Προς το περιεχόμενο

Pepsi P1s .......


garouf3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας και καλή Χρονιά !!!! Έχω το παραπάνω Link.png Site: κινητό και ψάχνω να κάνω root με custom rom ΑΛΛΑ χωρίς προβλήματα (να μην διαβάζει την κάρτα SD ή την sim , να μη τρέχει το Playstore κτλπ....) Το θέμα είναι ότι το κινητό τρέχει άψογα απλά πλέον έχει γίνει σπαστικό κάθε φορά που ανοιγώ τον browser να κλείνω και 2 παράθυρα με διαφημίσεις , να μπένουν εφαρμογές χωρίς την άδεια μου και να τις κάνω απεγκατάσταση ....... Το πρόβλημα του είναι το UNI Luncher (απ'ότι έχω διαβάσει) και το DIDOos που τρέχει πάνω στο Android . Δοκίμασα κανά 2 root programs αλλά τζίφος .

Αν κάποιος έχει κάτι κατά νου ας απαντήσει .....

Ευχαριστώ πολύ !!!!

post-345175-0-39867700-1484586250_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε Browser με ενσωματωμενο Adblock και θα εισαι ενταξει.

Δεν χρειαζεται να κανεις ρουτ γι'αυτο.

Προτεινω τον UC Browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα προγγραματα που μπένουν ??? δεν είναι από τον browser ...... είναι απ'ο το UNI Luncher.... έχω βάλει το Nova Luncher αλλά πάλι μπένουν στο backround......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malware

Διαβασε εδω http://www.insomnia.gr/topic/632915-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%B1-smartphone-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-malware-%CF%84%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%AD%CE%BE%CE%B5/?do=findComment&comment=55383467

Το συγκεκριμενω τηλεφωνο εχει οντος θεμα εδω που διαβαζω.

Σου δειχνω ενα αποσπασμα:

 

The delivered Pepsi P1s Phones contain unremovable malware in the following applications includes :

„HD-Player“ ; „File Manager“ ; „com.android.system.service“

This malware can not be removed by Flash the ROM- File "Koobee P1S 29/06/2016 12:13 am " because it contains malware

Το ρουταρισμα ειναι ευκολο

Ακολουθα αυτα τα βηματα

http://www.techmaestrox.com/2016/03/root-pepsi-p1.html?m=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάσεις τα σχόλια στο site που δίνει τα roms όλοι λένε ότι δεν μπορεί να γίνει γιατί δεν διαβάζει την SdCard ....άσε σου λέω το ψάχνω από το καλοκαίρι που έχω το κινητό και πάπαλα...... ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ !!! Επίσης το browser δεν έκανε δουλειά.... πάλι πετάει παράθυρα χωρίς λόγο ..... μου φαίνεται θα αρκεστώ σε αυτό που έχω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεει οτι ειναι unrooted και στο rootchecker δειχνει οτι ειναι hardrooted...Αν το κανω root με ολα τα bugs που διαβαζω πολυ φοβαμαι οτι ρο κινητο θα ναφτει μπλε και θα πεταχθει στον θερμαικο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι δικο σου ρισκο και ευθηνη.

Εγω ελεγα αν το κανεις να σβησης μονο το HD-Playe και το File Manager.

Μετα κατεβασε απο το Play store κατι αλλο σε αυτα.

Επισης εχω δει,καμια φορα το ρουταρισμα σε μερικες περιπτωσης να "στρωνει" το κινητο.

Παντως ειδα οτι μπορεις να του περασης CyanogenMod αλλα δεν την βρισκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...