Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση SIM καρτας 5 ευρω?????? Για πιο λογο


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Cz@r είπε

Ναι , γιατί η εξυπηρέτηση τους είναι πολύ μέτρια και με ταλαιπωρούν με διαφορά τεστ για τη γραμμή και στο τέλος πάντα ζητάνε να τους πληρώσω καινουρια sim , πως σου φαίνεται αυτό και τι θα έκανες εσυ ;

δλδ ποσο συχνα πρεπει να αλλαζεις sim;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kallair είπε

δλδ ποσο συχνα πρεπει να αλλαζεις sim;

Τουλάχιστον μια φορά το χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλό offtopic ερώτηση, αλλά με την ευκαιρία...

Έκανα φορητότητα από vodafone cu σε cosmote what's up καρτοκινητό σε κατάστημα cosmote πριν 15 μέρες. Με ενημέρωσαν ότι δεν έχουν sim διαθέσιμες και θα πρέπει να περιμένω μερικές μέρες, οι μέρες πέρασαν, μου ήρθαν τα μηνύματα από τη vodafone και την cosmote ότι η διαδικασία έχει προχωρήσει και το μόνο που απομένει πλέον για να βρεθώ στην cosmote είναι να βρεθεί sim. Στην cosmote μου λένε ότι δεν έχουν ακόμα και δεν ξέρουν μέχρι πότε θα περιμένω, βρήκα σε Γερμανό sim για να μου προχωρήσουν τη διαδικασία, αλλά εκείνοι μου λένε ότι τη sim θα πρέπει να την πάρω από το κατάστημα που έκανα τη φορητότητα. Μπορώ να κάνω κάτι για να προχωρήσω τη διαδικασία; Μεθαύριο τελειώνει το πακέτο που έχω στη vodafone και δεν θέλω να κάνω ανανέωση τώρα εφόσον σε μερικές μέρες αυτά θα χαθούν...Σκέφτηκα να πάω αύριο στη cosmote να ακυρώσω τη φορητότητα στο εν λόγω κατάστημα και στη συνέχεια να πάω στο Γερμανό που έχει sim να κάνω τη διαδικασία φορητότητας...Τι λέτε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ουτε καν.

Προφανώς όχι όλα τα χρόνια που έχω την γραμμή , τα δυο τελευταία όμως .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Cz@r είπε

Προφανώς όχι όλα τα χρόνια που έχω την γραμμή , τα δυο τελευταία όμως .....

Κατσε, αλλαζεις καθε χρονο καρτα? Γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stormrain είπε

Κατσε, αλλαζεις καθε χρονο καρτα? Γιατι?

Έχω αλλάξει ήδη δυο φορές γιατί χάνεται το σήμα στο άκυρο και μερικές φορές δεν αναγνωρίζει την κάρτα η συσκευή , το έχω δοκιμάσει και σε άλλες συσκευές και δεν είναι πιθανό να έχουν οι συσκευές πρόβλημα όποτε μένει η κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρουμανια.

παω στην vodafone να παρω ενα καρτοκινητο για να εχω ιντερνετ για μερικες ημερες στο dual σιμ κινητο.

πληρωνω το πακετο το ανοιγω και κοιτα ειναι λιγο ποιο μεγαλη.

παω στο ταμειο της λεω μπορεις να μου την κοψεις?

μου την παιρνει πισω μου βγαζει μια αλλη την ενεργοποιει και μου την δινει. 

τι χρωσταω επιπλεον?

τιποτα ,,,, απορημενη...

 

στην 'υποαναπτυκτη' ρουμανια.

 

1 λεπτό πριν, Cz@r είπε

Έχω αλλάξει ήδη δυο φορές γιατί χάνεται το σήμα στο άκυρο και μερικές φορές δεν αναγνωρίζει την κάρτα η συσκευή , το έχω δοκιμάσει και σε άλλες συσκευές και δεν είναι πιθανό να έχουν οι συσκευές πρόβλημα όποτε μένει η κάρτα 

την πιθανοτητα να εχει κατι η κεραια της περιοχης σου?

γιατι το κανει μονο σε εσενα αυτο?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, Cz@r είπε

Έχω αλλάξει ήδη δυο φορές γιατί χάνεται το σήμα στο άκυρο και μερικές φορές δεν αναγνωρίζει την κάρτα η συσκευή , το έχω δοκιμάσει και σε άλλες συσκευές και δεν είναι πιθανό να έχουν οι συσκευές πρόβλημα όποτε μένει η κάρτα

Δεν στεκει αυτο που λες. Δεν γινεται να καταστρεφεται ετσι απλα η Sim οντας μεσα στη συσκευη σου χωρις να προκληθει ζημια με καποιον τροπο. Εκτος αν βαζεις και βγαζεις την καρτα συνεχεια που μπορει να της προκαλεσει φθορα. Βασικα δεν εχω ξανακουσει αναλογο περιστατικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tyf είπε

ρουμανια.

