Προς το περιεχόμενο

Απειλες-εκβιασμοι μεσω insomnia


kirillaravanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ! Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα για αυτην την (ατυχη) ιστορια που μολις ειχα με ενα αλλο μελος. πουλησα ειναι σετ hardware (cpu-mobo-ram) σε εναν κυριο που μου εκανε καταθεση στον λογαριασμο πειραιως που εχω. του τα εστειλα την ιδια μολις μερα (31/12/2016) πακεταρισμενα.

 

Και λογο εορτων τα παρελαβε μετα απο μια εβδομαδα, τεσπα ενδιαμεσα ο τυπος μου γκρινιαζε μολις 2 μερες μετα την αποστολη οτι δεν εφτασε ακομα και δεν μπορουσε να βρει τον κωδικο αποστολης ελτα λογο λαθους ενος υπαληλου (εβαλε εναν ακυρο) και συνενοηθηκαμε με τον αγοραστη νε με ενημερωσει αμεσα μου το που τα παραλαβει στο χερι..

 

εδω ξεκιναει το αστειο..

 

ο τυπος εξαφανιστικε για μιαμιση εβδομαδα δεν απαντουσε στα τηλ/μηνυματα που του εστελνα παρολο που ηταν ενεργος ολες αυτες τις ημερες, ενω οπως αποδειχτηκε (σημερα) ο τυπος τα ειχε στην κατοχη του εδω και μια εβδομαδα και δεν μου ειπε απολυτος τιποτα !!!! ενω εγω ειχα χαλασει γη και ουρανο με ταχυδρομεια/τηλεφωνα κλπ για να βρω τι γινετε με τα προιοντα !!

 

ε λοιπον αποφασισα να του αφησω μια αρνητικη αξιολογηση στην αγγελια μου εξηγωντας στα σχολια τι ακριβως εγινε, και με του που την εκανα ο τυπος (εντελως ξαφνικα εμφανιστηκε απο την εξορια του) και αρχισε να με εκβιαζει και να με απειλει με μηνυσεις και αυτοφορο εαν δεν σβησω την αξιολογηση !! (προφανος δεν γνωριζει οτι οι αξιολογησεις μελων ειναι τελικες και δεν τροποποιουνται ουτε αφαιρουντε απο τα ιδια τα μελη).

 

Θελω να μου πειτε τι γνωμη εχετε σχετικα με αυτες τις απειλες.

Ευχαριστω.

 

link αγγελιας: http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/819027-%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CE%B5%CF%84-ga-p55-usb3-i5-760-corsair-vengeance-12gb-1600mhz/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και με του που την εκανα ο τυπος αρχισε να με εκβιαζει και να με απειλει με μυνησεις και αυτοφορο εαν δεν σβησω την αξιολογηση !! ...

Όταν σου κοινοποιήσει τη μήνυση, σκάναρέ τη και βάλε τη στα ανέκδοτα να γελάσουμε...

Ανάθεμα αν ξέρει τι είναι το αυτόφορο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ήταν εντάξει στην συναλλαγή αμα ήθελε θετική αξιολόγηση. Έτσι είναι αυτά.

Από μηνύσεις όχι δεν μπορεί να σου κάνει κάτι, αλλά και να σου κάνει δεν νομίζω να δικαιωθεί και κάπως.

Λίστα αγνόησης όπως είπε και ο φίλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ! Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα για αυτην την (ατυχη) ιστορια που μολις ειχα με ενα αλλο μελος. πουλησα ειναι σετ hardware (cpu-mobo-ram) σε εναν κυριο που μου εκανε καταθεση στον λογαριασμο πειραιως που εχω. του τα εστειλα την ιδια μολις μερα (31/12/2016) πακεταρισμενα.

 

Και λογο εορτων τα παρελαβε μετα απο μια εβδομαδα, τεσπα ενδιαμεσα ο τυπος μου γκρινιαζε μολις 2 μερες μετα την αποστολη οτι δεν εφτασε ακομα και δεν μπορουσε να βρει τον κωδικο αποστολης ελτα λογο λαθους ενος υπαληλου (εβαλε εναν ακυρο) και συνενοηθηκαμε με τον αγοραστη νε με ενημερωσει αμεσα μου το που τα παραλαβει στο χερι..

 

εδω ξεκιναει το αστειο..

 

ο τυπος εξαφανιστικε για μιαμιση εβδομαδα δεν απαντουσε στα τηλ/μηνυματα που του εστελνα παρολο που ηταν ενεργος ολες αυτες τις ημερες, ενω οπως αποδειχτηκε (σημερα) ο τυπος τα ειχε στην κατοχη του εδω και μια εβδομαδα και δεν μου ειπε απολυτος τιποτα !!!! ενω εγω ειχα χαλασει γη και ουρανο με ταχυδρομεια/τηλεφωνα κλπ για να βρω τι γινετε με τα προιοντα !!

 

ε λοιπον αποφασισα να του αφησω μια αρνητικη αξιολογηση στην αγγελια μου εξηγωντας στα σχολια τι ακριβως εγινε, και με του που την εκανα ο τυπος αρχισε να με εκβιαζει και να με απειλει με μυνησεις και αυτοφορο εαν δεν σβησω την αξιολογηση !! (προφανος δεν γνωριζει οτι οι αξιολογησεις μελων ειναι τελικες και δεν τροποποιουνται ουτε αφαιρουντε απο τα ιδια τα μελη).

