Προς το περιεχόμενο

To μοναδικό διαμέρισμα της πολυκατοικίας χωρίς νερό -αιτία;


Zugzwang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα,δεν ειναι κατι απλο (ουτε και και δυσκολο,αλλά αν δεν ξερεις καλυτερα να μην ασχολιθεις,γιατι μπορει να γινει και ζημια).

Απο εργαλεια,τσιμπιδα,κλειδι για τον γενικο του ρολογιου,πενσα, κατσαβιδια,λαστιχακι για τον γενικο,μιας και ειναι ευκαιρια να το αλλαξει.

Παντως,καλυτερα να ερθει υδραυλικος.

Η ΕΥΔΑΠ.ασχολειται εως και το ρολοι.Απο εκει και μεσα,ειναι δουλεια του ιδιοκτητη.

Ναι και αυτο μπορει να συμβαινει.

Αν και δεν είναι η δουλειά του, γενικά ξέρει απ' αυτά και έχει βοηθήσει αρκετούς αυτές τις μέρες. Η ΕΥΑΘ έχει μεγάλη αναμονή. Το 'χω αφήσει μέχρι 20-30 λεπτά και μετά το κλείνω, γιατί μιλάω με άλλους στο τηλέφωνο για το θέμα. Θα ξαναδοκιμάσω αργότερα και θα το αφήσω μέχρι να το σηκώσουν.

 

Αυτό με τη βάνα και τον διακόπτη δεν το κατάλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεβιδωσει τον γενικο διακοπτη του σπιτιου (τον μηχανισμο του,μόνο),αφου πρωτα εχει κλεισει τον γενικο διακοπτη του ρολογιου.

Μετα θα ανοιξει πολυ λιγο τον διακοτη του ρολογιου (εσυ κατσε εκει που ειναι ο διακοπτης του σπιτιου) και θα δεις αν θα σου πεταξει νερο.Αν δεν πεταξει νερο τοτε υπαρχει βουλωμα στο κοματι αυτο,δηλαδη μεταξυ ρολογιου και γενικου διακοπτη(παντα υπαρχει και η πιθανοτητα να εχει βουλωμα στο ρολοι,απο παγο ή σκουπιδια-λαπη-χωματακια,αλλά ας το αφησουμε αυτο για την ωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεβιδωσει τον γενικο διακοπτη του σπιτιου (τον μηχανισμο του,μόνο),αφου πρωτα εχει κλεισει τον γενικο διακοπτη του ρολογιου.

Μετα θα ανοιξει πολυ λιγο τον διακοτη του ρολογιου (εσυ κατσε εκει που ειναι ο διακοπτης του σπιτιου) και θα δεις αν θα σου πεταξει νερο.Αν δεν πεταξει νερο τοτε υπαρχει βουλωμα στο κοματι αυτο,δηλαδη μεταξυ ρολογιου και γενικου διακοπτη(παντα υπαρχει και η πιθανοτητα να εχει βουλωμα στο ρολοι,απο παγο ή σκουπιδια-λαπη-χωματακια,αλλά ας το αφησουμε αυτο για την ωρα).

Θα του τα πω και ελπίζω να βγει άκρη. Σ' ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν βουλωμένος ο σωλήνας από κάτι πετραδάκια. Επιτέλους έχω νερό!!! 

Ευχαριστώ όσους απάντησαν :)

Τι έκανες για να λυθεί? Τον ανοίξατε και τον καθαρίσατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκανες για να λυθεί? Τον ανοίξατε και τον καθαρίσατε?

Αυτό ακριβώς. 5' υπόθεση! Ήταν αυτό που έγραψε ο dimpa16 για τα "σκουπιδάκια" απ' το δίκτυο (μου είπαν ότι συμβαίνει κάποιες φορές όταν για ένα διάστημα κόβεται το νερό σε πολλές περιοχές και ότι εγώ ήμουν η "τυχερή" της πολυκατοικίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...