσσα αλλάζει ανάλογα με το ποια γλώσσα χρησιμοποίησα την τελευταία φορά, αλλά αυτό είναι λίγο σπαστικό όταν πρέπει να δουλεύεις σε πολλά προγράμματα ταυτόχρονα γιατί μπερδεύομαι :(

 

Δεν υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ αλλάζει η γλώσσα κάθε φορά που αλλάζω πρόγραμμα αλλά να μένει σταθερή ανεξάρτητα ποια γλώσσα χρησιμοποίησα την τελευταία φορά;;;

όταν κλείσει το εκάστοτε πρόγραμμα γυρνάει στην προεπιλεγμένη γλώσσα των windows εάν θέλεις να την άλλαξε την από το λινκ που σου έδεσα ποιο πάνω επίσης στην γραμμή εργαλείων σε ενημερώνει για ποιο γλώσσα χρησιμοποιείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...