Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με κλειδαριες & παραθυρα


dimitrisrs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω συναντήσει ακόμη αυτοκίνητο που να μην έχει τρόπο να ανοίγει σε περίπτωση βλάβης. Ρώτα σε άλλη αντιπροσωπεία, πιο σοβαρή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, tommy’s είπε

Αν κ δεν ανοιγει καθολου το αυτοκινητο...μπηκα απο κατω κ ειδα οτι εχει μπαταρια...στο χειριστηριο αλλαξα μπαταρια αλλα τπτ..μιλησα με την αντιπροσωπεια κ μ ειπαν οτι μαλλον δεν μπορουν να κανουν τπτ αυτοι..κ οτι μονο λαμαρινας λεει μπορει να κανει δουλεια..απιστευτα πραγματα..

Τι εννοείς "μπήκα από κάτω και είδα ότι έχει μπαταρία " ; και τι ακριβώς είδες από την μπαταρία; ότι είναι στην θέση της ή ότι έχει την σωστή τάση; εμένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο να μην γυρνάει μηχανικά καμία κλειδαριά, άλλωστε οι κλειδαριές είναι για αυτή την περίπτωση που ξεμείνεις από ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δει golf mk6 με μαγκωμενες κλειδαριές να κόβει λαμαρίνας το φύλλο της πόρτας για να τις ξεκλειδώσει ...

Επεξ/σία από aGka8l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν ανοίγει ούτε χειροκίνητα με το κλειδί δυστυχώς κάπου έχει κολλήσει το μαγνητικό σύστημα που ανοίγει τις ασφάλειες.

Ρώτησε σε μία καλή αντιπροσωπεία.Το θεωρώ αδιανόητο να μην μπορούν να σου δώσουν μία σαφή απάντηση τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση.Δεν πρόκειται για βλάβη αλλά για κατασκευαστικό λάθος και  δεν επιτρέπεται να συμβαίνει σε ένα αυτοκίνητο 10 ετών και αν όντως δεν υπάρχει άλλη λύση κατά την δική μου άποψη  θα πρέπει να αναλάβουν το κόστος ανεξάρτητα αν είναι εκτός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ανοίγει ηλεκτρομαγνητικά  θα ανοίγει μηχανικά. Όπως γράφει και άλλος συμφορητης δεν γίνεται να μην ανοίγει ένα αυτοκίνητο μηχανικά με το κλειδί του! 

Αυτό που μπήκες από κάτω και είδες την μπαταρία ούτε εγώ το κατάλαβα! 

Τέλος πάντων αφού μπορείς να μπαίνεις από κάτω και να έχεις πρόσβαση στην μπαταρία, βγάλε τον έναν πόλο της μπαταρίας και δοκίμασε να ανοίξεις μηχανικά τις κλειδαριές σου. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανοίξουν! 

5 ώρες πριν, papoys1 είπε

 θα πρέπει να αναλάβουν το κόστος ανεξάρτητα αν είναι εκτός εγγύησης.

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, aGka8l είπε

Έχω δει golf mk6 με μαγκωμενες κλειδαριές να κόβει λαμαρίνας το φύλλο της πόρτας για να τις ξεκλειδώσει ...

Άμα είναι πενταπορτο και είναι σε μπροστινή πόρτα η κολλημένη κλειδαριά υπάρχει τρόπος! ;) Αλλά  και στις πισινές να είναι, ευτυχώς στα mk5-mk6 το φύλλο της πόρτας είναι πάνελ και αλλάζει σαν τα Smart. Μικρό σχετικά το κακό! 

Η πιο καλή επιλογή είναι να το δει κλειδαράς! Η αντιπροσωπεία δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να κάνει κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας έχω και γω θέμα με το κεντρικό κλείδωμα.

