Προς το περιεχόμενο

COSMOTE TV – Δοκιμάζοντας την υβριδική πλατφόρμα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το CosmoteTV εδώ καί ενα μήνα με την υβριδική πλατφόρμα κ εχω να παρατηρήσω τα εξής

 

τα συν :

 

1. Εξαιρετικές και πρωτοπόρες υπηρεσίες - απροβλημάτιστα λειτουργία μέχρι στιγμής ( μεσω δορυφόρου )

2. Πλουσιο περιεχόμενο, πολλα κανάλια και με πολυ καλη ποιότητα εικόνας

3. Εξαιρετικό το Cosmote history οπως και το viasat history

4. Πολυ καλή τηλεφωνική εξυπηρέτηση στο τεχνικό τμήμα κ εξυπηρετήση πελατών.

 

Και τώρα στα μείον :

 

1. Το replay και το tv plus αν πιάνεις 9-10αρα ταχυτητα όπως εγώ ( από 24αρα) "σέρνεται" για live μετάδοση

2. Οι τιμες στο Cinema on Deamand έως 3,5 ευρό ειναι απαραδεκτα ακριβές για μια ταινια, οταν σκας κάθε μήνα 25 ( + άλλες υπηρεσίες - λογαριασμούς του ΟΤΕ )

3. Είτε cosmote tv είτε ΝΟVA με τα σημερινά δεδομένα παραμένουν σαν πακέτα συνδρομητικής τηλέορασης ακριβές υπηρεσίες

4. Την υπηρεσια multiroom θα πρεπει να την δώσει και η cosmote tv αν την χρεώσει ειναι δώρο - άδωρον ( οπως nova)

5. Πρεπει να δίνεται η δυνατότητα μεταφοράς του σήματος - συνδρομής και στο εξοχικό του συνδρομητή (οπως nova)

6. H υπηρεσια OTE GO να επιτρέπετε σε 3 συσκευές του κατόχου σε smartphone, taplet και σε λαπτοπ και όχι ή σε smartphone ή σε taplet και σε λαπτοπ , μεσα στο μήνα.

 

Γενική εντύπωση έχω πως για ντοκυμαντέρ και sport μεταδώσεις πας cosmote tv για ταινίες ( πιο καινούργιες κ χωρις χρέωση (;) ) φεύγεις για nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....πάντως εγώ δεν άντεξα πάνω από δυο μέρες και τον ξεσύνδεσα από το ίντερνετ. Έκανε reboot συνεχώς, ακόμα και εάν δεν χρησιμοποιούσες τις υποτιθέμενες "υβριδικές" λειτουργίες του

 

Αυτό οφείλεται σε αποσυνδέσεις του ίντερνετ. Τα τσακάλια εκεί στην Cosmote δεν μπορούσαν να υλοποιήσουν ένα σύστημα ανοχής στις αποσυνδέσεις του ίντερνετ και σου λέει άσ'το να κάνει reboot κάθε 5 λεπτά αν έχει πρόβλημα η γραμμή. Όταν δεν φορτώνουν οι σελίδες πλέον αντί να κοιτάω το ρούτερ κοιτάω την τηλεόραση να δω αν θα κάνει reboot.

 

Ακόμα πιο επικό είναι πως μερικές φορές μετά το reboot λείπουν κανάλια και αναγκαστικά ξανακάνεις reboot μόνος σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αθλητικά AceStream. Για σειρές Netflix και για ταινίες Popcorn Time. Οχι που θα δίνω 50αρια στον ΟΤΕ

Για Netflix γιατί ξοδεύεσαι; Βάλε ενα exodus και είσαι 100% τσαμπατζής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λοιπον δεν θες να εισαι τζαμπατζης και το βραδυ μετα απο μια κουραστικη μερα θες ενα αξιοπρεπες και αξιοπιστο συστημα τηλεορασης περα απο το youtube ειναι τελειο. Και με λιγο ζορι και παζάρι καταφέρνεις καλές τιμες. Εγω το εχω με 24 ευρω/μηνα φουλ πακετο και με σκληρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες τιμές είναι ακριβές ρε παιδιά? 11 ευρώ κάνει το απλό πακέτο με 12μηνη σύνδεση αν είσαι ήδη συνδρομητής ΟΤΕ σταθερής και Cosmote κινητής!! Τι έπρεπε δηλαδή να το χαρίζουν?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε OTE TV από τότε σχεδόν που βγήκε. 4 χρόνια για πλάκα με τον 1ο χρόνο ή το 1ο εξάμηνο δωρεάν αν δεν κάνω λάθος. Κανένα πρόβλημα με την υπηρεσία. Μόνο η περιοχή είχε θέματα με παρεμβολές που λύθηκε με ένα μάτι αξίας 100€ στο πιάτο (που ήδη είχαμε ).

