Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα κουδουνισματος στο σταθερό τηλέφωνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα. ... Έχω HOL double play.. Δεν έχω πρόβλημα στο ίντερνετ ούτε στις κλήσεις. Έχω στο κουδουνισμα του τηλεφώνου. Όσο κουλό κι αν ακούγεται.. Όλα ξεκίνησαν από τις 16 Δεκέμβρη. Υπήρχε μια διακοπή στο δίκτυο 1 η2 2 ωρών περίπου. Πήγα στο κατάστημα κ με ενημέρωσαν ότι υπήρχε μία αναβάθμιση στο σύστημα. Όλα καλά ως εδώ μετά επανήλθε ίντερνετ κ τηλέφωνο. Μέχρι το βράδυ όμως παρατηρήσαμε πως δεν κουδουνιζει το τηλέφωνο. Ε στην αρχή λέω οκ θα χάλασε το τηλέφωνο. Πως με κόβει την επόμενη μέρα πριν πάω να αγοράσω συσκευή δοκιμάζω μια παλιά . Κι αυτή το ίδιο. Πάω σε κατάστημα Vodafone δοκιμάζω την συσκευή κουδουνιζει κανονικά. Ακόμα κ οι υπάλληλοι χαζεψαν. Τεσπα Δευτέρα παίρνω τηλέφωνο στο τεχνικό τμήμα λέω το πρόβλημα κάνουν κάποιες διαδικασίες κ μετά από κάνα 2 μέρες μ στέλνουν τεχνικό σπίτι για μετρήσεις. Βλέπει ότι υπήρχε κάποια χαμηλή τάση π ερχόταν στη γραμμή. Γίνονται κάποιες ενέργειες πάλι (δεν ξέρω τι κάνανε ακριβώς) κ σχεδόν μέρα παρά μέρα είχα τηλεφωνική επικοινωνία με συγκεκριμένο τεχνικό γ την εξέλιξη του θέματος. Μετά από πολλές συνομιλίες χωρίς να βγάλουμε άκρη τι γίνεται ξαφνικά το θέμα πάγωσε κ δεν βρίσκω τον τεχνικό κ δεν με ενημέρωσε κανείς τι συμβαίνει εδώ και μια βδομάδα με άπειρα τηλέφωνα π έκανα. Πλέον έχω αγανακτήσει. Τι να κάνω να φύγω από την εταιρεία? ( στην hol είμαι από τον Δεκέμβριο τ 15 . Προηγούμενη εταιρεία wind χωρίς κανένα πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά έχεις δικαίωμα να σπάσεις το συμβόλαιο. Έχει πρόβλημα στην AC τάση του τηλεφώνου λογικά, συνεπώς ή το σπίτι σου έχει θέμα (χλωμό) ή το δίκτυό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σου καναν καμία αναβάθμιση και πλέον πρέπει να συνδεσεις το τηλεφωνο στο μοντεμ.Επίσης αμα πιανουν τα χερια σου τσεκαρε τα πριζακια μην εχει απο τον καιρο σκουριασει κανα καλωδιο ή κατι και η ολη φαση ηταν απλα τυχαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξερχόμενες κλήσεις μπορείς να κάνεις;

Το τηλέφωνο δεν κουδουνίζει απ'όποια εταιρεία κι αν καλέσεις;

Δοκίμασε να καλέσεις το σταθερό σου από wind, vodafone, ote κλπ και δες αν κουδουνίζει.

Σε παρόμοιο πρόβλημα με forthnet υπήρχε πρόβλημα στην δρομολόγηση των κλήσεων.

Το τηλέφωνό μου δεν κουδούνιζε όταν με καλούσαν από wind, αλλά κουδούνιζε κανονικά όταν με καλούσαν από vodafone.

Τη λύση την έδωσε ένας έμπειρος τεχνικός που του είχε τύχει ίδια βλάβη άλλη μια φορά στο παρελθόν.

Ρώτησε μήπως είναι κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά έχεις δικαίωμα να σπάσεις το συμβόλαιο. Έχει πρόβλημα στην AC τάση του τηλεφώνου λογικά, συνεπώς ή το σπίτι σου έχει θέμα (χλωμό) ή το δίκτυό τους.

Πραγματικα δεν ξερω τι συμβαινει.... Κι εγω δυσκολα πιστευω πως φταιει η γραμμη του σπιτιου λογω το οτι ολα ξεκινησαν με την αναβαθμιση του συστηματος!!

 

Μήπως σου καναν καμία αναβάθμιση και πλέον πρέπει να συνδεσεις το τηλεφωνο στο μοντεμ.Επίσης αμα πιανουν τα χερια σου τσεκαρε τα πριζακια μην εχει απο τον καιρο σκουριασει κανα καλωδιο ή κατι και η ολη φαση ηταν απλα τυχαια

 

Τι εννοεις οτι πρεπει να συνδεσω το τηλεφωνο στο μοντεμ... Μου ειναι λιγο κινεζικο αυτο :P Τα τσεκαρα ολα... Αλλα ειναι καινουργια δεν ειναι παλιες οι γραμμες....Δοκιμασα κι αλλα μπροζακια κ παλι το ιδιο :/

Εξερχόμενες κλήσεις μπορείς να κάνεις;

Το τηλέφωνο δεν κουδουνίζει απ'όποια εταιρεία κι αν καλέσεις;

Δοκίμασε να καλέσεις το σταθερό σου από wind, vodafone, ote κλπ και δες αν κουδουνίζει.

Σε παρόμοιο πρόβλημα με forthnet υπήρχε πρόβλημα στην δρομολόγηση των κλήσεων.

Το τηλέφωνό μου δεν κουδούνιζε όταν με καλούσαν από wind, αλλά κουδούνιζε κανονικά όταν με καλούσαν από vodafone.

Τη λύση την έδωσε ένας έμπειρος τεχνικός που του είχε τύχει ίδια βλάβη άλλη μια φορά στο παρελθόν.

Ρώτησε μήπως είναι κάτι τέτοιο...

Ολα κανονικα. Και οι εξερχομενες κλησεις και οι εισερχομενες οπως και το ιντερνετ λειτουργει κανονικα.... Σε ολες τι εταιριες δεν λειτουργει το κουδουνισμα.. απ ολα τα σταθερα & κινητα δεν κουδουνιζει. Μακαρι φιλε μου να τυχαινα κι εγω σε κανεναν καλο τεχνικο γιατι μονο παπατζιλικια ακουω αυτο τον μηνα...  Σημερα θα παρω ξανα τηλεφωνο κι αν δεν μου δωσουν καποια ικανοποιητικη απαντηση αυριο θα κοιταξω να φυγω απο την εταιρεια τους. Δεν γινεται ενας κολοσσος οπως την VODAFONE α μην μπορει να λυσει ενα τετοιο προβλημα και για τετοιο μεγαλο διαστημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...