Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα γραφικών


vamos841

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, πήρα την Asus rx 460 2 ram την Παρασκευή την έβαλα και επαιξα κανονικά game, την επόμενη μέρα άνοιξα το PC μου έβγαλε πράσινη οθόνη και μετά μαύρη οθόνη ενώ δούλευε κανονικά το PC. Τον έκανα επανεκκίνηση πάλι μου έβγαζε μαύρη οθόνη. Ούτε καν στο bios δεν μπορω να μπω. Το πήγα από εκεί που αγόρασα την κάρτα και άνοιξε κανονικά το PC!!!! Ηρθα σπίτι άνοιξε για κανένα 10λεπτο και πάλι μαύρη οθόνη.!!! Τώρα έχω βάλει την παλιά κάρτα και παίζει κανονικά το PC.. Ρε παιδιά τι λέτε να έχει γίνει??? Τα νεύρα μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC μου

 

Οθόνη LG DM2352

 

Επεξεργαστής: amd fx8320 3,50

ψυκτρα Arctic Alpine 64 PLUS

 

ram: ddr3 1600 8 giga

 

κάρτα γραφικών : amd radeon hd 77000 series

 

μητρική: 970 pro3 P160

 

τροφοδοτικό: corsair cx600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της εχεις δωσει ρευμα της καρτας ? από ότι διαβαζω θελει ένα 6πινο. Από την στιγμη που δουλευει η παλια σου καρτα αποκλειουμε το θεμα χαλασμένης θυρας pci .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει θύρα για να πάρει ρεύμα. Θες να την βγάλω φώτο; να δεις;

Η παλιά κάρτα όντως ειχε θύρα για ρεύμα αυτήν δεν έχει. Και εμένα εντύπωση με έκανε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνει έξτρα τροφοδοσία η 460. Κατέβασε τα τελευταία drivers της νέας κάρτας έχοντας πάνω την παλιά. Κατέβασε αυτό http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html και ακολούθησε τα βήματα επιλέγοντας το νέα κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...