Προς το περιεχόμενο

Gaming PC με 350€


Toxic Bros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι το παιδί μου είπε με αντικαταβολή και του λέω οκ αλλα ρώτησα και πριν αν μπορώ να ρωτήσω τον κούριερ να περιμένει 5 λεπτά να το δοκιμάσω να δω αν δουλεύει καλά αν και ο αδερφός μ μ λέει ότι για να το ελέγξω πλήρως θέλει περίπου μια ώρα . Γίνετε αυτο ;; πριν μ είπαν όχι

Δεν γίνεται αυτό που λες με τον έλεγχο όχι.

 

Καλύτερα να βάλεις τους γονείς σου να συνεννοηθούν ή κάποιον μεγαλύτερο.

 

Ο πωλητής έχει αξιολογήσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι γονείς σου μπορούν να μιλήσουν στο τηλέφωνο μαζί του και σαν μεγαλύτεροι να καταλάβουν (ίσως) κάτι περισσότερο για το ποιόν του πωλητή.

Παραπάνω από ώρα θες για να δείς ότι όλα είναι οκ, 5 λεπτά δεν αρκούν.

 

Τώρα αφού σου δίνει και την απόδειξη αγοράς μαζί τα πράματα δεν έχεις φόβο αλλά αν σε αγχώνει τόσο πολύ τότε καλύτερα ξέχνα το και κοίτα για κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας ένα παλικάρι από την σελίδα πουλάει έναν gaming Η/Υ και θα ήθελα την βοήθεια σας να μου πείτε αν θα κάνω καλή επιλογή να τον αγοράσω στα 350€ όπου και τον πουλάει !

 

Τα specs:

 

- Μητρική : MSI H110M Pro-VH socket 1151

- RAM : 8GB DDR4 2133Mhz HyperX Fury

- CPU : Intel core i3-6100

- SSD : Corsair Force Series LS B 60GB

- Σκληρός Δίσκος : Toshiba DT01ABA 500GB

- Τροφοδοτικό : XFX TS Series 550W

- Ψυκτρα : CoolerMaster Hyper 212 Evo

- Οθόνη : LG 22M38A-B 22"

- Κουτί : Midi Tower

- Πληκτρολόγιο - ποντίκι : CoolerMaster Octane

 

 

Όλα αυτά το παλικάρι τα πουλάει 350€ πιστεύετε είναι καλό σύστημα για Gaming ;; ( θα βάλω μια GTX 1050 Ti )

ολα καλα με το συστημα π ανεφερες αλλα τα 60gb ssd ειναι πολυ λιγα παρε εναν 120-240 gb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ πως θα συναινοηθουν οι γονείς μου ;; και δεύτερον όχι νμζ

Αν δεν έχει καθόλου αξιολογήσεις ο φίλος είναι πιο επικίνδυνα τα πράγματα για εξ αποστάσεως συναλλαγή.

Σκέψου ότι μπορεί να σου στείλει ένα κουτί με πέτρες και να το πληρώσεις 350€.

Γι αυτό πρότεινα να μιλήσει κάποιος μεγαλύτερος λόγω του ότι θα μπορούσε ίσως να καταλάβει πιο εύκολα αν πρόκειται για απατεώνα.

 

Δυστυχώς έχουν γίνει, και γίνονται συνέχεια απάτες σε εξ αποστάσεως συναλλαγές, και το μόνο που μπορούμε να προτείνουμε συνεχώς είναι να συνεργάζεστε με άτομα με πολλές θετικές αξιολογήσεις όταν πρόκειται για συναλλαγή που δεν είναι χέρι με χέρι.

 

Η τιμή είναι καλή. Τι προτιμάς όμως, να πας μία ώρα να τα δεις και να γυρίσεις άλλη μια ώρα, ή να υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χάσεις 350€?

Μπορείς να μπεις στο προφίλ του, στην καρτέλα "Αγγελίες" που βρίσκεται στα αριστερά, και να δεις αν έχει αξιολογήσεις ή όχι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν βέβαια και τα "περίεργα". Μέλος που σαν αγοραστής αυτός και εγώ πωλητής πήγε να με εξαπατήσει. Μάλιστα με εκβίαζε κατ επανάληψη. Αυτό το άτομο έχει τώρα 15 θετικές αξιολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μόνο 2

Από το να έκανε εγγραφή προχθές, και να μην έχει καμία αξιολόγηση είναι σίγουρα καλύτερο.

 

Από κει και πέρα, είναι δικό σου θέμα για το πώς θα κινηθείς, αφού έχεις ενημερωθεί για τους πιθανούς κινδύνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του και καλα να σου δωσει διευθηνση να πας απο εκει να το δεις και οτι θα σε φερουν οι γονεις σου να δεις πως θα αντιδρασει.

Επειτα, αν δεχτει και σου δωσει διευθηνση, μετα πες του πως καλυτερα να στο στειλει και αν παει κατι στραβα θα εχεις την διευθυνση του..  ;)

Καλο ειναι να εχεις και το σταθερο του τηλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν βέβαια και τα "περίεργα". Μέλος που σαν αγοραστής αυτός και εγώ πωλητής πήγε να με εξαπατήσει. Μάλιστα με εκβίαζε κατ επανάληψη. Αυτό το άτομο έχει τώρα 15 θετικές αξιολογήσεις.

 

Για πες μας με λιγα λογια το story σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας με λιγα λογια το story σου

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα. Και καλά ότι το προϊόν ήταν κάπου σπασμένο. Και μου λεει να του βάλω 30 ευρώ σε λογαριασμό για να παραγγείλει το ανταλακτικό. Μου έστελνε μηνύματα ότι και καλά ήταν ο δικηγόρος του και με έπαιρνε τηλ. στις 7 το πρωί το κ@λ@παιδο.

Αλλά αντί για 30 πήρε τα τρία μου (σόρρυ για τον χαρακτηρισμό).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει για τον χαρακτηρισμό και επίσης δεν μ απαντάει στο μήνυμα που μ είπατε να γράψω

όποτε κάποιο λάκκο εχει η φάβα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...