Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση SIM καρτας 5 ευρω?????? Για πιο λογο


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, l337 είπε

 

" Μου απαντάνε είναι παροχή υπηρεσιών και χρεωνεται"
" Μου λένε δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στον υπολογιστή "

" Λοιπόν τους πήρε μισή ώρα για να μου τη δώσουν αφού δεν ήξεραν πως να δικαιολογήσουν το ποσό "

Εσύ από τις 3 προτάσεις παραπάνω είχες βγάλει το συμπέρασμα ότι είναι γυναίκα;
Μάλλον χαραμίζεσαι..

Δύο ήτανε Μια γυναίκα και ένας άντρας,οπότε κατά 50% έπεσε μέσα ο φίλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 hours ago, Diskimpex said:

Δεν τα δεχεται η vodafone .H παλια σταματα .Αν θες ιδιο νουμερο σε δυο κινητα ,2 σιμ ,οχι μαζι λειτουργια.Επισης χρεωνεται παγιο στην υπηρεσια

Καλή χρονιά!  :)
Δεν είπε κανείς ότι θα είναι ενεργή η παλιά κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε νομίζω να χρειάζεται να είσαι έμπειρος μάστορας για να κόψεις μία κάρτα. Προχτές έκοψα μία με χαρτοκόπτη...Υπάρχουν και έτοιμα πρότυπα στο νετ για όσους δεν έχουν τις ακριβείς διαστάσεις. Όσο θα αρνούμαστε να κάνουμε απλά πράγματα μόνοι μας, τόσο θα βγαίνουν στην πιάτσα "ειδικοί" που θα παίρνουν κεφάλια.

Επεξ/σία από Lanike71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια πληροφορία να μενει για οσους ειναι χρησιμο.

Σε τοπικα κινεζομάγαζα βρίσκει κάποιος κόφτη με 4-5 ευρω (και ακριβά το δίνουν). Επισης adaptors μετατροπεις με 0,60-1ε (καλα εκει σφάζουν). Μια φορα αγορασα και εχω βολευτει και εγω και οι φιλοι μου.

Μου φτιαχνουν ενα καφε, τα λεμε, κοβω την καρτα, τους δινω και ενα πακετατι adaptors, παιρνω 1Ε και μου χρωστάνε και χάρη. Ολοι κερδισμενοι.

Εστειλα 2 φορές ατομα στον παροχο τους, γιατί στον πρωτο η καρτα ήταν πολυ αρχαία με chip σαν διπλοφαρδο σεντονι (αρα δεν κοβεται) και στον δευτερο επειδη ήθελε 4G και ειχα παλια καρτα. Εκει πλερω για αλλαγή sim.

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, l337 είπε

Το "έπρεπε" είναι σχετικό. Μια χαρά έχουν το δικαίωμα να χρεώσουν την κοπή ως παροχή υπηρεσιών. Το αν μας αρέσει ή όχι είναι άλλο θέμα όμως και το "έπρεπε" που έγραψες απλά δεν υπάρχει.

" Μου απαντάνε είναι παροχή υπηρεσιών και χρεωνεται"
" Μου λένε δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στον υπολογιστή "

" Λοιπόν τους πήρε μισή ώρα για να μου τη δώσουν αφού δεν ήξεραν πως να δικαιολογήσουν το ποσό "

Εσύ από τις 3 προτάσεις παραπάνω είχες βγάλει το συμπέρασμα ότι είναι γυναίκα;
Μάλλον χαραμίζεσαι..

Μια χαρά έχουν το δικαίωμα, ναι. Το ότι είναι σωστό είναι άλλο θέμα. Το αν θα τους επιλέξω ή τους δώσω λεφτά για άλλα πράγματα, είναι πάλι άλλη υπόθεση.

Δεν είπα ότι ήταν όντως γυναίκα. Είπα ότι πήγε το μυαλό μου εκεί καθώς η πλειοψηφία των υπαλλήλων στα καταστήματα που επισκέπτομαι είναι γυναίκες, οπότε φανταζόμουν εξυπηρέτηση από γυναίκα. Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις πιστεύω. Από ειρωνεία καλά τα πάμε, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα, και ευχαριστώ για την αποδοχή. 🙂
Ο Google με εφερε εδω...είναι λίγo παλιό το thread, αλλα θα κάνω ακομα μια προσπάθεια.
Mόλις αγόρασα στην Ελλάδα ένα νέο smart phone, και κόλλησα και εγώ με το θέμα της κάρτας SIM να το βάλω στην λειτουργία.
Το πρόβλημα μου είναι:
-Eχω μονο μια standard SIM (250x150mm) από Vodafone Greece. Την χρειάζομαι συνεχή για την παλιά συσκευη.
-Και για το νεο χρειάζομαι μια nano-SIM.
-Πως να την αποκτήσω χωρις να χάσω την standard-SIM με το νούμερο μου και το πακέτο που έχω με αυτην?
-Ακόμα 2018 δεν έχει η Vodafone Greece triple/multi SIM cards που έχει τα 3 μεγέθοι SIM σε μια, σαν h Vodafone UK, DΕ κλπ? βλεπετε φωτο
-Η δεν αλλάζει η Vodafone Greece μια standard SIM σε multi, ουτε
με πληρωμή?
Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και δεν "κατάλαβε τι θέλω"..., "δεν δίνουμε 2 SIM για το ίδιο νούμερο"..κλπ.  🙄 ...
....τηλεφωνο στο customer support...απελπιστικά!
ΟΚ, είμαι και ξένη με περιορισμένα Ελληνικά, γραφω και με GoogleTranslater....και ελπιζω εσείς καταλαβαίνετε τι εννοώ.
Σας ευχαριστώ εκ προτερων για μια απάντηση. 🤗