Στα μεγάλα μείον οι ανευ προειδοποίησης ανατιμήσεις που έφτασαν απο τα 45 το μήνα στα 75!!! χωρίς καν να εξαντλούμε τα λεπτα προς κινητα.

 

Κατα τα άλλα 100% ικανοποιημένος. Δεν έχω ανάγκη το on demand ούτε τα εξτραδάκια που δίνει. Ένα απλο full pack για να βλέπω εγω τα Discovery και τα ματσάκια με τον daddy τις κυριακές και να βλέπει καμια γιαγιά όταν έρχεται το ελληνικο  της στο Cinema 3. Αν είχε και την ρημάδα την euroleague θα ήταν όνειρο. Δε βαριέσαι όμως 13€ το μήνα και ένα καλο vpn και είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hybrid κυριολεκτικά τα σπάει. Πολύ απλά έχεις μπροστά σου 48 ώρες να παρακολουθήσεις ότι θα ήθελες να δεις και δεν πρόλαβες για τον χ/ψ λόγο.

 Χαχαχα hybrid και πρασινα αλογα φιλε μου!!!!

Τιποτα δεν αλλαξε!!!!Ολες αυτες οι υπηρεσιες τις ειχα κι οταν ηταν απλα το ονομα ote tv!!!!Απλα δεν ενημερωναν τον κοσμο!!!!Τωρα εγινε cosmote και διαφημιζουν τα on demand και replay tv σαν νεα υπηρεσια αλλα ειναι ενα ψεμα!!!!Ενα μαρκετινγκ κολπο για να μαζεψουν νεους πελατες και να πουν οτι και καλα μαζι με την cosmote κατι αλλαξε!!!!Τους τα ειπα ολα αυτα στο (οπως κι αλλοι πολλοι) στο προφιλ τους στο facebook και δεν απαντουσαν!!!!Οταν ειχα παει περσι κι εκανα συμβολαιο στον ote,κανεις δεν με ενημερωσε για τις υπηρεσιες αυτες.Δικαιουμουν εκεινη τη περιοδο μαλιστα (σαν νεος συνδρομητης) και να βαλω το ote go μαζι κι ουτε κι αυτο μου ειπαν στο καταστημα!!!Μου ειπαν οτι για να βαλω το ote go θα πρεπει να κανω και συνδεση κινητου συμβολαιου!!!Ευτυχως που ο τεχνικος που ηρθε για την εγκατασταση με ενημερωσε πληρως οτι με ενα καλωδιο ethernet μπορω να εχω ολες αυτες τις υπηρεσιες και μου το εφτιαξε!!!Πηρα επι τοπου τα κεντρικα και οντως μου ειπαν οτι δικαιουμουν δωρεαν την υπηρεσια ote go και μου το συνδεσαν!!!!Με ενημερωσαν και για το ethernet και τους ειπα οτι το εχω φτιαξει ηδη,ας ειναι καλα ο τεχνικος και με ρωτησαν γιατι δεν με ενημερωσαν απο το καταστημα και τους απαντησα,ε,να μη προωθησουν συνδεσεις κτλ;!!!!Φανταστειτε τι κοροιδια μας ταιζουν ολες αυτες οι υπηρεσιες κι αν καποιος δεν ενημερωνεται,δεν το ψαχνει απο μονος του,τρωμε το παραμυθι και ειμαστε και ευχαριστημενοι!!!!ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ΟΤΕ TV από την πρώτη μέρα που ξεκίνησε. Το Αύγουστο που λήγει το συμβόλαιο μου θα το αποχαιρετίσω.

Ο έμενα με ενδιαφέρει μόνο τα αθλητικά. Ούτε ταινίες ούτε ντοκιμαντέρ.  Ένας λόγος που έχω σπαστεί μαζί τους είναι το Ote tv go και ειδικά για το pc. Η Εφαρμογή τους έχει τόσους περιορισμούς που όχι καταντάει κουραστικό άλλα θες να την σπάσεις. Σου απενεργοποιει το copy/paste, δεν μπορείς να κάνεις resize το παράθυρο, και είναι always on top. Όσες φόρες του έχω πάρει τηλέφωνο τυχαία πέφτει η γραμμή. Θα μου πεις είναι για προστασία άλλα ποια προστασία αφού είναι σπασμένο παντού; Μονο για να ταλαιπωρεί τους συνδρομητές του είναι. 

