Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω άτομο για προετοιμασία IELTS


censOred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να δώσω για το IELTS τέλη Φλεβάρη.Ψάχνω άτομο να με προετοιμάσει για τα προφορικά και την έκθεση κυρίως.Βρίσκομαι Αλεξανδρούπολη αλλά τα μαθήματα μπορούν να γίνουν και μέσω Skype κυρίως απογευματινές ώρες.Πληρωμή μέσω paypal σκεφτομαι.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στειλει ενα Pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ielts academic level πρεπει να δωσεις ,δεν ειναι κατι δυσκολο ,αν και η σκοτζεζα μου βαλε ενα 7αρι λογω μη formal speaking μου πε λιγο ή πολυ οτι τα αγγλικα μου ειναι αμερικανικα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ielts academic level πρεπει να δωσεις ,δεν ειναι κατι δυσκολο ,αν και η σκοτζεζα μου βαλε ενα 7αρι λογω μη formal speaking μου πε λιγο ή πολυ οτι τα αγγλικα μου ειναι αμερικανικα :P

πρέπει να περάσω το 6.5. Πόσο διάβασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεταπτυχιακές σπουδές, ναι.

Κανουν στα φροντιστήρια μαθηματα για ielts. Παιζει να φυγω κι εγω για προπτυχιακό στη Σκωτία και δηλωσα το Cambridge proficiency που εχω. Βεβαια με μια συνομιλία που ειχα με την πρώην καθηγητρια αγγλικων μου, μου ειπε οτι ειναι εφικτο να κανω self study αλλα να μου κοιταει καποιος τις εκθεσεις, σε περίπτωση που χρειαστει να δώσω ielts.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανουν στα φροντιστήρια μαθηματα για ielts. Παιζει να φυγω κι εγω για προπτυχιακό στη Σκωτία και δηλωσα το Cambridge proficiency που εχω. Βεβαια με μια συνομιλία που ειχα με την πρώην καθηγητρια αγγλικων μου, μου ειπε οτι ειναι εφικτο να κανω self study αλλα να μου κοιταει καποιος τις εκθεσεις, σε περίπτωση που χρειαστει να δώσω ielts.

Δυστυχως δεν μπορω να κανω μαθηματα σε φροντιστηριο.Εχω και γω το Cambridge -Michigan αλλα εδω και καμια δεκαετια και ζηταν να χεις πιστοποιηση τα τελευταια 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να περάσω το 6.5. Πόσο διάβασες?

δεν διαβασα πανω απο 3 μερες ,για μενα επαιξε ρολο το οτι βλεπω ξενες ταινιες χωρις υποτιτλους και οτι εχω βαση γραμματικη και συντακτικο αγγλικα πηρα 7/10 συνολο

το τεστ ειναι βασικα η ικανοτητα να ακους και να αντιλαμβανεσαι τι λενε και μετεπειτα η συντακτικη.γραμματικη αλληλουχια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβασα πανω απο 3 μερες ,για μενα επαιξε ρολο το οτι βλεπω ξενες ταινιες χωρις υποτιτλους και οτι εχω βαση γραμματικη και συντακτικο αγγλικα πηρα 7/10 συνολο

το τεστ ειναι βασικα η ικανοτητα να ακους και να αντιλαμβανεσαι τι λενε και μετεπειτα η συντακτικη.γραμματικη αλληλουχια

Τα αποτελεσματα βγαίνουν αυθημερόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου βαλε ενα 7αρι λογω μη formal speaking μου πε λιγο ή πολυ οτι τα αγγλικα μου ειναι αμερικανικα :P

Αυτο το αιωνιο κομπλεξ που εχουν, οτι δεν μιλανε ολοι με την βρετανικη προφορα, αμφιβαλω αν θα το ξεπερασουν ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...