Προς το περιεχόμενο

iPhone 5 Πρόβλημα με Proximity sensor


ekztage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά,

έχω θέμα με τον proximity sensor του τηλεφώνου.Δεν λειτουργεί ούτε καν όταν βάζω το δάχτυλο απευθείας στο φλεξ. Έχω δοκιμάσει και dfu mode και restore. Επίσης έχω κουμπώσει κι άλλο φλεξ και πάλι τα ίδια.Όταν πάω σε σκοτεινό μέρος και κάνω κλήση, παρατηρώ ότι λειτουργεί ο σένσορας γτ βλέπω το κόκκινο φωτάκι. Είναι θέμα μητρικής; επίσης μετά απο έρευνα στο γοογκλ, παρατήρησα ότι λείπει και η επιλογή για auto-brightness.

 

τα φώτα σας πλζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες άλλαξες το flex εννοεις τον σενσορα(γιατι flex νομίζω ειναι το καλώδιο);; Αν άλλαξες και τον σενσορα και δεν είδες διαφορά προβλημα στην μητρική... Αν πάλι δεν τον άλλαξες, δοκίμασε να τον αλλάξεις ισως να φτιάξει. Δες επίσης μήπως έχει χαλάσει το καλώδιο σύνδεσης που πάει στην πλακέτα.. Μηπως δεν έχεις βάλει καλα τον σενσορα μεσα στην εσοχή που βλέπει έξω ώστε να καταλαβαίνει αν ειναι στο αυτί η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες άλλαξες το flex εννοεις τον σενσορα(γιατι flex νομίζω ειναι το καλώδιο);; Αν άλλαξες και τον σενσορα και δεν είδες διαφορά προβλημα στην μητρική... Αν πάλι δεν τον άλλαξες, δοκίμασε να τον αλλάξεις ισως να φτιάξει. Δες επίσης μήπως έχει χαλάσει το καλώδιο σύνδεσης που πάει στην πλακέτα.. Μηπως δεν έχεις βάλει καλα τον σενσορα μεσα στην εσοχή που βλέπει έξω ώστε να καταλαβαίνει αν ειναι στο αυτί η οχι;

άλλαξα ολόκληρη την καλωδιοταινία δλδ frontface camera,proximity Κλπ και δεν είδα διαφορά. Δοκιμάζω με το δάχτυλο χωρίς καν να το κουμπώσω στην οθόνη για να το τεστάρω αλλα τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...