Vodafone triple SIM.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει sim με τρία μεγέθη. Πριν 2-3 χρόνια τέτοια μου έδωσαν. Δεν ξέρω αν μπορείς να έχεις το ίδιο νούμερο σε 2 sim όμως.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Silverage είπε

Έχει sim με τρία μεγέθη. Πριν 2-3 χρόνια τέτοια μου έδωσαν. Δεν ξέρω αν μπορείς να έχεις το ίδιο νούμερο σε 2 sim όμως.

Δεν μπορείς, μόλις ενεργοποιηθεί η μία, ακυρώνεται η άλλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, R.X. είπε

Καλησπέρα, και ευχαριστώ για την αποδοχή. 🙂
Ο Google με εφερε εδω...είναι λίγo παλιό το thread, αλλα θα κάνω ακομα μια προσπάθεια.
Mόλις αγόρασα στην Ελλάδα ένα νέο smart phone, και κόλλησα και εγώ με το θέμα της κάρτας SIM να το βάλω στην λειτουργία.
Το πρόβλημα μου είναι:
-Eχω μονο μια standard SIM (250x150mm) από Vodafone Greece. Την χρειάζομαι συνεχή για την παλιά συσκευη.
-Και για το νεο χρειάζομαι μια nano-SIM.
-Πως να την αποκτήσω χωρις να χάσω την standard-SIM με το νούμερο μου και το πακέτο που έχω με αυτην?
-Ακόμα 2018 δεν έχει η Vodafone Greece triple/multi SIM cards που έχει τα 3 μεγέθοι SIM σε μια, σαν h Vodafone UK, DΕ κλπ? βλεπετε φωτο
-Η δεν αλλάζει η Vodafone Greece μια standard SIM σε multi, ουτε
με πληρωμή?
Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και δεν "κατάλαβε τι θέλω"..., "δεν δίνουμε 2 SIM για το ίδιο νούμερο"..κλπ.  🙄 ...
....τηλεφωνο στο customer support...απελπιστικά!
ΟΚ, είμαι και ξένη με περιορισμένα Ελληνικά, γραφω και με GoogleTranslater....και ελπιζω εσείς καταλαβαίνετε τι εννοώ.
Σας ευχαριστώ εκ προτερων για μια απάντηση. 🤗

Vodafone triple SIM.jpg

Τέτοια κάρτα δίνει η vodafone, 3 σε 1, πήρα την Δεύτερα μία. Και όχι, δεν γίνεται να έχεις 2 sim με ίδιο αριθμό σε κανέναν πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 λεπτά πριν, Stamer είπε

Τέτοια κάρτα δίνει η vodafone, 3 σε 1, πήρα την Δεύτερα μία. Και όχι, δεν γίνεται να έχεις 2 sim με ίδιο αριθμό σε κανέναν πάροχο.

Κοσμοτε το κάνει χρόνια τώρα επί πληρωμή φυσικά, απλά δεν λειτουργούν και οι δύο ταυτόχρονα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Spect~ said:

Κοσμοτε το κάνει χρόνια τώρα επί πληρωμή φυσικά, απλά δεν λειτουργούν και οι δύο ταυτόχρονα 

Σε Καρτοκινητή το κάνει χωρίς πάγιο. Απλά πληρώνεις σαν να βγάζεις δύο sim και όπως σωστά λες δεν μπορούν να ειναι ταυτόχρονα ενεργές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Silverage είπε

Έχει sim με τρία μεγέθη. Πριν 2-3 χρόνια τέτοια μου έδωσαν. Δεν ξέρω αν μπορείς να έχεις το ίδιο νούμερο σε 2 sim όμως.

Μπορείς. Εγώ εδώ και 2 χρόνια και μέχρι και αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω 2 sim με το ίδιο νούμερο. Απλώς δεν μπορείς να έχεις και τις 2 συσκευές ανοιχτές, όποια δεν χρειάζεσαι πρέπει να την κλείνεις. Τότε είχα πληρώσει 10 ευρώ στην Cosmote (5 ευρώ η κάθε κάρτα) αλλά παίζει και να τα έχουν αυξήσει.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Τι προτείνετε για να μου αντικαταστατησουν την κάρτα sim χωρίς το παράλογο κόστος των 7,90 € από Γερμανό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Cz@r είπε

Τι προτείνετε για να μου αντικαταστατησουν την κάρτα sim χωρίς το παράλογο κόστος των 7,90 € από Γερμανό ; 

να πιασεις δουλεια εκει κ να το κανεις μονος σου.. οντως τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kallair είπε

να πιασεις δουλεια εκει κ να το κανεις μονος σου.. οντως τωρα;

Ναι , γιατί η εξυπηρέτηση τους είναι πολύ μέτρια και με ταλαιπωρούν με διαφορά τεστ για τη γραμμή και στο τέλος πάντα ζητάνε να τους πληρώσω καινουρια sim , πως σου φαίνεται αυτό και τι θα έκανες εσυ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...