Μου έκανε από καιρό νούμερα, με την έννοια ότι μία δούλευε μία δεν δούλευε ο τηλεχειρισμός, μετά ανοίγοντας μηχανικά την πόρτα οδηγού δεν άνοιγαν οι υπόλοιπες ή αντίστοιχα δεν έκλειναν, επίσης δεν άνοιγε το φως καμπίνας ανοίγοντας την πόρτα ή δεν άνοιγε το κόκκινο-άσπρο φωτάκι της πόρτας. Με την κλειδαριά του πόρτ μπαγκάζ δεν άνοιγαν ποτέ οι μποστινές πόρτες (το έχω δύο χρόνια το όχημα).

Έχει κανείς  κανείς ιδέα τι μπορεί να παίζει. 

Πρόσφατα είχα θέμα με το καντραν και έφταιγαν οι κολλήσεις, να ισχύει κάτι αντίστοιχο και εδώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε Mercedes E250 CDI του 2011 που δεν μπορούσα επί δύο ημέρες το καλοκαίρι να το ανοίξω με τίποτα, ήρθε γερανός, το πήγε αντιπροσωπεία, και σε δύο ώρες από τη στιγμή που το πήγα, το είχαν ανοίξει και είχαν διορθώσει το πρόβλημα. Αγγλία αυτό, το αυτοκίνητο δεξιοτίμονο, αν έχει σημασία. Δεν πλήρωσα τίποτα, μου ζήτησαν και συγγνώμη για την ταλαιπωρία. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει μηχανικά κανένα αυτοκίνητο μαζικής παραγωγής. Δεν κατάλαβα τι είχε συμβεί, απλά ξέρω ότι λύθηκε σχεδόν άμεσα χωρίς ζημιά στο αυτοκίνητο. 

 

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αυτοκίνητο polo.  βάζω κλειδί να ανοίξουν οι πόρτες ...δεν ανοίγει καμιά κ κάνει ένας μηχανισμός βουητό πίσω στο πορτμπαγκάζ δεξιά για 20 δευτερόλεπτα..

Ανοίγει με κλειδί μόνο απτόν συνοδηγό αλλά δεν κλείνει.καμια ιδέα τι χάλασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτός ο μηχανισμός είναι η αντλία κεντρικού κλειδώματος..αφού βουηζει άρα δουλεύει έτσι?

Μηχανικά ανοίγει/κλείνει μόνο του συνοδηγού αλλά του οδηγού μόνο κλειδώνει..δεν ανοίγει. Άρα κάτι εκεί παίζει κάτι λογικά...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα peugeot 207 μοντέλο Νοέμβριος 2007 τρίθυρο. Έχει παρουσιάσει ένα πρόβλημα με την κλειδαριά. Με το κλειδί κλειδώνει μόνο η πόρτα του οδηγού. Το πορτ μπαγκάζ και η πόρτα του συνοδηγού δεν κλειδώνει. Ίσως μετά από λίγο κλειδώσει μόνο του, ίσως να μείνει και ώρες ξεκλείδωτο. Μέσα στην καμπίνα έχει ένα κουμπί που κλειδώνει όταν βρίσκεσαι μέσα στο αυτοκίνητο κανονικά όλες τις πόρτες. Άρα είναι θέμα κλειδαριάς. Μήπως έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vsm είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα peugeot 207 μοντέλο Νοέμβριος 2007 τρίθυρο. Έχει παρουσιάσει ένα πρόβλημα με την κλειδαριά. Με το κλειδί κλειδώνει μόνο η πόρτα του οδηγού. Το πορτ μπαγκάζ και η πόρτα του συνοδηγού δεν κλειδώνει. Ίσως μετά από λίγο κλειδώσει μόνο του, ίσως να μείνει και ώρες ξεκλείδωτο. Μέσα στην καμπίνα έχει ένα κουμπί που κλειδώνει όταν βρίσκεσαι μέσα στο αυτοκίνητο κανονικά όλες τις πόρτες. Άρα είναι θέμα κλειδαριάς. Μήπως έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? 

Η κλειδαριά δεν δίνει σήμα στο κεντρικό κλείδωμα.Θελεις ηλεκτρολόγο να το κοιτάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...