παω στην vodafone να παρω ενα καρτοκινητο για να εχω ιντερνετ για μερικες ημερες στο dual σιμ κινητο.

πληρωνω το πακετο το ανοιγω και κοιτα ειναι λιγο ποιο μεγαλη.

παω στο ταμειο της λεω μπορεις να μου την κοψεις?

μου την παιρνει πισω μου βγαζει μια αλλη την ενεργοποιει και μου την δινει. 

τι χρωσταω επιπλεον?

τιποτα ,,,, απορημενη...

στην 'υποαναπτυκτη' ρουμανια.

την πιθανοτητα να εχει κατι η κεραια της περιοχης σου?

γιατι το κανει μονο σε εσενα αυτο?

Δεν ξέρω , μου έχουν πει ότι σήμα στην περιοχή δεν έχει πρόβλημα και έχουν κάνει έλεγχο στην γραμμή , το σφάλμα το αποδίδουν στην κάρτα , αλλά δεν γίνεται να δίνω συνέχεια χρήματα για αντικατάσταση και με τιμές που αυξάνονται συνέχεια . 

1 λεπτό πριν, stormrain είπε

Δεν στεκει αυτο που λες. Δεν γινεται να καταστρεφεται ετσι απλα η Sim οντας μεσα στη συσκευη σου χωρις να προκληθει ζημια με καποιον τροπο. Εκτος αν βαζεις και βγαζεις την καρτα συνεχεια που μπορει να της προκαλεσει φθορα. Βασικα δεν εχω ξανακουσει αναλογο περιστατικο.

Από την εναλλαγή μεταξύ δυο συσκευών και σπάνια , ούτε εγώ ξέρω ανάλογο περιστατικό , εκτός εμένα που έγινε με δυο κάρτες . Στην επόμενη θα προσπαθήσω να είμαι πιο gentle 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cz@r είπε

Δεν ξέρω , μου έχουν πει ότι σήμα στην περιοχή δεν έχει πρόβλημα και έχουν κάνει έλεγχο στην γραμμή , το σφάλμα το αποδίδουν στην κάρτα , αλλά δεν γίνεται να δίνω συνέχεια χρήματα για αντικατάσταση και με τιμές που αυξάνονται συνέχεια . 

εχω κινητο απο το 1998. 

απο Philips diga nokia iphone samsung  μεχρι huwaei τωρα.

καρτα λογω σηματος δεν εχω αλλαξει ποτε.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stormrain είπε

Δεν στεκει αυτο που λες. Δεν γινεται να καταστρεφεται ετσι απλα η Sim οντας μεσα στη συσκευη σου χωρις να προκληθει ζημια με καποιον τροπο. Εκτος αν βαζεις και βγαζεις την καρτα συνεχεια που μπορει να της προκαλεσει φθορα. Βασικα δεν εχω ξανακουσει αναλογο περιστατικο.

Ίσως να είναι περισσότερο ευαίσθητες οι κάρτες της παρτίδας που πήρα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, Cz@r είπε

το σφάλμα το αποδίδουν στην κάρτα

Αν το σφαλμα το αποδιδουν αυτοι στην καρτα, τοτε προφανως δεν πρεπει να πληρωσεις γιατι στην ουσια πληρωνεις για μια υπηρεσια (παροχη τηλεφωνιας) που δεν απολαμβανεις τελικα. Δεν παιζει να τους πεις κατι τετοιο και να σου χρεωσουν την νεα  SIM. Αν μου ελεγαν πως φταιει η σιμ και με αναγκαζαν να πληρωσω, την επομενη ωρα θα εσκαγε φορητοτητα. Just sayin' :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stormrain είπε

Αν το σφαλμα το αποδιδουν αυτοι στην καρτα, τοτε προφανως δεν πρεπει να πληρωσεις γιατι στην ουσια πληρωνεις για μια υπηρεσια (παροχη τηλεφωνιας) που δεν απολαμβανεις τελικα. Δεν παιζει να τους πεις κατι τετοιο και να σου χρεωσουν την νεα  SIM. Αν μου ελεγαν πως φταιει η σιμ και με αναγκαζαν να πληρωσω, την επομενη ωρα θα εσκαγε φορητοτητα. Just sayin' :)

Απολύτως λογικό , αυτό είναι το επόμενο βήμα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κ εγω αντιστοιχο προβλημα με τη sim στο δικτυο Hot της αυστριας που ειναι επιπεδου καρτοκινητη απο τα lidl. Χαλουσε καθε μηνα περίπου ξαφνικα χανοταν το σημα, αλλα ειχαν πει προβλημα παρτιδας κ μου εδιναν νεα τζαμπα. Σπαστικο παρολα αυτα γιατι εμενες στο ακυρο χωρις τηλεφωνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...