Ένας άλλος λόγο που θα το κόψω είναι ότι σε μπάσκετ υστερεί. Δεν έχει euroleague και το nba  του είναι κουτσουρεμενο. Προτιμώ να το κόψω και με αυτά τα λεφτά να πάρω euroleague pass και nba pass. Και έχω λύσει το πρόβλημα μου και βλέπω παντού χωρίς τους ηλίθιους περιορισμούς τους. Ένα περιορισμό έχει το euroleague pass άλλα πανεύκολα προσπερνάτε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα τον αποκωδικοποιητή υβριδρικό λίγες μέρες αφού ήταν διαθέσιμο. Δεν το έκανα αμέσως επειδή δεν είχα χρόνο (έχω άπλετο) αλλά επειδή ήξερα πως δεν μπορούσα να το γυρίσω πίσω (non-hybrid) και το σκεφτόμουν. Προσωπικά δεν με ενθουσίασε το hybrid. Τρώει περίπου 8mbps από τη γραμμή για FHD Tv Plus και replay TV. Προς το παρόν κλειδώνω στα 10mbps και μου αφήνει 2... Προσωπικά δεν μου προσφέρει απολύτως τίποτα και το μόνο που κάνει είναι να ρουφιανεύει τι βλέπουμε. Πήρα λοιπόν την απόφαση να το αποσυνδέσω από το net.

Λιγες μερες αφου ηταν διαθεσιμο...;Τι κανει το μαρκετινγκ!!!!Υπηρχαν ολες αυτες οι υπηρεσιες απο περσι φιλε μου!!!!

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κάτι πρέπει να γίνει με τις τιμές ειμαι χρόνια συνδρομητής ΟΤΕ δε λέω πολύ καλές υπηρεσίες και προγράμματα αλλά όχι σε τέτοιες τιμές στην εποχή που ζούμε.σκέφτομαι πολύ σοβαρά να διακόψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ΟΤΕ TV από την πρώτη μέρα που ξεκίνησε. Το Αύγουστο που λήγει το συμβόλαιο μου θα το αποχαιρετίσω.

Ο έμενα με ενδιαφέρει μόνο τα αθλητικά. Ούτε ταινίες ούτε ντοκιμαντέρ.  Ένας λόγος που έχω σπαστεί μαζί τους είναι το Ote tv go και ειδικά για το pc. Η Εφαρμογή τους έχει τόσους περιορισμούς που όχι καταντάει κουραστικό άλλα θες να την σπάσεις. Σου απενεργοποιει το copy/paste, δεν μπορείς να κάνεις resize το παράθυρο, και είναι always on top. Όσες φόρες του έχω πάρει τηλέφωνο τυχαία πέφτει η γραμμή. Θα μου πεις είναι για προστασία άλλα ποια προστασία αφού είναι σπασμένο παντού; Μονο για να ταλαιπωρεί τους συνδρομητές του είναι. 

Ένας άλλος λόγο που θα το κόψω είναι ότι σε μπάσκετ υστερεί. Δεν έχει euroleague και το nba  του είναι κουτσουρεμενο. Προτιμώ να το κόψω και με αυτά τα λεφτά να πάρω euroleague pass και nba pass. Και έχω λύσει το πρόβλημα μου και βλέπω παντού χωρίς τους ηλίθιους περιορισμούς τους. Ένα περιορισμό έχει το euroleague pass άλλα πανεύκολα προσπερνάτε. 

Και με το euroleague pass έχεις περιορισμούς. Δεν μπορείς να δεις ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ αν παίζουν nova. Μόνο με VPN και IP ευρώπης μπορείς ίσως να σπάσεις τους περιορισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες τιμές είναι ακριβές ρε παιδιά? 11 ευρώ κάνει το απλό πακέτο με 12μηνη σύνδεση αν είσαι ήδη συνδρομητής ΟΤΕ σταθερής και Cosmote κινητής!! Τι έπρεπε δηλαδή να το χαρίζουν?

ειναι ακριβο για τους παλιους συνδρομητες τελειωσε το συμβολαιο μου με otetv και τηλεφωνια internet και δεν μου δινουν νεα προσφορα και την tv την πανε στα 27 ευρω οποτε και εκανα διακοπη σε ολες τις υπηρεσιες .οι καλες τιμες ειναι για νεους συνδρομητες φαινεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hybrid κυριολεκτικά τα σπάει. Πολύ απλά έχεις μπροστά σου 48 ώρες να παρακολουθήσεις ότι θα ήθελες να δεις και δεν πρόλαβες για τον χ/ψ λόγο.

 επισης σου γαμαει την ταχυτητα και την ποιοτητα της συνδεσης στο ιντερνετ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...