Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση SIM καρτας 5 ευρω?????? Για πιο λογο


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, paraske είπε

ευχαριστω!!! με ενδιαφερουν οι επαφες κυριως! κ απο τις συσκευες του 2018 που κοιταω ειναι οι πιο πολλες με σημα 3G. οποτε καταλαβαινεις θελω να κρατησω τις ιδιες σιμ

Ομολογώ ότι λίγο με μπέρδεψε η απάντηση σου πάντως όσων αφορά επαφές υπάρχουν πολλές εφαρμογές με τις οποίες κανείς back up σε email και πολύ απλά τις εγκαθιστάς πάλι..,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, paraske είπε

εγω εχω τη vodafone με το πλαστικο τετραγωνο γυρω γυρω οπου τη πιεζεις κ βγαινει η δευτερη σιμ καρτα, δεν εχω κ το τριτο τετραγωνο για να πιεζω να βγει η νανο σιμ. αν θυμαμαι καλα η σιμ βγηκε το 2015-16. τωρα δλδ χρειαζομαι αντικατασταση σιμ απο βονταφον μου παν 7€ για αντικατασταση? 

καλημερα!!! εχω την σιμ βονταφον οπου την πιεζω στο πλαστικο τετραγωνακι κ βγαινει η δευτερη σιμ, δεν εχω το τριτο πλαστικο που βγαινει η νανο σιμ. τωρα το 2019 για πες θελω αντικατασταση 7€? 

Αν κατάλαβα καλά η sim σου μαζί με τα πλαστικά που διαθέτει μπορεί να γίνει από standard έως micro, αλλά όχι nano, οπότε αντικατάσταση χρειάζεσαι μόνο στην περίπτωση που θέλεις να τη βάλεις σε κάποια συσκευή που παίρνει nano sim (πχ i-phone).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αν κατάλαβα καλά η sim σου μαζί με τα πλαστικά που διαθέτει μπορεί να γίνει από standard έως micro, αλλά όχι nano, οπότε αντικατάσταση χρειάζεσαι μόνο στην περίπτωση που θέλεις να τη βάλεις σε κάποια συσκευή που παίρνει nano sim (πχ i-phone).

ναι ναι οντως αυτο ισχυει!!! κοιτα εγω τωρα βλεπω κινητα μεχρι 100€ μαξιουμ που δεχονται nano sim & microsim + θυρα για καρτα μνημης. επειδη δεν θελω να δωσω τζαμπα 7€ για αλλαγη λες να δουλεψουν οι καρτες που εχω; οι συσκευες ειναι του 2018 κ 'τρεχουν' λογισμικο Adroid 8,1Go.  προς το παρον η βονταφον που εχω ειναι microsim κ η Q nano sim στο τωρινο μου κινητο lenovo 2014 

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paraske είπε

ναι ναι οντως αυτο ισχυει!!! κοιτα εγω τωρα βλεπω κινητα μεχρι 100€ μαξιουμ που δεχονται nano sim & microsim + θυρα για καρτα μνημης. επειδη δεν θελω να δωσω τζαμπα 7€ για αλλαγη λες να δουλεψουν οι καρτες που εχω; οι συσκευες ειναι του 2018 κ 'τρεχουν' λογισμικο Adroid 8,1Go. 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σε μπερδεύει, είναι απλά τα πράγματα:

- Αν πάρεις κινητό που δέχεται nano sim, τότε θα χρειαστεί να αλλάξεις την κάρτα που ήδη έχεις.

- Αν πάρεις κινητό που δέχεται micro sim, τότε ΔΕΝ θα χρειαστεί να αλλάξεις την κάρτα που ήδη έχεις.

Η ύπαρξη θύρας για κάρτα μνήμης και το λογισμικό που τρέχουν είναι άσχετα με το μέγεθος της κάρτας.

51 λεπτά πριν, paraske είπε

προς το παρον η βονταφον που εχω ειναι microsim κ η Q nano sim στο τωρινο μου κινητο lenovo 2014 

Ε τότε αν πάρεις κινητό που παίρνει nano sim, θα χρειαστεί να αλλάξεις μόνο την vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, paraske said:

ναι ναι οντως αυτο ισχυει!!! κοιτα εγω τωρα βλεπω κινητα μεχρι 100€ μαξιουμ που δεχονται nano sim & microsim + θυρα για καρτα μνημης. επειδη δεν θελω να δωσω τζαμπα 7€ για αλλαγη λες να δουλεψουν οι καρτες που εχω; οι συσκευες ειναι του 2018 κ 'τρεχουν' λογισμικο Adroid 8,1Go.  προς το παρον η βονταφον που εχω ειναι microsim κ η Q nano sim στο τωρινο μου κινητο lenovo 2014 