 

Θελω να μου πειτε τι γνωμη εχετε σχετικα με αυτες τις απειλες.

Ευχαριστω.

 

link αγγελιας: http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/819027-%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF-%CF%83%CE%B5%CF%84-ga-p55-usb3-i5-760-corsair-vengeance-12gb-1600mhz/

του χάλασες το προφίλ με τις αξιολογήσεις και τον έτσουξε ας ήταν τυπικός απλά μπορεί να σου αφήσει και αυτός 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ γιατί του άφησες αρνητική, τι έγραψες?

Δεν απαντάει στα μηνύματα μου..?

 

Τι φάση ρε φίλε, έχετε τρελαθεί τελείως με τις αγγελίες!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ γιατί του άφησες αρνητική, τι έγραψες?

Δεν απαντάει στα μηνύματα μου..?

 

Τι φάση ρε φίλε, έχετε τρελαθεί τελείως με τις αγγελίες!!

Αν πατήσεις πάνω στο λινκ στο πρώτο μήνυμα φαίνεται τι έγραψε. Αν έγιναν έτσι όπως λέει δεν βλέπω να έγραψε κάτι παράλογο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου κανει εντυπωση φυσικα πως ενας τετοιος τυπος εχει τοσες καλες αξιολογησεις, τελικα παιζουνε ρολο ενας τοσο μεγαλος αριθμος καλων αξιολογησεων ?


Και εσύ γιατί του άφησες αρνητική, τι έγραψες?
Δεν απαντάει στα μηνύματα μου..?

Τι φάση ρε φίλε, έχετε τρελαθεί τελείως με τις αγγελίες!!

ναι δεν απαντησε ουτε στα μηνυματα μεσω insomnia ουτε στα sms ουτε στα τηλεφωνα (σταθερα-κινητα) του. μονο οταν εκανα την αξιολογηση εμφανιστηκε παραδεχτηκε οτι τα ειχε εδω και μια εβομαδα και ετσι αρχισε το show..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες βάλει όρο στην αγγελία ότι όποιος αγοράσει μετά είναι υποχρεωμένος να σου απαντάει στα μηνύματα ή να σου βάλει θετική?

 

Αντί να του βάλεις θετική που στα αγόρασε του άφησες αρνητική από πάνω.. Μάλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασες οτι το παλικαρι λογο οτι δεν ειχε παραλαβη το αλλος τα πραγματα προσπαθουσε να μαθει τι ειχαν γινει.και ο τυπας ο αλλος ενω ειχε παραλαβη τα πραγματα μια βδομαδα τωρα δεν ειχε πει τπτ ωστε το παλικαρι να μημ ψαχνει αδικα.αν εσυ το βρισκεις λογικο αυτο οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τα έξοδα αποστολής φυσικά τα επιβαρύνθηκα εγώ παρόλο που σύμφωνα με την αγγελία έπρεπε να τα επιβαρυνθεί εκείνος καθώς λόγο τις βιασύνης να του τα στείλω δέν είδα οτι μου είχε καταθέσει μόλις ένα μικρό μέρος απο την επιβάρυνση αυτή."

 

Ένα μεγάλο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι τον κατακρίνεις ότι δεν σου έβαλε τα σωστά χρήματα αποστολής του δέματος. Η κατάθεση έγινε πριν στείλεις το δέμα… την είδες την κατάθεση… είδες ότι δεν ήταν τα σωστά χρήματα και παρόλα αυτά έστειλες το δέμα. Μετά γιατί το σχολιάζεις αρνητικά? Ας μην το έστελνες μέχρι να σου έστελνε το υπόλοιπο των χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασες οτι το παλικαρι λογο οτι δεν ειχε παραλαβη το αλλος τα πραγματα προσπαθουσε να μαθει τι ειχαν γινει.και ο τυπας ο αλλος ενω ειχε παραλαβη τα πραγματα μια βδομαδα τωρα δεν ειχε πει τπτ ωστε το παλικαρι να μημ ψαχνει αδικα.αν εσυ το βρισκεις λογικο αυτο οκ.

Πλάκα κάνετε Ε?

Τι πάει να πει τον έψαχνε μια βδομάδα?

Γιατί τον έψαχνε?

Πήρε τα λεφτά πάει κ τελείωσε η συναλλαγή! Φινιτο ! Καπουτ !

Αν είχε γίνει κάτι θα τον έψαχνε ο άλλος να τον βρει, αυτός εδώ πήρε τα λεφτά του κ όλα Οκ!

Να βάλω 120 ευρώ, να ρισκάρω να σου αγοράσω τα μεταχειρισμένα πράγματα σου και εσύ να μου βάλεις αρνητική επειδή δεν σου απαντούσα μετά!!!

Δεν πάμε καλά ρε φίλε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάπου εδώ πρέπει να επέμβει η ομάδα διαχείρισης και να κλειδώσει το θέμα δημιουργούν διαμάχες τέτοιου είδους θέματα πάντα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...