Προς το περιεχόμενο

Ένα teaser για το LG G6 επιβεβαιώνει ότι θα είναι waterproof και με μικρά περιθώρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

" Στην δουλειά ένας έχει το Samsung S6 edge. Ακούει από το πρωί youtube με τα ακουστικά και ταυτόχρονα facebook, viper. Στις 1 η ώρα θέλει φόρτιση."

 

Που στέλνω βιογραφικό για τη παραπάνω δουλειά που αναφέρει ο φίλος :-) ?

Οπουδήποτε στο δημόσιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο για την μπαταρία, ναι πλέων υπάρχουν λύσεις (power bank,quick charge) αλλά το ερώτημα είναι γιατί?

 

Εφόσων αγοράζεις smartphone λογικά θα το χρησιμοποιείς ως τετοιο και αναμενόμενα θα έχει σχεδιαστεί ως τέτοιο.

 

Οπότε μπαταριες 2500mah και sot 3ωρων είναι άτοπα σε αυτού του είδους συσκευές.

 

Και αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μόνο η Xiaomi δείχνει να το καταλαβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειναι αστειο ειναι πραγματικότητα ...

g3 bootloparei....(hardware and software)

g4 bootlooparei αγρια (hardware and software)

v10 bootlooparei (hardware and software)

nexus 5x bootloopare (hardware)

g5 bootlooparei (software)

 

περισσότερα λόγου hardware καποια και Λογο software (και στρώνει με factory reset)

αλλά νόημα είναι ένα... ότι μια άκυρη στιγμή μπορείς να μείνεις και χωρίς κινητό και χωρίς τα δεδομένα σου....

 

lg ποιο πολύ ποντάρει στην ποσότητα (λόγο τιμής) πάρα στην ποιότητα) αν δεν αλλάξει αυτό τα αποτελέσματα τα βλέπουμε

καλά το οτι θεωρεί το Image rentention φυσιολογικό πράγμα και δεν αλλάζει οθόνες (καθώς είναι άπειρες που το παρουσιάζουν) άλλο ενα τεραστειο fail

 

ετσι όχι δεν είναι αστειο πλέον... είναι να το βλέπεις και να κλαις

 

Είχα και έχω τα 4 από τα 5 κινητά που αναφέρεις, εκτός του 5Χ. Δεν αντιμετώπισα ΠΟΤΕ ούτε ΕΝΑ πρόβλημα. Γνωστοί μου επίσης. 

 

Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν προβλήματα, αλλά δεν είναι στον βαθμό που τα παρουσιάζετε εδώ μέσα.

 

Κάτι αντίστοιχο με την MIUI που "είναι με διαφορά η καλύτερη android rom" και είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει εγώ και 2 φίλοι ακόμα. 

 

Υ.Γ. το θέμα με το image retention και την συμπεριφορά της LG είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα  G3 , G4 & G5 δέν ήταν όμορφα σχεδιαστικά & επομένως

ΔΕΝ υπήρχε λόγος να τα αγοράσει κανείς ( έχοντας & τα θέματα με τα bootloop ).  Όμως το LG V10 είναι πραγματική

κινητάρα & κρατώντας το νοιώθεις το βάρος του , πως είναι πραγματικό εργαλείο. Αξίζει να το αγοράσει κανείς για πολλούς λόγους. Δεν θυμίζει σε τίποτα τα ψεύτικα κινητά των μερικών γραμμαρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα η εγγύηση ισχύει μόνο για το ανταλλακτικό που αντικαταστάθηκε.Κάτι το οποίο έχω διαβάσει οτι εφαρμόζει η Samsung και δεν το διευκρινίζουν στον αγοραστή.

Ετσι ειναι ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ σοβαρομιλας δλδ; Έχω το 7 plus, νομίζω χειρότερος χρήστης από μένα δεν υπάρχει. Το φορτιζω 10 λεπτά πριν βγω από το σπίτι και έχω πάντα 20-50% μπαταρια. Βγάζω κανονικα την ημέρα και φυσικά κάνω χρήση του κινητού, όχι κατάχρηση όμως.

 

Δεν ξέρω αν εχεις καταλαβει οτι αυτοαναιρεισαι. 

Το "Νομίζω ότι χειρότερος χρήστης από μένα δν υπάρχει" με το "τη βγάζω όλη μέρα με 20-50% μπαταρια επειδη κάνω χρήση,  όχι καταχρηση ομως" είναι εντελώς αντιθετα μεταξύ τους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...