Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση SIM καρτας 5 ευρω?????? Για πιο λογο


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάω στο Γερμανό και στην κοσμοτε να μου αλλάξουν sim γιατί αυτή την έχω καμιά 10αρια χρόνια και με την πρώτη αγορά smartphone την έκοψα σε micro sim. Τώρα αγόρασα καινούργιο τηλ. που κουμπώνει nano sim... Όλο μου λένε δεν έχουμε να σου δώσουμε έχουν έλλειψη αυτό τον καιρό... τους λέω κόψτε την μου έστω δεν έχουμε το μηχάνημα λένε... Έχω πάει σε 4 καταστήματα και παντού τα ίδια.... Θα την κόψω μόνος μου αν φάω και αύριο τάπα αλλά τι φάση θα με αφήσουν χωρίς κινητό οι τύποι αν την χαλάσω (το πιο πιθανό....)?? Λεφτά πάντως δεν θέλουν που ρώτησα...

Επεξ/σία από Lside
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψαξε να βρεις καταστημα με αξεσουαρ κινητων που εχει κοφτη καρτων.Χρεωνουν βεβαια καπου 3 ευρω  και ισως ετσι συμφερει να παρεις νεα αν βρεις

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Diskimpex είπε

Ψαξε να βρεις καταστημα με αξεσουαρ κινητων που εχει κοφτη καρτων.Χρεωνουν βεβαια καπου 3 ευρω  και ισως ετσι συμφερει να παρεις νεα αν βρεις

Τότε που έψαχνα να κόψω την sim που έχω τώρα (πριν 4-5 χρόνια) μου είχαν πει στο public ότι οι παλιές sim πρέπει να αντικατασταθούν με νέες αλλιώς δεν πιάνεις την ταχύτητα του 4G. Η αλήθεια είναι ότι δεν τον πίστεψα τον υπάλληλο τότε αλλά μήπως έχει ακούσει κανείς κάτι τέτοιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει αυτό που σου είπε. Εγώ που είχα παλιά wind, μου έκαναν την αντικατάσταση σε 4g δωρεάν (για μια φορά μόνο).

Επίσης μετά χρειαζόταν ενεργοποίηση του 4g, νομίζω με την αποστολή κάποιου sms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Lside said:

Τότε που έψαχνα να κόψω την sim που έχω τώρα (πριν 4-5 χρόνια) μου είχαν πει στο public ότι οι παλιές sim πρέπει να αντικατασταθούν με νέες αλλιώς δεν πιάνεις την ταχύτητα του 4G. Η αλήθεια είναι ότι δεν τον πίστεψα τον υπάλληλο τότε αλλά μήπως έχει ακούσει κανείς κάτι τέτοιο? 

ισχυει και αλλαξα sim για αυτο το λογο.μου την αλλαξαν δωρεαν στην q που ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόψε την σιγά σιγά με ένα ψαλίδι ή κοπιδι. Και να έχεις συνεχώς δίπλα σου τη θήκη της για να την κόψεις όσο πρέπει. Το έχω κάνει καμία 10αρια φορές και δεν απέτυχα. Τι είμαστε να δίνουμε κάθε τόσο 5ευρα στους μαλακές;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Diskimpex είπε

Ψαξε να βρεις καταστημα με αξεσουαρ κινητων που εχει κοφτη καρτων.Χρεωνουν βεβαια καπου 3 ευρω  και ισως ετσι συμφερει να παρεις νεα αν βρεις

Τι 3€ εγω τσαμπα τις κοβω στο μαγαζι... Απλα καποιες πολυ παλιες δεν γινεται να κοπουν σε nanosim γιατι το μεταλλο ειναι πιο μεγαλο σε μεγεθος απο την καρτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Lside είπε

Πάω στο Γερμανό και στην κοσμοτε να μου αλλάξουν sim γιατί αυτή την έχω καμιά 10αρια χρόνια και με την πρώτη αγορά smartphone την έκοψα σε micro sim. Τώρα αγόρασα καινούργιο τηλ. που κουμπώνει nano sim... Όλο μου λένε δεν έχουμε να σου δώσουμε έχουν έλλειψη αυτό τον καιρό... τους λέω κόψτε την μου έστω δεν έχουμε το μηχάνημα λένε... Έχω πάει σε 4 καταστήματα και παντού τα ίδια.... Θα την κόψω μόνος μου αν φάω και αύριο τάπα αλλά τι φάση θα με αφήσουν χωρίς κινητό οι τύποι αν την χαλάσω (το πιο πιθανό....)?? Λεφτά πάντως δεν θέλουν που ρώτησα...

Μολισ Ρώτησα και έχει.,,. Χαχαχα

Φίλε περίεργο μου φαίνεται πήγαινε πες μου έκλεψαν το τηλ και θέλω καινούργια κάρτα sim... δεν θα σου βγάλουν! Και αν δεν σου δώσουν nano πες θέλω να αγοράσω συσκευή που να πέρνει nano.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, k_w_t είπε

Τι 3€ εγω τσαμπα τις κοβω στο μαγαζι... Απλα καποιες πολυ παλιες δεν γινεται να κοπουν σε nanosim γιατι το μεταλλο ειναι πιο μεγαλο σε μεγεθος απο την καρτα....

