Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση SIM καρτας 5 ευρω?????? Για πιο λογο


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 hours ago, gokuthelegend said:

Ενημερώνω. Τελικά πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα Γερμανός σε επαρχιακή πόλη και μου έβγαλαν triple sim (3 σε 1) χωρίς πολλά πολλά. Περιμένοντας ότι θα υπάρχει κάποια χρέωση πλήρωσα τελικά 8 ευρώ, αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα χάλαγα την παλιά sim στο κόψιμο, και επιπλέον αφού είναι τριπλή τότε μπορώ να την βάλω σε όποια συσκευή θέλω. Το 2016 τέτοιο καιρό είχα πληρώσει 10 ευρώ για Twin Sim (2 κάρτες sim με το ΙΔΙΟ νούμερο για να παίζει σε 2 διαφορετικά κινητά), δηλαδή 5 ευρώ την κάθε sim. Οπότε βάλανε αύξηση +3 ευρώ για ένα "τσιπάκι" που η τεχνολογία του υπάρχει πάνω από 20 χρόνια. Είδα τον υπάλληλο που άνοιξε ένα συρτάρι και μέσα πρέπει να είχε καμιά εκατοστή φακέλους με κάρτες sim, οπότε θα μπορούσα να πω με βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει έλλειψη.

γενικως ολες ειναι 3 in 1 πλεον.και οπως ειπες το καλο ειναι οτι την αλλαζεις ανα πασα στιγμη θες.συν οτι αμα εχεις πολυ παλια καρτα(παθων) μπορει να μην εχεις 4g.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμεις στην περιοχη μου εχουμε και εναν που επισκευαζει κινητα και διαφορα τετοια και σου κοβει την σιμ αμα θες, προσωπικα δεν μου πηρε λεφτα αλλα αν δεν εχετε ανταπτορα για δοκιμαστε και εσεις να πατε σε ενα τετοιο μαγαζι αν σας παρει πανω απο 1ευρω θεωρω ειναι κλεψια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nekis132 είπε

εμεις στην περιοχη μου εχουμε και εναν που επισκευαζει κινητα και διαφορα τετοια και σου κοβει την σιμ αμα θες, προσωπικα δεν μου πηρε λεφτα αλλα αν δεν εχετε ανταπτορα για δοκιμαστε και εσεις να πατε σε ενα τετοιο μαγαζι αν σας παρει πανω απο 1ευρω θεωρω ειναι κλεψια

Εγώ ρισκαρισα, αλλά την έκοψα μόνος μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nekis132 είπε

εμεις στην περιοχη μου εχουμε και εναν που επισκευαζει κινητα και διαφορα τετοια και σου κοβει την σιμ αμα θες, προσωπικα δεν μου πηρε λεφτα αλλα αν δεν εχετε ανταπτορα για δοκιμαστε και εσεις να πατε σε ενα τετοιο μαγαζι αν σας παρει πανω απο 1ευρω θεωρω ειναι κλεψια

Κοίτα, ο άλλος σου προσφέρει μια υπηρεσία. Τώρα εντάξει, για ένα κόψιμο να σου πάρει 1 ευρώ και είναι και πολλά. Ή θα μπορούσε να σου την κόψει τσάμπα σε nano sim αν για παράδειγμα αγόραζες επι τόπου κάνα ανταπτοράκι από nano σε micro και από nano σε mini για να παίζει σε όλα τα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/09/2019 at 20:32, GREGORYMO said:

Εγώ ρισκαρισα, αλλά την έκοψα μόνος μου.

