Προς το περιεχόμενο

Modobag, η βαλίτσα όχημα κυκλοφορεί τον Μάιο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά το βρίσκω τελείως άχρηστο. Αντιθέτως θα ήταν πολύ χρήσιμη μια βαλίτσα η οποία θα σε ακολουθούσε αυτόματα συνδεδεμένη π.χ. με το κινητό σου. Αντί να κουβαλάς την βαλίτσα να σε ακολουθεί αυτή όπου πάς ή να πηγαίνει πλάι σου. Και όχι μόνο για ταξίδια αλλά και για τα ψώνια κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ χρήσιμο. Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να καθίσω να το υλοποιήσω αλλά ακόμα δεν έχω βρει τρόπο να κάνω μια τέτοια συσκευή να ανεβαίνει εύκολα  και γρήγορα τις σκάλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το βρίσκω τελείως άχρηστο. Αντιθέτως θα ήταν πολύ χρήσιμη μια βαλίτσα η οποία θα σε ακολουθούσε αυτόματα συνδεδεμένη π.χ. με το κινητό σου. Αντί να κουβαλάς την βαλίτσα να σε ακολουθεί αυτή όπου πάς ή να πηγαίνει πλάι σου. Και όχι μόνο για ταξίδια αλλά και για τα ψώνια κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ χρήσιμο. Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να καθίσω να το υλοποιήσω αλλά ακόμα δεν έχω βρει τρόπο να κάνω μια τέτοια συσκευή να ανεβαίνει εύκολα  και γρήγορα τις σκάλες.

ωραία ιδέα! Μέχρι δλδ να ξεφορτίσει το bt ή να χάσει τη σύνδεση και να μείνει η βαλίτσα πίσω.. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το βρίσκω τελείως άχρηστο. Αντιθέτως θα ήταν πολύ χρήσιμη μια βαλίτσα η οποία θα σε ακολουθούσε αυτόματα συνδεδεμένη π.χ. με το κινητό σου. Αντί να κουβαλάς την βαλίτσα να σε ακολουθεί αυτή όπου πάς ή να πηγαίνει πλάι σου. Και όχι μόνο για ταξίδια αλλά και για τα ψώνια κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ χρήσιμο. Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να καθίσω να το υλοποιήσω αλλά ακόμα δεν έχω βρει τρόπο να κάνω μια τέτοια συσκευή να ανεβαίνει εύκολα  και γρήγορα τις σκάλες.

Σε προλάβανε https://www.youtube.com/watch?v=_8_0iQRAtlM

 

Αραγε το modobag πάιρνει πείραγμα να πηγαίνει πιο γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προλάβανε https://www.youtube.com/watch?v=_8_0iQRAtlM

 

Αραγε το modobag πάιρνει πείραγμα να πηγαίνει πιο γρήγορα;

 

Όχι. Η βαλίτσα του video δεν ανεβαίνει σκάλες και αν δεν ανεβαίνει σκάλες είναι ουσιαστικά άχρηστη. Κάθε φορά που θα πρέπει να ανεβοκατέβεις ένα πεζοδρόμιο ή ένα οποιοδήποτε σκαλοπατάκι θα πρέπει να γυρίζεις και να το κάνεις με το χέρι. Αυτό αφαιρεί ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της λειτουργικότητας. Έχω δει και άλλες τέτοιες προσπάθειες όλες κολλάνε σε αυτό το σημείο. Για αυτό και δεν έχει προχωρήσει τίποτε εμπορικά μέχρι τώρα. Κάποιες υλοποιήσεις που το κάνουν είναι τόσο αργές που είναι ουσιαστικά άχρηστες. Όποιος πετύχει να το κάνει σωστά πρώτος θα βγάλει πολλά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το πράγμα κάνει μόνο για αεροδρόμια. Αξία θα ειχε κάτι που μποροεί να πάει 3-4 χλμ σε πεζοδρόμια. Με τέτοιες ρόδες μόνο για λείες δαπεδοστρώσεις είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω η ντροπή της ανθρωπότητας. Μας έχουν και για πολύ βόδια μάλλον...

 

Εγώ θα ένιωθα ρεζίλι ολόκληρος μαντράχαλος να κάθομαι πάνω σε μια βαλίτσα και να με κουβαλάει, η ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστο το λέτε, οι τύποι μάζεψαν 475.000 πάντως κι ακόμα είναι στην αρχή, κι ο άλλος κάθεται σπίτι του και δεν μπορεί να μαζέψει ούτε 100 ευρώ με τις ιδέες του, ποιος είναι ο πιο άχρηστος στις περισσότερες των περιπτώσεων really???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστο το λέτε, οι τύποι μάζεψαν 475.000 πάντως κι ακόμα είναι στην αρχή, κι ο άλλος κάθεται σπίτι του και δεν μπορεί να μαζέψει ούτε 100 ευρώ με τις ιδέες του, ποιος είναι ο πιο άχρηστος στις περισσότερες των περιπτώσεων really???

 

Αν ο σκοπός τους ήταν απλά να μαζέψουν λεφτά τότε ναι, έχουν πετύχει το σκοπό τους. Αυτό όμως δεν κάνει χρήσιμη την εφεύρεσή τους. Παραμένει γελοία και με πολύ μικρή χρηστικότητα.

Αυτό που λέω εγώ αν υλοποιηθεί σωστά και λεφτά θα φέρει και θα λύσει ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα κατά τα ταξίδια και τις μετακινήσεις με αποσκευές. Μην συγχέεις τα πράγματα. Υπάρχουν ένα σωρό κομπίνες που μπορείς να κάνεις σε πληροφορώ πολύ εύκολα για να μαζέψεις λεφτά. Αυτό σε κάνει έξυπνο και επιτυχημένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο σκοπός τους ήταν απλά να μαζέψουν λεφτά τότε ναι, έχουν πετύχει το σκοπό τους. Αυτό όμως δεν κάνει χρήσιμη την εφεύρεσή τους. Παραμένει γελοία και με πολύ μικρή χρηστικότητα.

Αυτό που λέω εγώ αν υλοποιηθεί σωστά και λεφτά θα φέρει και θα λύσει ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα κατά τα ταξίδια και τις μετακινήσεις με αποσκευές. Μην συγχέεις τα πράγματα. Υπάρχουν ένα σωρό κομπίνες που μπορείς να κάνεις σε πληροφορώ πολύ εύκολα για να μαζέψεις λεφτά. Αυτό σε κάνει έξυπνο και επιτυχημένο;

 

 

Έξυπνο σε κάνει σίγουρα, το πετυχημένο θα δείξει στην πορεία, αν είσαι έξυπνος θα βρεις και κάτι άλλο.Ποιος από τους δύο μας συγχέει τα πράγματα; που την είδες την κομπίνα ακριβώς; Φυσικά και το ποσό που θα μαζέψεις στην αρχή είναι σκοπός αν δεν έχεις το κεφάλαιο και ενδεικτικό ταυτόχρονα αν ενδιαφέρει τον κόσμο το προϊόν σου. Αν μπορείς τόσο εύκολα να μαζέψεις 475.000 ακόμα και με κομπίνα που δεν έχει σχέση με το θέμα, Μόνο χαζός δεν είσαι.Επίσης ξαναλέω το ότι κατάφεραν να μαζέψουν αυτό το ποσό δείχνει ότι δεν είναι και τόσο άχρηστο για πάρα πολύ κόσμο, αν αναλογιστείς κιόλας ότι σε αυτές τις start up προσπάθειες οι πρώτοι προπαραγγέλνουν σε πολύ μικρότερο κόστος από το τελικό που θα έχει Όταν βγει στην αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...