Αν εχεις μαγαζι εισαι καλος .Αλλοι χρεωνουν με το καλημερα

16 ώρες πριν, Lside είπε

Τότε που έψαχνα να κόψω την sim που έχω τώρα (πριν 4-5 χρόνια) μου είχαν πει στο public ότι οι παλιές sim πρέπει να αντικατασταθούν με νέες αλλιώς δεν πιάνεις την ταχύτητα του 4G. Η αλήθεια είναι ότι δεν τον πίστεψα τον υπάλληλο τότε αλλά μήπως έχει ακούσει κανείς κάτι τέτοιο? 

Σε 3G δεν εχουν καποιες παλιες θεμα τουλαχιστον σε βονταφον,κοσμοτε.Αλλα και εκει σου λενε αλλαγη.Βγαζουν κερδος και απο κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/12/2018 στις 3:27 ΜΜ, Diskimpex είπε

Αν εχεις μαγαζι εισαι καλος .Αλλοι χρεωνουν με το καλημερα

Σε 3G δεν εχουν καποιες παλιες θεμα τουλαχιστον σε βονταφον,κοσμοτε.Αλλα και εκει σου λενε αλλαγη.Βγαζουν κερδος και απο κει

καλημερα!!! μιλησα με την βονταφον και μου παν για αντικατασταση micro sim σε nano sim απο 5€, τωρα πλεον ζηταν 7€.... λετε να τα δωσω;

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, paraske είπε

καλημερα!!! μιλησα με τον βονταφον και μου παν για αντικατασταση micro sim σε nano sim απο 5€, τωρα πλεον ζηταν 7€.... λετε να τα δωσω;

Αν θες τη sim τότε εγώ λέω ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, paraske είπε

καλημερα!!! μιλησα με τον βονταφον και μου παν για αντικατασταση micro sim σε nano sim απο 5€, τωρα πλεον ζηταν 7€.... λετε να τα δωσω;

Να τα δώσεις γιατί οι nano sim έχουν διαφορετικό πάχος από τις micro. Όχι ότι δεν θα δουλέψει η κομμένη αλλά θέλει προσοχή όταν την βγάζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, paraske said:

καλημερα!!! μιλησα με τον βονταφον και μου παν για αντικατασταση micro sim σε nano sim απο 5€, τωρα πλεον ζηταν 7€.... λετε να τα δωσω;

επισης αν εχεις παλια sim υπαρχει περιπτωση να μην παιζει 4g.επισης η νεα sim συνηθως ειναι 3 σε 1.δηλαδη την κοβεις εκει που θες εσυ και ανα πασα στιγμη μπορεις να βαλεις αυτο που εκοψες και να γινει πχ απο Nano παλι micro ή mini.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

επισης αν εχεις παλια sim υπαρχει περιπτωση να μην παιζει 4g.επισης η νεα sim συνηθως ειναι 3 σε 1.δηλαδη την κοβεις εκει που θες εσυ και ανα πασα στιγμη μπορεις να βαλεις αυτο που εκοψες και να γινει πχ απο Nano παλι micro ή mini.

σε ευχαριστω!!! το πολυ πολυ να γραψω σε χαρτι τα ονοματα κ μετα να τα περασω ενα ενα μονη μου. εχω ηδη κοφτη καρτας σιμ κ σκεφτομαι ηδη το 7€....αφηστε 

4 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Να τα δώσεις γιατί οι nano sim έχουν διαφορετικό πάχος από τις micro. Όχι ότι δεν θα δουλέψει η κομμένη αλλά θέλει προσοχή όταν την βγάζεις.

σε ευχαριστω πολυ!!! η καρτα κιου ειναι triple sim αυτη εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, paraske said:

σε ευχαριστω!!! το πολυ πολυ να γραψω σε χαρτι τα ονοματα κ μετα να τα περασω ενα ενα μονη μου. εχω ηδη κοφτη καρτας σιμ κ σκεφτομαι ηδη το 7€....αφηστε 

α.οι επαφες ειναι στο κινητο κατα 99 τις 100 και οχι στην καρτα.

β.τις επαφες μπορεις να τις κανεις export σε αρχειο και να της περασεις σε αλλη συσκευη αν θες.

γ.οι επαφες μπορουν να μετακινηθουν απο την sim στο κινητο.

δ.μπορεις να το δοκιμασεις με τον κοφτη για καρτες απλα προσοχη διοτι οπως ειπαν καποιες φορες ειναι πιο χοντρη και σκοπος ειναι να μην κανεις ζημια στα pins που διαβαζουν την καρτα διοτι μετα τα 7 θα γινουν 107 για να το φτιαξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...