απο mini σε micro ειναι ευκολο.προσοχη θελει σε nano που ειναι ολα πιο οριακα. και καποιοι λενε οτι μερικες mini sim ειναι πιο μεγαλες σε παχος οποτε αν γινει nano μπορει να κανει θεμα.το καλο ειναι οτι αμα η sim δεν μπαινει απευθειας στο κινητο αλλα πρωτα στο sim tray ειναι λιγοτερο επιφοβο να γινει ζημια αφου πρεπει να ταιριαξει στο sim tray

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, poulinos είπε

απο mini σε micro ειναι ευκολο.προσοχη θελει σε nano που ειναι ολα πιο οριακα. και καποιοι λενε οτι μερικες mini sim ειναι πιο μεγαλες σε παχος οποτε αν γινει nano μπορει να κανει θεμα.το καλο ειναι οτι αμα η sim δεν μπαινει απευθειας στο κινητο αλλα πρωτα στο sim tray ειναι λιγοτερο επιφοβο να γινει ζημια αφου πρεπει να ταιριαξει στο sim tray

ΝΑΝΟ, την έκανα.

Απλά, σκέφτηκα ότι αν δεν πετύχει τότε θα πάω σε κατάστημα και θα ζητήσω μια ΝΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/09/2019 at 18:10, GREGORYMO said:

ΝΑΝΟ, την έκανα.

Απλά, σκέφτηκα ότι αν δεν πετύχει τότε θα πάω σε κατάστημα και θα ζητήσω μια ΝΕΑ.

Πολλες φορες πετυχαινει .αναλογως ποσο καλα θα την φτιαξεις και αναλογως και την καρτα. απλα προσοχη οχι τοσο μην χαλασει η καρτα αλλα μην χαλασει η υποδοχη της sim>το εχω δει δηλαδη για αυτο το λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα. Μετά απο 5-6 χρονια με το ιδιο κινητό, πηρα σήμερα το Α50.Δεν ταιριάζει η SIM ομως.Αυτη που εχω είναι μεγαλύτερη.  Παω στον παροχο μου για νεα κάρτα ( αντικατάσταση) ; γνωρίζετε κόστος;(εχω Vodafone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 04/10/2019 at 19:45, giorgos04 said:

Παιδια καλησπέρα. Μετά απο 5-6 χρονια με το ιδιο κινητό, πηρα σήμερα το Α50.Δεν ταιριάζει η SIM ομως.Αυτη που εχω είναι μεγαλύτερη.  Παω στον παροχο μου για νεα κάρτα ( αντικατάσταση) ; γνωρίζετε κόστος;(εχω Vodafone)

5-10 ευρω συνηθως.μπορεις να την κοψεις και εσυ αλλα θελει λιγο προσοχη γιατι παντα υπαρχει η πιθανοτητα αμα κανεις κανα λαθος(αναλογως το κινητο) να στραβωσεις κανα Pin στο sim tray. αν το sim tray βγαινει τοτε ειναι πιο ευκολο διοτι αμα δεν την κοψεις σωστα δεν θα χωρεσει στο tray  οποτε ξερεις οτι εχεις κανει κατι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ευρώ η triple sim στην Cosmote. Την έχω δεν την έχω 1 μήνα, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει οι χρεώσεις από τότε ή τι χρεώνουν οι άλλες εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gokuthelegend είπε

8 ευρώ η triple sim στην Cosmote. Την έχω δεν την έχω 1 μήνα, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει οι χρεώσεις από τότε ή τι χρεώνουν οι άλλες εταιρίες.

8,50 ευρώ μου ζήτησαν σήμερα οι κλέφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγιες υπαρχουν αρκετες αν καποιος θελει να την κοψει.απο την αλλη αν την παρεις triple ανα πασα στιγμη την φτιαχνεις στο μεγεθος που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

Οδηγιες υπαρχουν αρκετες αν καποιος θελει να την κοψει.απο την αλλη αν την παρεις triple ανα πασα στιγμη την φτιαχνεις στο μεγεθος που θες.

Για το κόψιμο δεν το προτείνω γιατί είναι και πιο λεπτές και αν γίνει καμιά βλακεία και σου κολλήσει στο sim tray θα τρέχεις χωρίς λόγο για 8 Ευρώ (απατεωνιά το κόστος αλλά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...