Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ασφάλειας αυτοκινήτου


InsertCoinToJoi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι μου...

 

Πολυ κοντινό μου πρόσωπο ασφαλιστής έχει ασφαλίσει το οχημα μου στην Ιντεραμέρικαν. Το πακέτο περιλαμβάνει κλοπη, θραυση κρυσταλλων, οδικη βοήθεια κτλ κτλ...

 

Με τις ιδιες ακριβώς καλύψεις προτείνει να μεταφερθούμε στην Ατλαντική Ένωση και με τα ιδια χρήματα.

 

 

Εσεις ποιες απο τις 2 θα επιλέγατε και γιατι?

Σας ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι δουλευει πλεον πιο πολυ την Ατλαντικη... προφανως εννοει οτι εχει μεγαλυτερο κερδος.

Το θεμα ειναι οτι δεν μου ειπε με το ζορι οποτε εχω ακομα δικαιωμα επιλογης και ας τον συμφερει καλυτερα αυτον η Ατλαντικη

Τι συμφερει εμενα σε ποιοτητα ειναι αυτο που με καιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τον ασφαλιστη του τον βολευει η ατλαντικη δε σημαινει οτι για σενα ειναι και η καλυτερη επιλογη.

Στα ιδια λεφτα-για ιδιες καλυψεις, θα προτιμουσα ιντεραμερικαν. Χωρις να σημαινει οτι ειναι και η σωστη επιλογη.

 

Κατ'εμε παρε προσφορες και απο αλλους ασφαλιστες πριν να μεταφερθεις σε αλλη ασφαλιστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να αλλαξω ασφαλιστη γιατι ειμαι υποχρεωμενος για πολλους και διαφορους λογους οποτε αναγκαστικα θα παιξω αναμεσα σε αυτες τις 2

 

για αυτο τον λογο το ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό φαινόμενο, αν και όχι υγιές, η παροχή Bonus σε περίπτωση μεταφοράς χαρτοφυλακίου απο Εταιρεία σε Εταιρεία.

Αμφότερες θεωρούνται καλές, αλλά δεν επιλέγουμε Ασφαλιστική με γνώμονα την όποια μας δέσμευση στον Ασφαλιστή.

Όταν προκύψει "στραβή" με την Εταιρεία θα έχεις να κάνεις.

Ασε λοιπόν τις όποιες ηθικές δεσμεύσεις, πάρε προσφορές και αποφάσισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δεν θελω να αλλαξω ασφαλιστη γιατι ειμαι υποχρεωμενος για πολλους και διαφορους λογους οποτε αναγκαστικα θα παιξω αναμεσα σε αυτες τις 2

 

για αυτο τον λογο το ψαχνω

Interamerican,ειχαμε την anytime και ηταν μια χαρα.Την ειχε κανει ο πατερας μου για το αμαξι της μανας μου ετησια και εμεινε ικανοποιημενη.Απλα οταν εμεινε το καλοκαιρι και δεν ειχε οδικη,ταλαιπωρηθηκαμε γενικως κατι που θα επρεπε να το βαλεις απαραιτητα στο αμαξι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εμεινε ικανοποιημενη απο την anytime προφανως δεν υπηρξε περιπτωση να χρειαστει καποιου ειδους αποζημιωση-εξυπηρετηση.

 

Η anytime ειναι ο ορισμος του οτι πληρωσεις παιρνεις. Και δεν εχει και πολλη -ισως και καμια- σχεση με τις ασφαλειες της ιντεραμερικαν ως ιντεραμερικαν.

 

Απο και και περα, δεν ειναι κακη επιλογη για τα λεφτα της, φτανει να ξερεις τι πρεπει να περιμενεις σε περιπτωση που τους χρειαστεις σε κατι περισσοτερο περαν της οδικης βοηθειας (στην οποια ειναι αρκετα καλοι).

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η anytime και η interamerican γενικά. Ποτέ δεν είχα προβλήματα με ατυχήματα κλπ ούτε εγώ ούτε κανένας γνωστός. Για τον ts δε βρίσκω νόημα να πάει σε υποδεέστερη εταιρεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολλά χρόνια στην Anytime σχεδόν απ όταν πρωτοξεκίνησε και όχι μόνο με ένα αυτοκίνητο έχω γενικά θετικές εντυπώσεις πλέον καθώς από υπηρεσίες ήταν καλές πέραν του support όπου μέχρι πριν από χρόνια για να λυθεί θέμα έπρεπε να κατηφορίσω την Συγγρού. 

Αν θυμάμαι καλά ήταν πίσω από το Ωνάσειο δίπλα σε ένα πασίγνωστο ..χοτέλι  :-D

Πλέον υπάρχουν και άλλες λύσεις 

Αυτό το Link.png Site: http://insurancemarket.gr">Insurance βγάζει καλές επιλογές.

Επίσης και η Link.png Site: hellasdirect έχει ενδιαφέρον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...