Πάνε πάρε ένα κόφτη αν χρειάζεται μικρότερη κάρτα το κινητό σου. Λιγότερο από 7€ κοτίζει, κόψε την μόνος σου(πάρε και την ευθύνη) και είσαι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση, κάποιοι βάζουν χέρι σε υπολογιστές, τηλεοράσεις, tvbox και κλιματιστικά και δε μπορούν να πάρουν το χαρτοκόπτη, να τυπώσουν σε χαρτί τις διαστάσεις, να φέρουν την κάρτα εκεί που πρέπει και να κόψουν.

Εγώ που δεν είμαι και ο καλύτερος μάστορας και το έκανα εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Πάνε πάρε ένα κόφτη αν χρειάζεται μικρότερη κάρτα το κινητό σου. Λιγότερο από 7€ κοτίζει, κόψε την μόνος σου(πάρε και την ευθύνη) και είσαι κομπλέ

ξεχασα να σου πω οτι ηδη εχω αγορασει με  5ε κοφτη καρτας micro sim σε νανο περσι κ δεν την εχω χρησιμοποιησει ακομα διοτι διαβασα σε αλλο φορουμ πως θα κολλησει η σιμ κ δεν θα κοβεται κ κατι τετοια περιεργα. τεσπα λες δλδ να χρησιμοποιησω εξ αρχης τον κοφτη στη  vodafone micro sim μου ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, paraske είπε

ξεχασα να σου πω οτι ηδη εχω αγορασει με  5ε κοφτη καρτας micro sim σε νανο περσι κ δεν την εχω χρησιμοποιησει ακομα διοτι διαβασα σε αλλο φορουμ πως θα κολλησει η σιμ κ δεν θα κοβεται κ κατι τετοια περιεργα. τεσπα λες δλδ να χρησιμοποιησω εξ αρχης τον κοφτη στη  vodafone micro sim μου ? 

Δεν νομίζω να κολλήσει και να μην κόβεται, το πρόβλημα είναι ότι σε μερικές sim το τσιπάκι είναι μεγαλύτερο από τις διαστάσεις της nano, οπότε αν την κόψεις δεν θα δουλεύει μετά.

Όταν και Αν το δοκιμάσεις φρόντισε να είσαι κοντά σε κάποιο κατάστημα vodafone, έτσι ώστε σε περίπτωση που δεν δουλεύει να σου βγάλουν άμεσα νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου εστειλε η cote 3  νεες nano sim με 4 G αυτο που χρεωνει καμπανα και ειναι ληγμενες ..... τι σκ@τα κανω τωρα τις ειχα στο φακελο αρκετους μηνες ..... Λογικα τις χρειαζομαι για νεο κινητο  - αυτες που εχω ακομα γραφουν 3G

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πώς δεν έκαναν κίνηση τίποτα μικρομάγαζα που επιδιορθώνουν κινητά και υπολογιστές, να χρεώνουν 2-3 ευρώ και να πάρουν όλους τους πελάτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Απορώ

Εγώ απορώ που κάθονται μερικοί και συζητάνε για 5 ευρώ που καλείσαι να δώσεις μια φορά στην πενταετία ξέρω γω... 

Έχω 20 χρόνια κινητό, να έχω αλλάξει 3-4 sim ; 

Παρόλο που δε τα αλλάζω συχνά, και ενώ δε κάνω τρελούς λογαριασμούς, δίνω πες κάνα 300άρι το χρόνο στο συμβόλαιο, πες 100 ετησίως για συσκευή, 400 το χρόνο, επί 20 κάνα 8άρι χιλιάδες 

Ε τώρα εντάξει, να κάτσουμε να λέμε για το τάληρο της sim...

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Εγώ απορώ που κάθονται μερικοί και συζητάνε για 5 ευρώ που καλείσαι να δώσεις μια φορά στην πενταετία ξέρω γω... 

 

Να σου δώσω το paypal να μου στείλεις ένα τάληρο; Και σου υπόσχομαι να ξαναέρθω σε 5 χρόνια, όχι νωρίτερα.

Το θέμα είναι να ξέρεις, πότε μπορείς να το αποφύγεις και πότε όχι, το κάθε έξοδο. Και οι περισσότεροι δεν ξέρουν, ειδικά όσοι κινούνται με ρυθμούς 2010 και πίσω, ακόμα.

Επεξ/σία από Lanike71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...